تاریخ دقیق روز جهانی خرید در سال 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی خرید در سال 1401 کی و چه روزی است

روز جهانی خرید

اگر شما هم از طرفداران خرید کردن هستید در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی خرید در سال 1401 و انواع خرید را معرفی می کنیم.


تاریخ روز جهانی خرید در سال 1401 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی خرید در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی خرید سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۰۵/۲۶


تاریخ دقیق روز جهانی خرید در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی خرید سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Wednesday, August 17, 2022

2022-08-17


تاریخ دقیق روز جهانی خرید در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی خرید سال 1444 در تقویم قمری مصادف است با:

الأربعاء، ١٩ محرم ١٤٤٤

۱۴۴۴/۰۱/۱۹

روز جهانی خرید


17 آگوست روز جهانی خرید

هیچ تاریخچه مشخصی برای انتخاب روز جهانی خرید وجود ندارد. در روز جهانی خرید کردن بسیاری از فروشگاه ها اقدام به برگزاری جشنواره های فروش با تخفیفات ویژه می‌کنند و این باعث جذب سیلی از مشتریان مشتاق به خصوص جوانان می شود. فرقی نمی کند خرید فروشگاهی، خرید آنلاین و غیر حضوری، خرید از شب بازارها را انجام دهید، در روز جهانی خرید بازار همه آنها داغ است. این روز اغلب شلوغ ترین روز خرید در سال است.

در سال های اخیر با شیوع بیماری کرونا تمایل به خرید غیر حضوری از فروشگاه های اینترنتی با اقبال بیشتری مواجه شده است. در سراسر جهان می توان به راحتی با چند کلیک از روز جهانی خرید لذت برده و اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید.

با این وجود لازم است بگوییم روز 17 آگوست که برابر با 26 مرداد است، روز جهانی خرید مقرون به صرفه یا به عبارتی خرید لباس دست دوم است که در برخی منابع به غلط از آن به عنوان روز جهانی خرید یاد می‌شود. موضوع خرید اجناس استفاده شده یا به اصطلاح عموم دست دوم یک امر پذیرفته شده و رایج در اغلب نقاط دنیاست.

در بسیاری از کشورها مغازه هایی به این منظور وجود دارد که هدف آنها کمک به آسیب پذیرین افراد در جامعه و نیازمندان است. در این مغازه یا فروشگاه ها بسیاری از اجناس اهدایی هستند و کارکنان آن داوطلبانی اند که به ارائه خدمات می پردازند. این به افرادی که توان مالی کافی برای تهیه انواع اقلام شخصی از جمله لباس جدید و ایجاد تغییر در لباس های خود را ندارد کمک شایانی می کند.


اهمیت روز جهانی خرید مقرون به صرفه

شاید در نگاه اول آشکار نباشد اما خرید مقرون به صرفه یا البسه یا سایر اجناس دست دوم یکی از راه های حفاظت از کره زمین است. شاید بپرسید چگونه؟

لباس های دست دوم تأثیر مثبت اجتماعی و محیطی زیادی دارند. آنها انتشار کربن را کاهش می دهند، در بسیاری از منابع، آب و انرژی صرفه جویی می کنند. آنها همچنین از ورود لباس های قدیمی به محل های دفن زباله یا زباله سوز جلوگیری می کنند. خرید لباس دست دوم برای کیف پول شما و محیط زیست عالی است. می توانید پول زیادی پس انداز کنید و لباس های سالم، تمیز و زیبایی را پیدا کنید که هیچ کس در حال حاضر نمی پوشد. بسیاری از این لباس ها به خاطر تغییر سایز یا سلیقه کنار گذاشته شده اند.

صنعت پوشاک دست دوم مستقل از بازار پوشاک سنتی است و اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده است و رشد تصاعدی در سراسر جهان داشته است. اکنون می توانید پوشاک مقرون به صرفه و شیک را در فروشگاه های اجناس دست دوم و بازارهای آنلاین پیدا کنید.

خرید و فروش پوشاک دست دوم یک عمل دوستدار محیط زیست است. این یکی از راه های پایدارتر کردن مد است. صنعت مد مسئول مصرف عظیم آب، انرژی و منابع طبیعی است. همچنین باعث ایجاد مقادیر زیادی آلودگی، مواد شیمیایی خطرناک، میکروپلاستیک، زباله های نساجی و انتشار گازهای گلخانه ای می شود. زمانی که از مواد پایدار یا منابع تجدیدپذیر استفاده نشود، برای محیط زیست بسیار پرهزینه است. از سوی دیگر، صنعت پوشاک دست دوم ردپای اکولوژیکی مد را کاهش می دهد. باعث صرفه جویی در منابع، آفت کش ها و کودها، کاهش انتشار کربن و آلودگی می شود.


سخن آخر

در این پست از آلامتو تاریخ دقیق روز جهانی خرید را به اطلاع شما رساندیم. خرید بیش از حد و مصرف گرایی یکی از کارهای رد شده در دنیای پیشرفته است. در واقع انتخاب روزی به عنوان روز جهانی خرید مقرون به صرفه به ما یادآوری می کند که با ساده ترین ایده ها در راستای کاهش زباله و در نتیجه گازهای گلخانه قدم های اساسی برداشت.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد