تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در سال 1402 کی و چه روزی است؟


روز جهانی برگر

روز جهانی برگر در شهر هامبورگ ثبت شد و نام برگر هم از شهر هامبورگ گرفته شده، به دست آقای هاید ثبت و به تقویم جهانی پیوست. در این مطلب از وب سایت آلامتو می خواهیم درباره برگر و همبرگر و روز جهانی همبرگر در سال 1402 شمسی و 2023 میلادی بحث کنیم. با ما همراه باشید!


تاریخ روز جهانی همبرگر در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر سال 1402 در تقویم میلادی مصادف است با:

Sunday, May 28, 2023
2023-05-28


تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۰۷


تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در تقویم قمری 1444:

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأحد‬، ٨ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۰۸


درباره روز جهانی همبرگر

شاید باورتان نشود ولی روز جهانی همبرگر هر ساله در 28 می برگزار و تعطیل رسمی است! که افراد هرساله در این روز برای غذایی خوشمزه جشن می گیرند. این روز در تاریخ 1880 نامگذاری شد و بخاطر اینکه در نیویورک اسیتیک برگر مورد استقبال قرار گرفته بود، به همین علت از سال 1830 در فکر ثبت کردن روز جهانی برگر بودند.

در طول زمان نام همبرگر به برگر تغییر یافت و این تغییر در سال 1930 اتفاق اقتاد که این غذای بسیار خوشمزه و لذیذ طرفداران زیادی در بین آمریکایی ها پیدا کرد و واقعا شهرت یافت. شاید باورش برای شما سخت باشد ولی، در سال 2012 تخمین زدند که سالانه در بسیاری از کشور ها 50 الی 60 میلیارد برگر مصرف می شود.

درباره برگر


اطلاعاتی در مورد برگر

  • اصولا برگر ها قیمت زیادی ندارند اما، برخی از رستوران های کمی مشهور تر با استفاده از ترکیباتی مانند گوشت خرچنگ دریایی و سس باربیکیو و جگر چرب، قیمت همبرگر را بالا می برند.
  • برزگ ترین همبرگر جهان به دست سر آشپز تدریدر در کشور کانادا در تورنتو، که حدودا نزدیک به 6 و نیم کیلو همبرگر را به کمک 46 نفر در 11 ساعت کاری آماده کردند.
  • در آمریکا ایالت میشیگان یک رستوران وجود دارد که همبرگری با وزن 75 کیلو نیم درست کرده و سرو می شود که قیمت آن 399 دلار است.
  • نخستین رستورانی که همبرگر را وارد کرد به ایران، همبرگر بود که در خیابان آفریقا و بلوار ناهید قرار داشت.

مطالب خواندنی درباره برگر

  • قدمت استفاده از گوشت چرخ کرده به زمان مغول ها بر می گردد که سوار کاران مغول بسیار از گوشت چرخ کرده استفاده می کردند. بعد از مغول در قرن 13 گوشت چرخ کرده به روسیه رسید و در روسیه به استیک تارتار مشهور شد.
  • روش اولیه ایجاد تغییرات در گوشت چرخ کرده زمانی بود که به آلمان راه پیدا کرد و آلمانی ها در این غذا با تغییراتی که ایجاد کرده بودند به غذایی محبوب میان خودشان تبدیل کردند.
  • اولین سند برای همبرگر به کتاب آشپزی به نام هنر آشپزی جامع و کامل نوشته شده به دست حنا گلاس در سال 1763 باز می گردد. طرز تهیه همبرگر را اینگونه در این کتاب بیان کرده که سوسیس همبرگر دودی با تهیه گوشت گاو مزه دار شده با فلفل، نمک، سیر و … نوشته شده.
  • در اواسط قرن 18 استیک هامبورگ به غذایی برای دریانوردان و مسافرانی که با کشتی سفر می کردند راه های طولانی را طی می کردند تبدیل شد و از آن جا به نیویورک و دریای آتلانتیک راه یافت و به محبوبیت زیادی رسید.
  • امروزه برگر به بهترین و لذیذی ترین غذا تبدیل شده و رستوران هایی از جمله مک دونالد اختصاصی روی طرز تهیه و ارائه اختصاصی برگر مشغول هستند و به محبوبیت زیادی دست یافته اند.

طرز تهیه همبرگر

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده، نان همبرگر، تخم مرغ، پیاز، سیر، آرد سوخاری، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم.

اول از همه گوشت خود را یکی دوبار دیگر جرخ کنید و به آن ادویه های لازم را بزنید. پیاز را با رنده ریز رنده کنید و آب پیاز را بگیرید تا حدی که چیزی از آن باقی نماند و بعد از اینکه آّ پیاز را گرفتید به گوشت پیاز را اضافه کنید.

طرز تهیه برگر

سیر را نیز رنده کرده و به مخلوط اضافه کنید و بعد خیلی کم آرد سوخاری به گوشت خود اضافه کرده و با مخلوط کردن و ورز دادن گوشت آن ها را به خوبی ترکیب کنید. به این نکته دقت کنید که باید ورز دادن حداقل 15 تا 20 دقیقه باشد تا به خوبی چسبندگی ایجاد شود.

بعد از ورز دادن به مرحله قالب گیری می شویم که باید همبرگر ها را به مقدار لازم قالب بگیرید که همه یکسان و یک وزن باشند. بعد از قالب زدن بین دو پلاستیک بگذارید یک ساعت در فریزر بماند تا بافت سفتی داشته باشد برای سرخ کردن.

بعد از یک ساعت همبرگر ها را هم می توانید در منزل با روغن سرخ کنید در یک تابه و یا اگر در منزل خود باربیکیو دارید همبرگر را حتما گریل کنید، چرا که همبرگر وقتی گریل می شود بسیار بافت آبدار تری نسبت به سرخ شده دارد و اندازه آن کوچک نمی شود. بعد از آماده سازی نان را برش داده و با سس، گوجه، خیار شور، کاهو و پنیر گودا ورقه ای میل کنید.


سخن آخر

در این مطلب ما شما را با روز جهانی همبرگر و مطالب جالب راجب به اختراع همبرگر و محبوبیت همبرگر صحبت کردیم و در آخر طرز تهیه آن را برای شما ارائه دادیم. امیدواریم از این مطلب خوشتان آمده باشد و مورد پسندتان قرار گرفته باشد.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد