تاریخ روز جهانی سلفی گرفتن در تقویم 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ روز سلفی

روز جهانی سلفی گرفتن

یکی از نوع های عکس گرفتن از خود سلفی گرفتن است که گوشی های هوشمند این کار را برای شما آسان کرده اند. در این مطلب از وب سایت آلامتو می خواهیم شما را با روز جهانی سلفی گرفتن آشنا کنیم. با ما همراه باشید!


تاریخ روز جهانی سلفی گرفتن در تقویم 1401 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی سلفی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی سلفی سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

سه شنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۳/۳۱


تاریخ دقیق روز جهانی سلفی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی سلفی سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Tuesday, June 21, 2022
2022-06-21


تاریخ دقیق روز جهانی سلفی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی سلفی سال 1401 در تقویم قمری مصادف است با:

الثلاثاء، ٢١ ذوالقعده ١٤٤٣
۱۴۴۳/۱۱/۲۱

سلفی گرفتن با سلبریتی


درباره روز جهانی سلفی

بسیاری از افراد را در طول روز دور اطراف خود می بینم که درحال عکاسی از خود هستند و مدام سلفی می گیرند. بیشترین عکسی که از خود می گیرند سلفی است که باید از هزار تا عکسی که می گیرند عالی ترین عکس را پیدا کنند و انتشار دهند و در فضای مجازی قرار دهند.


تاریخچه روز جهانی سلفی

سلفی گرفتن یک هنر محسوب می شود. وقتی دوربین اختراع شد حدودا گفته می شود در سال 1885، دوربین به اختراعات دیگر اضافه شد. انسان ها در آن زمان نیز دنبال ثبت عکس های خود برای نشان دادن و ماندگاری خاطرات بودند که حتی خیلی ها برای خود دوربین خریدند و خود از خانواده خود عکس می گرفتند و خاطرات خود را ثبت می کردند.

بیشترین پیشرفت عکس برداری در طول سال های 1990 تا 2000 بود که عکاسی دیجیتالی روی کار آمده بود و سلفی های پرتره نیز بود، که مردم بسیار ذوق داشتند به این نوع تکنولوژی دست پیدا کنند و از خود عکس بگیرند.

از وقتی که گوشی ها و دوربین های دیجیتال اختراع شد سلفی بسیار کلمه شناخته شده ای نبود و چون نوع جدیدی از عکاسی بود و با وسیله های جدید عکاسی می کردند، به همین دلیل مردم زیاد آشنایی با این تکنولوژی ها را نداشتند و کلمه سلفی را نمی شناختند.

کلمه سلفی به مرور مفهوم جهانی پیدا کرد و به شهرت زیادی رسید. جالب است بدانید تا اوایل سال 2006 شرایط این نبود که همه بتوانند از خود سلفی بگیرند و سلفی گرفتن برای همه مقدور نبود ولی با گذشت زمان سلفی گرفتن رواج پیدا کرد و برای بیشتر افراد مقدور شد و مفهوم آن به شهرت کاملی رسید.


سلفی چیست

سلفی به معنی گرفتن عکس از خود به صورت پرتره است که سوژه عکس خودتان هستید. سلفی گرفتن به چند صورت می تواند باشد که یکی از آن سلفی گرفتن رو به روی آینه است.

روز جهانی سلفی گرفتن

گرفتن سلفی از خود توسط گوشی های دیجیتالی صورت می گیرد که تمامی گوشی های این دوره زمانه تکنولوژی سلفی گرفتن را دارد. از برخی وبکم ها هم می توان برای سلفی گرفتن از خود به همراه دوستان و خانواده استفاده کرد.


کلمه سلفی

کلمه سلفی را به معنای (عکاسی که از خود عکس می گیرد و این کار را معمولا با موبایل یا وبکم انجام می دهد و در شبکه های اجتماعی قرار می دهند) تعریف کرده اند و در دیکشنری آکسفورد نیز به ثبت جهانی رسیده. جالب است بدانید کلمه سلفی در سال 2013 به عنوان کلمه سال ثبت شده.


تاریخچه سلفی

در سال 1839 عکاس آمریکایی اولین عکس سلفی را از خود گرفت که نام این شخص رابرت کورنیلیوس است و از خود در سال 1839 یک عکس پرتره گرفت. این فرد جزء اولین عکاسانی بود که توانست از خود عکس بگیرد.

در سال 1900 دوربین های جعبه ای اختراع شد که یک فرد روسی به نام گراند آناستازیا توانست با استفاده از این دوربین های جعبه ای در سال 1914 از خود عکس پرتره یا سلفی بگیرد.

گراند آناستازیا بعد از گرفتن این عکس سلفی از خود، عکس را به یکی از دوستانش ارسال کرد و به دوستش گفته بود که من این عکس پرتره را در آینه از خودم گرفتم که بسیار کار سختی بود ولی توانستم. جالب است بدانید او اولین نوجوانی بود که توانست از خود عکس پرتره یا سلفی بگیرد.


تاریخچه سلفی مدرن

طبق تحقیقات صورت گرفته و آمار هایی که جمع آوری شده به این نتیجه رسیدند که سلفی مدرن اولین بار در کشور استرالیا اختراع شد. یک گروهی از افراد استرالیایی توانستند یک وبسایتی تاسیس کنند و اولین عکس های پرتره سلفی دیجیتالی را در این وبسایت قرار دهند که مردم ببینند.

همچنین بخوانید: چگونه عکس پروفایل حرفه ای داشته باشیم؟

تاریخچه روز جهانی سلفی

این افراد در سال 2001 به این فکر رسیدند که این کار را انجام دهند. در سال 2003 در ماه سپتامبر، اولین عکس های سلفی در تمامی پلتفرم های استرالیا به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد تا تموم مردم ببینند.

سلفی سلبریتی در سال 1981 شروع شد با یک جنبه همه جانبه نسبت به یک عکاس هالیوودی، به نام لستر ویز برود که ادعا می کرد سلفی های سلبریتی گرفته. سلفی سلبریتی به معنی این است که این فرد به نام لستر ویز برود با یک سلبریتی سلفی انداخته و انتشار داده.


سخن آخر

امروزه بسیاری از مردم معتاد فضای مجازی و عکس گرفتن و سلفی از خود شده اند، که این کار تاثیرات خوبی بر روی افراد ندارد و در علم روانشناسی کسانی که از خود زیاد سلفی می گیرند یک نوع بیمار روانی شناخته می شوند. در نتیجه امیدواریم از این مطلب خوشتان آمده باشد و اطلاعات خوبی بدست شما عزیزان رسانده باشیم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد