تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم 1401 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم 1401 چه روزی است؟

در سال 2001، روز جهانی شیر توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به منظور شناخت اهمیت شیر ​​به عنوان یک غذای جهانی و گرامیداشت بخش لبنیات تعیین شد. از آن زمان، هر سال، مزایای شیر و محصولات لبنی به طور فعال در سراسر جهان تبلیغ می شود، از جمله اینکه چگونه لبنیات از معیشت یک میلیارد نفر حمایت می کند.شیر یک ماده غذایی مایع و سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم است. این یک محصول غذایی است که در درجه اول توسط پستانداران در دوران نوزادی استفاده می شود. اگرچه، در مورد انسان، مردم تمایل به مصرف آن در بزرگسالی دارند، زیرا اکثر انسان های بالغ می توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی شیر را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی شیر سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۳/۱۱


تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی شیر سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Wednesday, June 1, 2022
2022-06-01


تاریخ دقیق روز جهانی شیر در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی شیر سال 1401 در تقویم قمری مصادف است با:

الأربعاء‬، ١ ذوالقعده ١٤٤٣
۱۴۴۳/۱۱/۰۱

تاریخ روز جهانی شیر به شمسی 


چگونه روز جهانی شیر را جشن بگیریم ؟

شیر نقش مهمی در جهان ایفا می کند که مطمئناً باید به سبکی روز جهانی شیر جشن گرفته شود. اما برای جشن گرفتن چنین مناسبت مهمی چه می توان کرد؟ برخی از این ایده ها را برای لذت بردن از روز شیر امتحان کنید:

روز را با یک لیوان شیر شروع کنید. البته، پس از نوشیدن آن لیوان شیر، یادتان نرود که از آن سبیل شیری زیبا عکس بگیرید! آن را در رسانه های اجتماعی با جهان به اشتراک بگذارید تا به دیگران یادآوری شود که از روز شیر نیز لذت ببرند.

به جشن رسمی روز شیر بپیوندید. به عنوان یک رویداد جهانی، روز شیر با انواع فرصت های رسمی برای جشن گرفتن همراه است. در سال 2020، بیش از 400 کمپین روز شیر در بیش از 68 کشور در سراسر جهان برگزار شد، بنابراین امسال باید تعداد زیادی برای پیوستن به آنها وجود داشته باشد.

گزینه های دیگر برای لذت بردن از محصولات شیر ​​در این روز (و هر روز!) عبارتند از: ماست، خامه ترش، کره، کاسترد، خامه و همه دستور العمل هایی که می توان از آنها تهیه کرد.

چگونه روز جهانی شیر را جشن بگیریم ؟


اگر نمی توانیم شیر بخوریم چه کنیم؟

یک جایگزین شیر را امتحان کنید. برای افرادی که در هضم آسان لبنیات مشکل دارند، چرا جایگزین های شیر غیر لبنی دیگر را امتحان نکنید؟ در اینجا چند گزینه محبوب وجود دارد:

شیر سویا: این شیر که به عنوان یکی از جایگزین های اولیه شیر مورد علاقه است، از گیاهان سویا تهیه می شود که در بسیاری از مکان ها نسبتاً پربار رشد می کنند.
شیر بادام :این شیر آجیلی که از خرد کردن بادام و مخلوط کردن آنها با آب و سپس صاف کردن مخلوط برای حذف مواد جامد باقی مانده تهیه می شود، پر از پروتئین است.
شیر نارگیل: این یکی از قسمت سفید و گوشتی نارگیل استفاده می کند و آن را رنده می کند و در آب خیس می کند. خامه بلند می شود و از آن جدا می شود، سپس آنچه باقی می ماند صاف می شود تا شیر نارگیل گرفته شود.
چه با یک محصول شیر یا یک جایگزین لبنی، جشن گرفتن روز جهانی شیر می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد