تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1401

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1402

روز جهانی موسیقی در ۲۱ ژوئن هر سال برای ارج نهادن به نوازندگان و خوانندگان جشن گرفته می شود که به تخیل و زندگی به همه چیز پرواز می دهد. بیش از ۱۲۰ کشور روز جهانی موسیقی را جشن می گیرند و کنسرت های عمومی رایگان را در پارک ها، ورزشگاه ها و مکان های عمومی سازماندهی می کنند. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ روز جهانی موسیقی در تقویم 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۳۱


تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Wednesday, June 21, 2023
2023-06-21


تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأربعاء‬، ٢ ذوالحجه ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۲/۰۲


تاریخچه روز جهانی موسیقی

روز جهانی موسیقی برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ در دوران انقلاب در فرانسه جشن گرفته شد. وزیر هنر و فرهنگ وقت فرانسه، جک لانکه و موریس فلورت، Fete de la Musique را در پاریس آغاز کردند. فلورت که نقش بسیار مهمی در آغاز یک روز برای جشن موسیقی داشت، آهنگساز، روزنامه نگار موسیقی، سازمان دهنده جشنواره و تهیه کننده رادیو فرانسوی بود. و از آن زمان، موسیقی در کشورهای مختلف در سراسر جهان بسیار محبوب شده است.

تاریخچه روز جهانی موسیقی


چرا باید روز جهانی موسیقی را جشن بگیریم؟

روز جهانی موسیقی برای ارائه موسیقی رایگان برای همه دوستداران موسیقی و فراهم کردن بستر برای نوازندگان آماتور و حرفه ای برای به نمایش گذاشتن استعدادهای خود را به جهان جشن گرفته می شود. جشن گرفته می شود که اهمیت موسیقی و چگونگی مفید بودن آن برای ذهن و بدن انسان را برجسته کند. سیاری از مطالعات و کارشناسان اشاره کرده اند که موسیقی به کاهش استرس کمک می کند و خواب بهتری را فراهم می کند. موسیقی درمانی شگفتی هایی را برای افرادی که با مسائل ذهنی مبارزه می کنند ثابت کرده است و همچنین می تواند به یک فرد برای ورزش بهتر کمک کند. با نوع درست موسیقی، مردم می توانند روی شغل خود تمرکز کنند و همچنین عملکرد بهتری داشته باشند. موسیقی می تواند قلب شما را لمس کند حتی اگر نمی دانید آهنگ در چه زبانی است.

چگونه روز جهانی موسیقی را جشن بگیریم؟


چگونه روز جهانی موسیقی را جشن بگیریم؟

به نوازندگان افتخار کنید. این عمل هدف اصلی این روز است. شما باید سلام و قدردانی خود را به همه نوازندگان چه آماتور و چه حرفه ای نشان دهید. نوازندگان ما را سرگرم می کنند و زندگی روزمره مان را متنوع می کنند. آنها لياقت شناخت و قدرداني ما را دارند. اگر شما می توانید باید این روز را با اجرای موسیقی جشن بگیرید. کمبود استعداد موسیقایی مانع از لذت بردن از جشن این روز شما نخواهد شد. مثل اتفاقی که همیشه می افتد، باید برای این روز به اجراهای موسیقایی گوش کنید. گوش دادن به گروه مورد علاقه خود و یا حضور در کنسرت موسیقی دان مورد علاقه خود را. در طول این روز انجام دهید. شما همچنین باید جشن این روز خود را در رسانه های اجتماعی برگزار کنید. شما می توانید از هشتگ روز جهانی موسیقی استفاده کنید تا دوستان و پیروان خود بدانند که شما نیز در جشن این روز سرگرم کننده شرکت می کنید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد