تاریخ دقیق روز جهانی پدر سال کی و چه روزی است؟


روز جهانی پدر

روز جهانی پدر

روز پدر در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود تا نقش پدران و شخصیت‌های پدری را در زندگی فرزندانشان به رسمیت بشناسند. این روز پدر شدن و فرزند پروری مرد را جشن می گیرد. اگرچه این روز در تاریخ های مختلفی در سراسر جهان جشن گرفته می شود، بسیاری از کشورها این روز را در سومین یکشنبه ماه ژوئن جشن می گیرند. 18 ژوئن روز جهانی پدر است. که همه افراد در جهان این روز را به پاس حضور پدران و ایفای نقش آن ها در زندگی جشن می گیرند. در ادامه تاریخ روز جهانی پدر در سال 1402 قمری و 2023 میلادی را برای شما شرح داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی پدر سال کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی پدر سال 1402 در تقویم میلادی مصادف است با:

Sunday, June 18, 2023
2023-06-18


تاریخ دقیق روز جهانی پدر در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی پدر سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۲۸


تاریخ دقیق روز جهانی پدر در تقویم قمری 1444:

تاریخ دقیق روز جهانی پدر سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأحد‬، ٢٩ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۲۹

همچنین بخوانید: گلچین شعر دوبیتی روز پدر

روز جهانی پدر به تاریخ شمسی


روز جهانی پدر در کشور های مختلف

تاریخ جشن گرفتن روز پدر از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این جشن در کانادا، بریتانیا و ایالات متحده در سومین یکشنبه ماه ژوئن برگزار می شود. همچنین در کشورهایی مانند آرژانتین، کانادا، فرانسه، یونان، هند، ایرلند، مکزیک، پاکستان، سنگاپور، آفریقای جنوبی و ونزوئلا مشاهده می شود. در استرالیا و نیوزلند روز پدر اولین یکشنبه ماه سپتامبر است. در تایلند در 5 دسامبر جشن می گیرند که روز تولد پادشاه این کشور است. از پدران برزیلی در دومین یکشنبه آگوست تجلیل می شود.


شیوه جشن گرفتن روز جهانی پدر

در روز پدر بسیاری از مردم تلاش ویژه ای برای پدران یا شخصیت های پدری خود انجام می دهند. برخی از مردم به دیدار پدران خود می روند، در حالی که برخی دیگر کارت، گل یا هدایای دیگری مانند لباس یا تجهیزات ورزشی یا مواد غذایی لوکس می دهند. روز پدر یک تعطیلات نسبتا مدرن است، بنابراین خانواده های مختلف سنت های متفاوتی دارند. اینها می توانند از یک تماس تلفنی ساده یا کارت تبریک گرفته تا مهمانی های بزرگ که به احترام تمام شخصیت های پدر در یک خانواده بزرگ انجام می شود. چهره های پدر می تواند شامل پدر، ناپدری، پدر شوهر، پدربزرگ، پدربزرگ و حتی سایر اقوام مرد باشد.

همچنین بخوانید: پیامک تبلیغاتی ویژه روز پدر

شیوه جشن گرفتن روز جهانی پدر


تاریخچه روز جهانی پدر

بزرگداشت پدران و جشن پدری از ایالات متحده مطرح شد. در آنجا، زنی به نام سونورا اسمارت داد از جشن های روز مادر آمریکایی الهام گرفت تا روزی را برای بزرگداشت پدران برنامه ریزی کند. در ایالات متحده آمریکا، روز پدر در ژوئن سال 1910 جشن گرفته می‌شود. تصور می‌شود که جشن‌ها در بریتانیا و سایر کشورها از رسم آمریکایی روز پدر الهام گرفته شده است. این برخلاف روز مادر است که تاریخچه بسیار متفاوتی در ایالات متحده و بریتانیا دارد.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد