تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در سال 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی شبکه های اجتماعی

تلفن، سپس دستگاه فکس و سپس رسانه های اجتماعی به ترتیب به وجود آمده اند. از زمان ایجاد آن، مردم قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر بوده اند. دوستان و خانواده می توانند در هر لحظه با هم ارتباط برقرار کنند و بازاریابان توانسته اند به شیوه ای کاملاً جدید به مشتریان دسترسی پیدا کنند. در واقع، مردم هر روز به طور متوسط ​​144 دقیقه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. به دلیل تأثیر آن بر جامعه در طول سال‌ها، روز رسانه‌های اجتماعی در 30 ژوئن انتخاب شد و از آن زمان تاکنون همچنان محبوبیت خود را افزایش داده است. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ  روز جهانی شبکه های اجتماعی در سال 1401 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی  در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی  1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۴/۰۹


تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در تقویم میلادی سال 2022 مصادف است با:

Thursday, June 30, 2022
2022-06-30


تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی شبکه های اجتماعی در تقویم قمری سال 1401 مصادف است با:

الخمیس‬، ٣٠ ذوالقعده ١٤٤٣
۱۴۴۳/۱۱/۳۰

همچنین بخوانید: بازاریابی در شبکه های اجتماعی

تاریخچه روز جهانی شبکه های اجتماعی


تاریخچه روز جهانی شبکه های اجتماعی

روز جهانی رسانه های اجتماعی توسط Mashable در 30 ژوئن 2010 راه اندازی شد. این روز به عنوان راهی برای شناخت تأثیر رسانه های اجتماعی بر ارتباطات جهانی و گرد هم آوردن جهان برای جشن گرفتن آن ایجاد شد. شناخته شده است که از رسانه های اجتماعی برای ارتباط فرهنگ ها، جنبش ها و طرفداران مختلف استفاده می کنند، به همین دلیل است که روزی را برای جشن گرفتن به عنوان روز رسانه های اجتماعی ایجاد کرده اند. اولین پلتفرم رسانه اجتماعی که تا به حال راه اندازی شد Sixdegrees در سال 1997 بود. این وب سایت توسط اندرو واینریچ تأسیس شد، این وب سایت به کاربران اجازه می داد افراد با دوستان و اعضای خانواده خود از راه دور در ارتباط باشند. Sixdegrees در اوج خود بیش از یک میلیون کاربر داشت اما در نهایت در سال 2001 تعطیل شد.

همچنین بخوانید: انشاء در مورد شبکه های اجتماعی

اولین پلتفرم های شبکه های اجتماعی


اولین پلتفرم های شبکه های اجتماعی

اولین پلتفرم رسانه اجتماعی مدرن Friendster در سال 2002 بود. این وب سایت به مردم اجازه داد تا با خیال راحت دوستان جدیدی پیدا کنند و بیش از صد میلیون کاربر دارد که بیشتر آنها در آسیا هستند. لینکدین، اولین پلتفرم رسانه اجتماعی متمرکز بر کسب و کار در سال 2003 راه اندازی شد. MySpace در سال 2004 راه اندازی شد. یوتیوب در سال 2005 وب سایت خود را که مختص ویدیو بود راه اندازی کرد و توییتر با پلتفرم کاراکترهای محدود خود در سال 2006 آن را دنبال کرد. با افزایش محبوبیت هر دو، فیس بوک نیز افزایش یافت و محبوب ترین پلت فرم های رسانه های اجتماعی برای پنج سال آینده تأسیس شدند.

اینستاگرام در سال 2010 راه اندازی شد و رشد سریعی داشت و در چند ماه اول بیش از یک میلیون کاربر به دست آورد. فیس بوک در سال 2012 با به چالش کشیدن اینستاگرام، این پلتفرم را به قیمت 1 میلیارد دلار خریداری کرد. فیس بوک نیز در سال 2014، پلتفرم پیام رسان رمزگذاری شده WhatsApp را به قیمت 16 میلیارد دلار خریداری کرد. یکی از پلتفرم هایی که فیس بوک نتوانست آن را بخرد اسنپ چت بود. اسنپ ​​چت که به دلیل ویژگی داستان های ناپدید شدنش محبوب شد، در سال 2011 راه اندازی شد و طبق گزارش ها پیشنهاد 3 میلیارد دلاری فیس بوک را در سال 2013 رد کرد. جدیدترین مورد اضافه شده به لیست رسانه های اجتماعی سنگین TikTok است. این برنامه در سال 2016 راه اندازی شد و به دلیل ویژگی های گسترده ویرایش موسیقی و ویدیو، بسیار محبوب شده است.


کلام آخر 

رسانه‌های اجتماعی راهی برای برقراری ارتباط فوری، اغلب با دوستان و خانواده، و همچنین با افراد کاملا غریبه شده‌اند. این منبع عظیم اخبار، خرید، یافتن اینفلوئنسرها برای مشاغل و سرگرمی های عمومی شده است. روز رسانه های اجتماعی برای ماست که از نکات مثبتی که این پلتفرم ها به زندگی ما آورده اند لذت ببریم و شاید یک یا دو عکس را لایک کنیم یا به اشتراک بگذاریم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد