تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری در سال 1401 چه روزی است؟

روز جهانی ماهیگیری

روز جهانی ماهیگیری که در 18 ژوئن جشن گرفته می‌شود، به برجسته کردن اهمیت حیاتی اکوسیستم‌های سالم اقیانوسی و تضمین ذخایر پایدار شیلات در جهان اختصاص دارد. جوامع ماهیگیری این روز را از طریق راهپیمایی ها، کارگاه ها، جلسات عمومی، نمایش های فرهنگی، نمایشگاه ها و نمایش های موسیقی جشن می گیرند. ماهیگیران در هند، جایی که به طور گسترده ای جشن گرفته می شود، همچنین اهمیت حفظ ماهیگیری در جهان را همراه با برجسته کردن مشکلاتی مانند صید بی رویه و مکانیزه شدن نشان می دهند. روز جهانی ماهیگیری همچنین یافتن راه حل هایی برای مشکلات به هم پیوسته فزاینده ای که جهان برای پیروی از مدل های پایدار اکوسیستم های اقیانوسی با آن مواجه است را بررسی می کند. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ روز جهانی ماهیگیری در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۲۸

تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Sunday, June 18, 2023
2023-06-18


تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی ماهیگیری سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأحد‬، ٢٩ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۲۹

تاریخچه روز جهانی ماهیگیری 


تاریخچه روز جهانی ماهیگیری

روز جهانی ماهیگیری در حقیقت ،این واقعیت را برجسته می کند که شیلات بخش مهمی در کشور های مختلف است. برای میلیون ها نفر اشتغال ایجاد می کند و همچنین به امنیت غذای ملی کمک می کند. روز جهانی ماهیگیری در سراسر جهان توسط جوامع ماهیگیری جشن گرفته می شود تا منبع غذایی وسیع و گاه نادیده گرفته شده برای میلیون ها انسان را به رسمیت بشناسند.در سال 2019، دولت آندرا پرادش به مناسبت روز جهانی شیلات و ماهیگیری تعدادی طرح رفاهی برای ماهیگیران راه اندازی کرد.شیلات و آبزی پروری بخش مهمی از تولید مواد غذایی است که علاوه بر حمایت معیشتی و اشتغال سودمند برای بیش از میلیون ها نفر، امنیت غذایی را تامین می کند. ماهیگیران در سراسر جهان برای زنجیره غذایی بسیار مهم هستند، زیرا ماهی‌هایی که صید می‌کنند منابع اصلی تغذیه ساکنان این کشور و کل جهان (از نظر صادرات) هستند. ماهیگیری یک فعالیت ماقبل تاریخ است که از زمان پیدایش بشر با بشر همراه بوده است. اگرچه قدمت این فعالیت به 400000 سال قبل می رسد، اما به ندرت هیچ گوشه ای از کره زمین وجود دارد که ماهیگیرانی در آن حضور نداشته باشند و وظایف خود را انجام دهند.
برای افراد شجاع، ماهیگیری یک ورزش هیجان انگیز و ماجراجویی است. روز جهانی ماهیگیر توسط هزاران نفر در سراسر جهان به عنوان راهی برای تجلیل از مردان و زنانی که در صنعت ماهیگیری کار می کنند، گرامی داشته می شود. این روز با جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود و ماهی‌ها به عنوان غذای اصلی در این روز حضور دارند. ماهیگیران برای جمع آوری صیدهای بزرگ در روز جهانی ماهیگیر که با هیاهو جشن گرفته می شود به اعماق آب می روند.علاوه بر این، این روز برای تقویت ارتباطات قابل اعتماد بین جوامع ماهیگیری، فروشندگان، پردازشگرها، سازمان های دولتی و غیردولتی و سهامداران مختلف در جهت ایجاد یک بخش ماهیگیری سودآور و پایدار اختصاص داده شده است.

چگونه روز جهانی ماهیگیری را جشن بگیریم؟


چگونه روز جهانی ماهیگیری را جشن بگیریم؟

روز جهانی ماهیگیر در 18 ژوئن هر سال جشن گرفته می شود. این یک جشنواره منحصر به فرد است که تلاش های ماهیگیران در سراسر جهان را به رسمیت می شناسد و ادغام می کند. آیا می دانستید که ماهیگیری از دوران ماقبل تاریخ بخشی از هر جامعه ای در سطح جهان بوده است؟ ماهیگیری از زمان های بسیار قدیم منبعی مفید برای غذا و تجارت بوده است. با خرید ماهی و قرار دادن آن در برنامه غذایی خود می توانید روز جهانی ماهیگیری را جشن بگیرید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد