تاریخ دقیق روز جهانی جوک در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی جوک در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی جوک

روز بین‌المللی جوک، روز مناسبی است که می‌توانید تمام مطالب خنده دار یا بامزه را که در طول سال‌ها جمع‌آوری کرده‌اید، به اشتراک بگذارید و آنها را با دوستان یا هر رهگذری که می‌توانید به شما گوش دهد به اشتراک بگذارید. روز جهانی جوک فقط روزی نیست که بتوانید به همه ثابت کنید چقدر بامزه هستید. این روز عالی برای شماست که بتوانید خنده ها را به اشتراک بگذارید و لبخندی بر لبان مردم از جمله خودتان نشان دهید. چه ترجیح می دهید جوک ها را به اشتراک بگذارید یا دوست دارید به آنها گوش دهید، این روزی است که همه چیز در مورد لبخند زدن، خندیدن و تفریح ​​است، و چه کسی دوست ندارد بخشی از چنین روزی باشد؟در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی جوک را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی جوک در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی جوک در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی جوک سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

شنبه، ۱۰ تیر ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۴/۱۰


تاریخ دقیق روز جهانی جوک در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی جوک سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Saturday, July 1, 2023
2023-07-01


تاریخ دقیق روز جهانی جوک در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی جوک سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

‫السبت‬، ١٢ ذوالحجه ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۲/۱۲

تاریخچه روز جهانی جوک


تاریخچه روز جهانی جوک

به نظر می رسد که روز جهانی جوک به طور رسمی در ایالات متحده آغاز شده است، اما منشأ روز جهانی جوک هر چه باشد، واضح است که خود جوک ها صدها و صدها سال پیش از تاریخ خود ساخته شده اند. لطیفه اول اغلب به یونانیان، به ویژه پالامدس نسبت داده می شود. می گویند خنده بهترین دارو است و بسیاری از مردم با این موافق هستند! به هر حال، در واقع فواید زیادی برای سلامتی وجود دارد که با خندیدن مرتبط است. خنده افراد را به گونه ای به هم نزدیک می کند که باعث ایجاد تغییرات عاطفی و فیزیکی سالم در بدن می شود. خنده می تواند به محافظت از شما در برابر تأثیرات مخرب استرس، کاهش درد، تقویت خلق و خو و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. هیچ چیز به اندازه یک خنده خوب قدیمی برای بازگرداندن تعادل بدن و ذهن شما به طور قابل اعتمادتر یا سریع تر کار نمی کند.

همچنین بخوانید: اس ام اس و جوک خنده دار نوروزی

اهمیت روز جهانی جوک 


اهمیت روز جهانی جوک

شوخ طبعی شما را هوشیار، متمرکز و مستقر نگه می دارد و همچنین شما را به دیگران متصل می کند، امید الهام می بخشد و بار شما را سبک می کند. همچنین به شما کمک می کند زودتر ببخشید و خشم را نیز از بین ببرید. شاید شما هم شنیده باشید که خنده روش خوبی برای سوزاندن کالری است و این هم درست است. البته این بدان معنا نیست که باید ورزشگاه رفتن را با دراز کشیدن روی مبل و تماشای کمدین مورد علاقه خود جایگزین کنید. با این حال، یک مطالعه به این نتیجه رسید که اگر هر روز بین 10 تا 15 دقیقه بخندید، می توانید حدود 40 کالری بسوزانید.


چگونه روز جهانی جوک را جشن بگیریم؟

شما می توانید به سادگی به یک همکار یا دوست یا یک غریبه در خیابان، هر کسی که به نظر می رسد در روزگار خود به شادی بیشتری نیاز دارد، جوک بگویید. یا دوستان خود را برای یک مهمانی شاد دعوت کنید. به نوبت جوک بگویید یا آنها را از یک کتاب جوک یا منبع آنلاین بخوانید. یا یک کانال تلویزیونی ممکن است یک استندآپ کمدی ویژه یک ساعته را پخش کند. به تماشای آن بنشینید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد