تاریخ روز جهانی پیک نیک در تقویم 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ روز جهانی پیک نیک در تقویم 1401 چه روزی است؟

روز جهانی پیک نیک

روز جهانی پیک نیک در 18 ژوئن است. پیک‌نیک‌ها برای سال‌ها جزء اصلی اکثر فرهنگ‌ها بوده‌اند. تعاریف ما از پیک نیک ممکن است متفاوت باشد، اما این یک راه عالی برای گرد هم آوردن مردم برای یک روز لذت بخش است. برای بسیاری در سرتاسر جهان، پیک نیک یک تغییر آرامش بخش از زندگی روزمره آنهاست. روز جهانی پیک نیک روزی است برای ارتباط با طبیعت و لذت بردن از یک روز تابستانی دوست داشتنی. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ روز جهانی پیک نیک در تقویم 1402 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۲۸


تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Sunday, June 18, 2023
2023-06-18


تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی پیک نیک سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأحد‬، ٢٩ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۲۹


تاریخچه روز جهانی پیک نیک

کلمه پیک نیک احتمالاً ریشه خود را از زبان فرانسوی و به طور خاص از کلمه “pique-nique” گرفته است. اعتقاد بر این است که این نوع غذای غیررسمی در فضای باز پس از انقلاب فرانسه در اواسط دهه 1800 به یک سرگرمی محبوب در فرانسه تبدیل شد. پیک نیک های امروزی ممکن است کمی معمولی تر باشند، گاهی اوقات فقط چند تکه نان و پنیر که در یک لقمه پیچیده می شوند و افراد روی نیمکت پارک می خورند کافی است. روز جهانی پیک نیک در بسیاری از کشورها جشن گرفته می شود. فرصتی ساده برای لذت بردن از زیبایی غذا خوردن در بیرون را در روز جهانی پیک نیک تجربه کنید.

تاریخچه روز جهانی پیک نیک 


روز جهانی پیک نیک را چگونه جشن بگیریم؟

کسانی که می خواهند سرگرم شوند، می توانند فرصت های زیادی برای جشن گرفتن این روز لذت بخش پیدا کنند. می توانید روش های زیر را برای جشن گرفتن روز جهانی پیک نیک امتحان کنید:

روز جهانی پیک نیک را چگونه جشن بگیریم؟

پیک نیک مدرسه و انواع دیگر وعده های غذایی گروهی به مناسبت این روز برگزار می شود. با هیئت مدیره یا وب سایت انجمن بررسی کنید تا ببینید آیا پیک نیکی به صورت محلی برنامه ریزی شده است یا خیر. به خصوص به پارک ها یا موزه های محلی که اغلب این نوع رویدادها را برنامه ریزی می کنند، نگاه کنید. اگر آنها به شما نزدیک هستند، به آن بپیوندید.

یک راه عالی برای جشن گرفتن روز جهانی پیک‌نیک دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی به یک مکان زیبا در نزدیکی خودتان  است، یا فقط ساندویچ‌ها و تخم‌مرغ‌های آب‌پز سرد خود را به باغ ببرید و از یک ناهار در فضای باز لذت ببرید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد