تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی بوسه

بوسه بخشی جدایی ناپذیر از هر رابطه عاشقانه است که بیانگر عشق، صمیمیت و علاقه است پس روز مخصوص خود را دارد. تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در سال 1402 را در ادامه متن پیدا می‌کنید.


تاریخ روز جهانی بوسه در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی بوسه سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

پنج شنبه، ۱۵ تیر ۱۴۰۲

۱۴۰۲/۰۴/۱۵


تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی بوسه سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Thursday, July 6, 2023

2023-07-06


تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی بوسه سال 1444 در تقویم قمری مصادف است با:

الخمیس‬، ١٧ ذوالحجه ١٤٤٤

۱۴۴۴/۱۲/۱۷


تاریخچه روز جهانی بوسه

اگر به گذشته برگردیم، می‌توانیم از رومی‌ها به خاطر تمرین گسترده بوسیدن در اروپا تشکر کنیم. آنها بوسیدن را به سه شکل توصیف کردند:

  • Osculum: بوسه زدن دوستانه به گونه
  • Basium : بوسه ای عاشقانه بر لب ها
  • savium : شورمندانه ترین بوسه در دهان

در جامعه رومی، کی، کجا و چگونه کسی را می بوسید، شاخص مهمی از موقعیت اجتماعی است. اصطلاح “بوسه فرانسوی” به احتمال زیاد توسط سربازان آمریکایی و انگلیسی در فرانسه در طول جنگ جهانی اول ابداع شد که متوجه شدند زنان گالی نسبت به همتایان آمریکایی و بریتانیایی خود برای به کارگیری این تکنیک پرشورتر آماده بودند. بنابراین، اگرچه فرانسوی‌ها به وضوح اولین افرادی نبودند که به «بوسیدن فرانسوی» دست زدند، به نظر می‌رسد که به دلیل شور و شوق عاشقانه عاشقان فرانسوی در یک قرن پیش، به آنها اعتبار داده شده است.

جالب اینجاست که فرانسوی‌ها تا همین اواخر کلمه خاصی برای این بوسیدن معروف نداشتند. فعل galocher که به عنوان “بوسیدن با زبان ها” تعریف می‌شود، در سال 2014 به فرهنگ لغت معروف و در عین حال غیررسمی فرانسوی Le Petit Robert  اضافه شد. امروزه، بوسیدن فرانسوی به قدری محبوب شده است که اخیراً تیمی از محققان ژاپنی یک دستگاه بوسیدن فرانسوی اختراع کردند. زوج هایی که از هم جدا می شوند می توانند از طریق دستگاه های نی مانند که از طریق رایانه کار می کنند به هم متصل شوند!

خود روز بین المللی بوسیدن نه تنها مربوط به بوسیدن فرانسویان، بلکه برای نزدیکتر کردن مردم به طور کلی است. ایده اصلی پشت آن این بود که بسیاری از مردم لذت‌های ساده مربوط به بوسیدن را به خاطر بوسیدن فراموش کرده اند، در مقابل بوسیدن به عنوان یک امر رسمی صرف اجتماعی در نظر گرفته شده است. بوسیدن می تواند به خودی خود یک تجربه لذت بخش باشد و بیانگر عشق و صمیمیت است.


سنت های روز جهانی بوسه

هنر بوسیدن فراتر از هنجارهای فرهنگی است. مهم نیست که به کدام کشور یا آداب و رسوم تعلق دارید، بوسیدن به عنوان یک فعالیت لذت بخش جشن گرفته می شود. چه یک نوک زدن محبت آمیز به گونه باشد، چه یک بوسه عمیق و پرشور بین عاشقان، روز جهانی بوسیدن همه چیز در مورد ابراز عشق از طریق بوسه است.

امروز درنگ نکن! همسرتان را صبح بخیر ببوسید. خانم ها، با بوسه هایی از گونه دختر خود از او استقبال کنید، و بچه ها، با محبت به پیشانی مادر یا خواهر خود بوسه بزنید. بوسه‌های پشت دست دست کم گرفته می‌شوند، پس چرا آنها را فراموش کنیم؟ راه های بی شماری برای بوسیدن وجود دارد، عاشقانه یا غیره. پس منتظر نباش!

تاریخچه روز جهانی بوسه


در روز جهانی بوسه معنی انواع آن را بدانیم

مهم نیست که کدام نوع بوسه را ترجیح می دهید، روز جهانی بوسه در 6 ژوئیه بهترین زمان از سال برای جشن گرفتن این حرکت ساده اما قدرتمند است. از بوسیدن فرانسوی و یک بوسه رسمی روی گونه، تا یک بوسه سلام و یک بوسه خداحافظی،  بوسیدن یک تمرین قدیمی با اهمیت است که بسیار فراتر از یک عاشقانه است.

بوسه بر پیشانی

بوسه بر پیشانی به این معنی است که می توانید به کسی که شما را می بوسد اعتماد کنید و به او تکیه کنید. همچنین نماد احترام و اعتماد است.

بوسه بر گونه ها

بوسه بر گونه نشان دهنده دوستی، رابطه خانوادگی، علاقه، محبت است و همچنین به عنوان تبریک استفاده می شود.

بوسه بر روی بینی

یک بوسه سبک بر روی بینی یک عشوه گری در نظر گرفته می شود. این نشان می دهد که شما به شخصی که می بوسید علاقه دارید و شاید خجالتی هستید که در مورد آن خیلی راحت باشید.

بوسه بر لب

این نوع بوسه بیشتر بین شرکای عاشقانه تقسیم می شود. نمادی از رابطه عاشقانه زن و مرد است و اولین بوسه لب بسیار خاص تلقی می شود.


سخن آخر

در این پست از آلامتو به شما گفتیم تاریخ دقیق روز جهانی بوسه در سال 1401 کی و چه روزی است و به تاریخچه روز جهانی بوسه اشاره کردیم. روز جهانی بوسه برای ارج نهادن به ارزش یک بوسه در یک رابطه، برای زنده نگه داشتن عشق جشن گرفته می شود. بوسه شاید ساده ترین راه برای ابراز احساسات باشد، اما عمیق ترین تاثیر را به دنبال دارد. پس چه خوب است که هدیه دادن آن به عزیزان خود را فراموش نکنیم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد