روز جهانی پیشگیری از خودکشی ۱۴۰۲ چه روزی است؟ چند شنبه و چندمه؟


 روز جهانی پیشگیری از خودکشی

تخمین زده می شود که سالانه 703000 نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر خودکشی از دست می دهند. به ازای هر خودکشی، احتمالاً چند نفر دیگر اقدام به خودکشی می کنند و بسیاری دیگر نیز افکار جدی خودکشی دارند. میلیون‌ها نفر از غم و اندوه شدید رنج می‌برند یا در غیر این صورت عمیقا تحت تأثیر رفتارهای خودکشی قرار می‌گیرند. هر مرگ ناشی از خودکشی یک نگرانی بهداشت عمومی است که تأثیر عمیقی بر اطرافیان آنها دارد. هر مرگ ناشی از خودکشی یک نگرانی عمومی است که تأثیر عمیقی بر اطرافیان آنها دارد. با افزایش آگاهی، می توان درصد افرادی که قصد جدی برای خودکشی دارند را کاهش داد. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ روز جهانی پیشگیری از خودکشی سال 1402 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۶/۱۹


تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی در تقویم میلادی سال 2023 مصادف است با:

Sunday, September 10, 2023
2023-09-10


تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی پیشگیری از خودکشی در تقویم قمری سال 1445 مصادف است با:

الأحد‬، ٢٤ صفر ١٤٤٥
۱۴۴۵/۰۲/۲۴

تاریخچه روز جهانی پیشگیری از خودکشی


تاریخچه روز جهانی پیشگیری از خودکشی

روز جهانی پیشگیری از خودکشی (WSPD) در سال 2003 توسط انجمن بین المللی پیشگیری از خودکشی در همکاری با سازمان بهداشت جهانی (WHO) تأسیس شد. 10 سپتامبر هر سال توجه را بر این موضوع متمرکز می کند و آگاهی سازمان ها، دولت و مردم را افزایش می دهد و پیامی منحصر به فرد می دهد که می توان از خودکشی جلوگیری کرد. این روز یادآوری است که جایگزینی برای خودکشی وجود دارد و هدف آن القای اعتماد به نفس و نور در همه ما است. این روز یاد آوری می کند که باید با دادن امیدواری به افرادی که افکار خودکشی را در ذهنشان می پرورانند ، آن ها را منصرف کنیم. و به آن نشان دهیم که برای دیگران اهمیت دارند. این همچنین نشان می دهد که اقدامات ما، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک، ممکن است برای کسانی که در حال نا امیدی  هستند، امید ایجاد کند.

اهمیت روز جهانی پیشگیری از خودکشی


اهمیت روز جهانی پیشگیری از خودکشی

اهمیت تعیین روز پیشگیری از خودکشی به عنوان یک برنامه بهداشت عمومی اولویت‌ دار توسط کشورها، به ویژه در جایی که دسترسی به خدمات سلامت روان در حال حاضر کم است، برجسته می‌شود. با تکیه بر این موضوع و انتشار این پیام در طول سالیان می توان جهانی را متصور شد که در آن خودکشی چندان رایج نباشد. همه ما می‌توانیم به عنوان عضوی از جامعه، به عنوان یک کودک، به عنوان والدین، به عنوان یک دوست، به عنوان یک همکار یا به عنوان یک فرد با تجربه زندگی در حمایت از کسانی که بحران خودکشی را تجربه می‌کنند یا قربانیان خودکشی شده‌اند، نقش داشته باشیم. همه ما می توانیم این افراد را درک کنیم و به آنها احساس امید و ارزش داشتن را القا کنیم. و می توانیم با دادن احساس ارزشمند بودن آنها از خودکشی و افکاری از این دست در آن ها جلوگیری کنیم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد