تاریخ روز جهانی رفتگر در تقویم 1401 کی و چه روزی است؟


روز جهانی رفتگر

روز جهانی رفتگر

اپراتورهای رفتگر خیابانی توسط بخش‌های خیابانی، تأسیسات عمومی یا خصوصی و ساختمان‌های مسکونی به کار گرفته می‌شوند تا اطمینان حاصل کنند که خیابان‌ها و حاشیه‌ها تمیز و عاری از موانع هستند. آنها وسایل نقلیه تخصصی را اداره می کنند و زباله ها را جمع آوری می کنند. آنها همچنین ملزم به انجام تعمیرات جزئی در وسایل نقلیه رفتگر خیابانی هستند. 17 ژوین روز جهانی رفتگر است. در ادامه روز جهانی رفتگر را در تقویم شمسی و میلادی ارائه کرده ایم.


تاریخ روز جهانی رفتگر در تقویم 1401 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

جمعه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۳/۲۷


تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Friday, June 17, 2022
2022-06-17


تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی رفتگر سال 1401 در تقویم قمری مصادف است با:

الجمعة، ١٧ ذوالقعده ١٤٤٣
۱۴۴۳/۱۱/۱۷

روز جهانی رفتگر به شمسی


اهمیت رفتگر ها

جارو کردن خیابان ها نه تنها باعث تمیزتر شدن خیابان ها می شود، بلکه بخش مهمی از پیشگیری از آلودگی آب های طوفانی است. از سرازیر شدن مواد ناخواسته به داخل زهکشی طوفان و آلودگی خلیج های ما و ایجاد پشتیبان و سیل جلوگیری می کند. همچنین محل های کار را تمیز و ایمن نگه می دارد و به حداقل رساندن آسیب تایر ماشین ها کمک می کند.

تاریخچه رفتگری


تاریخچه رفتگری

رفتگر خیابان یا نظافت خیابان ممکن است به شغل فرد یا ماشینی اشاره داشته باشد که خیابان ها را تمیز می کند. از زمانی که سرویس بهداشتی و حذف زباله در اولویت قرار گرفت، رفتگرهای خیابانی در شهرها به عنوان «کارگر سرویس بهداشتی» به کار گرفته شدند. فردی که در خیابان جارو می کند از جارو و بیل برای پاک کردن زباله ها، فضولات حیوانی و کثیفی که در خیابان ها انباشته شده است استفاده می کند. بعدها برای شستن خیابان ها از شیلنگ آب استفاده شد. ماشین‌ها در قرن 19 ساخته شدند تا کار را به نحو احسن انجام دهند. امروزه جاروهای مدرن خیابانی بر روی بدنه کامیون ها نصب می شوند و می توانند زباله های جمع شده در خیابان ها را جاروبرقی بکشند. نیاز به حذف زباله از جاده ها در مناطق مسکونی قرن هاست که وجود داشته است. گاهی اوقات یک قانون محلی در یک شهر یا شهر به مالک یا متصرف هر آدرس دستور می دهد که طول آن جاده را که از آدرس او عبور می کند تمیز کند. گاهی اوقات وقتی که ترافیک زیاد وسایل نقلیه اسبی یا اسب‌های سوار شده بود، نظافتچی‌های خیابانی وجود داشتند که مدفوع اسب‌ها را به‌دلیل ارزش آنها به عنوان کود در مناطق روستایی مجاور به‌طور انتخابی حذف می‌کردند.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد