canada

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کانادا کشوری پهناور است که با وجود جاذبه‌های گردشگری متفاوتی از جمله فرهنگی، بناهای مدرن و پدیده‌های طبیعی چشمگیرش، هر سال بسیاری از مردم را جذب می‌کند. اگر به دنبال لیستی از بهترین ها می گردید حتما کشور کانادا یکی از آنها خواهد بود. با ما همراه باشید تا بهترین جاذبه های گردشگری کانادا را مرور کنیم.

مسابقه کالگاری

مسابقه کالگاری نام یکی از معروف ترین مسابقات گاوبازی دنیاست که تاریخچه اش به نمایش های سبک تگزاسی اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم بر میگردد. ای مسابقه در طول سال ها گستردش پیدا کرده و امروزه بهترین گاوچران های دنیا را با جایزه ۲ میلیون دلاری اش به خود جذب می کند. در جریان این مسابقات، برنامه های دیگری از جمله اجرای زنده موسیقی، کارناوال، غذاهای متنوع و رقص نیز گنجانده شده چرا که این شهر کانادایی میزبان بهترین های دنیاست. این مسابقات با یک رژه ۴ کیلومتری در یکی از دیدنی ترین مکان های دنیا در ماه جولای شروع می شود. مردم کالگاری این مسابقات را “بهترین نمایش در فضای باز” دنیا می دانند.

calgary

برج سی ان تورنتو

برج سی ان با ارتفاع ۱۵۵۳ متری یک شاهکار مهندسی است و در لیست عجایب هفتگانه دنیای مدرن قراردارد. در دهه ۱۹۷۰ اتحادیه ملی راه آهن کانادا (به اختصار سی اِن)، با همفکری رسانه های محلی، تصمیم گرفت تا یک دکل مخابراتی جدید بسازد. هدف از ساخت دکل، تامین نیازهای ارتباطی جمعیت رو به رشد تورنتو و همچنین داشتن نمادی از شکوه شهر بود. هنگام افتتاح برج، بازدیدکنندگان چنان تحت تاثیر عظمت آن قرار گرفته بودند که برج خیلی زود به مهم ترین و پرطرفدارترین جاذبه گردشگری کانادا تبدیل شد. رستوران گردان برج “سی اِن” به خاطر داشتن غذاها و نوشیدنی های عالی و چشم اندازی بی نظیر شهرت جهانی دارد.

toronto-tower

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا مجموعه ای از سه آبشار عظیم است و در مرز بین ایالت اونتاریو در کانادا و ایالت نیو یورک در آمریکا قرار گرفته است. آبشارهای سمت اونتاریو آبشارهای نعل اسب نام دارند و منظره ای بهتر و جاذبه های بیشتری دارند. ناحیه اطراف آبشار، منطقه گردشگری مهمی به حساب می آید و پر از برج هایی برای مشاهده ی مناظر موجود، رستوران ها، مغازه های سوغاتی فروشی، کازینو ها و هتل های لوکس است. یکی از بهترین مکان ها برای دیدن آبشار نیاگارا در سمت اونتاریو، پارک ملکه ویکتوریا است، جایی که در شب های تابستان آتش بازی انجام می شود و آبشارها با نور پردازی زیبایی روشن می شوند.

niagara

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید