تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در سال 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی گربه ها

آیا گربه شما روز مخصوص خود را دارد؟ در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در سال 1401 و مزایای حضور گربه در زندگی را می‌گوییم.


تاریخ روز جهانی گربه ها در سال 1401 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۰۵/۱۷


تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Monday, August 8, 2022

2022-08-08


تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها سال 1444 در تقویم قمری مصادف است با:

الاثنین، ١٠ محرم ١٤٤٤

۱۴۴۴/۰۱/۱۰


تاریخچه روز جهانی گربه ها

8 آگوست روز جهانی گربه ها است، روزی برای تجلیل از این دوستان پشمالوی عزیزمان. از سال 2002، به لطف صندوق بین المللی رفاه حیوانات، گربه ها روز خاص خود را دارند. سازمان حقوق حیوانات از این روز برای ترویج نیازها و خواسته‌های گربه‌ها استفاده می‌کند و صاحبان گربه را تشویق می‌کند تا راه‌های جدیدی برای بهبود روابط خود با گربه‌ها پیدا کنند. حیوانات خانگی آنها همچنین تمرکز ویژه ای برای ترویج پذیرش گربه های ولگرد انجام شده است.

همچنین بخوانید: نقاشی کودکانه گربه ملوس، پشمالو و بامزه ساده و آسان و زیبا

روز جهانی گربه


تاریخچه نگهداری ازگربه به عنوان حیوان خانگی

در همه جای دنیا گربه سانان وجود دارند! چند گربه در دنیا وجود دارد؟ سؤال خوبی بود! با احتساب گربه‌های وحشی (رومینگ آزاد)، تخمین‌ها بین 220 تا 660 میلیون است!

گربه ها حداقل 9500 سال است که همراه ما بوده اند و به روشی بسیار منحصر به فرد اهلی شدند. هنگامی که انسان ها از یک شکارچی-گردآورنده به سبک زندگی کشاورزی رفتند، گربه ها از این مزیت استفاده کردند و برای شکار جوندگان در انبارها نقل مکان کردند. گربه ها اساسا زندگی با انسان ها را انتخاب کردند! کشاورزان اولیه نقش مهمی را که گربه ها در مدیریت حیوانات موذی ایفا می کردند، تشخیص دادند. این یک موقعیت برد-برد بود، گربه ها غذای رایگان دریافت کردند و مردم کنترل آفات رایگان دریافت کردند!

مصریان باستان نیز احتمالاً این مزیت را دیدند و گربه در فرهنگ مصر به حیوانی مورد احترام تبدیل شد. به خوبی مستند شده است که گربه‌ها بخشی از زندگی خانوادگی مصری‌ها بودند، نازپرورده و با جواهرات تزئین شده بودند. گربه ها آنقدر ارزش داشتند که مجازات کشتن گربه در مصر باستان مرگ بود.


مزایای گربه به عنوان حیوان خانگی

امروزه گربه ها اغلب از اعضای خانواده ما محسوب می شوند و محبوب ترین حیوان خانگی در جهان هستند. آنها به زندگی ما شادی می بخشند. مطالعات نشان می‌دهد که تعامل با گربه‌ها ممکن است سلامتی را بهبود بخشد و پاسخ‌های فیزیکی به استرس را کاهش دهد . داشتن گربه در خانه ممکن است با ارائه حمایت عاطفی از افرادی که از افسردگی، اضطراب و تنهایی رنج می برند، سلامت روانی را بهبود بخشد.

در واقع گفته می‌شود افرادی که از گربه نگهداری می کنند از سلامت روانی بالاتری نسبت به کسانی که حیوان خانگی ندارند برخوردارند. بررسی ها نشان داده است که بزرگسالان و کودکان به طور یکسان با یک گربه به عنوان بخشی از خانواده احساس شادی، مثبت اندیشی و آرامش بیشتر دارند.

گربه ها کاهش دهنده استرس هستند. صاحبان گربه معمولاً ضربان قلب و فشار خون کمتری نسبت به افراد بدون گربه دارند. گربه ها همچنین می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی مختلف از جمله سکته را کاهش دهند.

جدای از عشق آشکاری که گربه به شما می دهد، داشتن گربه مزایای زیادی دارد. بنابراین، گربه خود را به آرامی یا مالش شکم اضافه کنید. برای آنها یک اسباب بازی جدید بخرید یا موهایشان را برس بزنید. 8 آگوست زمانی برای جشن گرفتن دوستان گربه سان مورد علاقه مان است.


چرا گربه ها بهترین انتخاب به عنوان حیوان خانگی هستند؟

  • سرگرم کننده، بازیگوش و مهربان هستند.
  • آنها نیاز به نگهداری زیادی ندارند و بیشتر طول را در خواب به سر می برند. پس با خیال راحت می توانید به محل کار خود بروید.
  • اگر قصد سفر دارید می توانید آنها را در خانه تنها بگذارید و تنها از همسایه خود بخواهید غذا و آب او را آماده کند.
  • گربه ها به فضای زیادی برای نگهداری نیاز ندارند.
  • هزینه نگهداری گربه ها به نسبت سگ و سایر حیوانات کمتر است.
  • رابطه خوبی با کودکان دارند.
  • عقیم سازی آنها به راحتی انجام می‌شود.
همچنین بخوانید: معنی و تعبیر شکل گربه در فال قهوه چیست؟

سخن آخر

روز جهانی گربه تقریبا نزدیک است! بسیاری از کشورها، روز جهانی گربه را جشن می گیرند که هر سال در 8 آگوست برگزار می شود. تاریخ دقیق روز جهانی گربه ها در سال 1401 شمسی برابر با 17 مرداد است. با مطالعه این مطلب درباره مزایای نگهداری از این حیوان خانگی دوست داشتنی، با رعایت اصول بهداشتی بیشتر آشنا شدید. شما هم می‌توانید با مراجعه به یکی از مراکز نگهداری حیوانات خانگی یکی از پشمالوهای زیبا را در خانه داشته باشید. اگر این مطلب را می پسندید می توانید آن را در دیگر شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد