تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر در سال 1401 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر در سال 1401 کی و چه روزی است

روز جهانی بلاگر

آیا می‌دانستید بلاگرها یک روز اختصاصی دارند؟ در ادامه به تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر و تعاریف وبلاگ و وبلاگ نویس می‌پردازیم.


تاریخ روز جهانی بلاگر در سال 1401 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

جمعه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۰۵/۱۴


تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر سال 2022 در تقویم میلادی مصادف است با:

Friday, August 5, 2022

2022-08-05


تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی بلاگر سال 1444 در تقویم قمری مصادف است با:

الجمعة، ٧ محرم ١٤٤٤

۱۴۴۴/۰۱/۰۷

روز جهانی بلاگر


تاریخچه روز جهانی بلاگر

بنابراین، بیایید کمی به تاریخچه بلاگر بپردازیم. تعریف بلاگر در کشور ما کمی متفاوت است و به افراد وبلاگ نویس به اصطلاح بلاگر گفته می‌شود. اگر کسی قبلاً وبلاگ نویسی کرده، احتمالاً از بلاگر استفاده کرده است، به ویژه برای اولین وبلاگ خود! برخی از افراد برای انتشار یا جمع آوری نظرات وبلاگ می نویسند، در حالی که برخی افراد برای کسب درآمد بلاگری می کنند. بسیاری از این همه این افراد برای انجام این کار به سرویس بلاگر متکی هستند!

بلاگر یک سرویس انتشار وبلاگ است که در 23 اوت 1999 توسط Pyra Labs  راه اندازی شد. این یکی از اولین ابزارهایی است که صرفاً به انتشار وبلاگ اختصاص داده شده است. چند سال بعد، در سال 2003، گوگل سرویس بلاگر را خریداری کرد. یکی از مهم‌ترین تغییرات این سوئیچ این بود که گوگل ویژگی‌های برتر بلاگر را رایگان کرد. سپس گوگل یک سال بعد، در سال 2004، Picasa  را خرید و حرکتی را برای ادغام Picasa  در بلاگر انجام داد. اهمیت آن این بود که به کاربران بلاگر این امکان را می داد که عکس ها را در وبلاگ خود پست کنند.

می‌توان گفت سال 2004 سال بسیار مهمی برای بلاگر بود، زیرا یک طراحی مجدد بزرگ معرفی شد. چندین قابلیت اضافه شد، از جمله ارسال از طریق ایمیل، نظرات، صفحات آرشیو جداگانه برای پست ها، و الگوهای مطابق با استانداردهای وب. در سال 2007، بلاگر به یک سرور متعلق به گوگل منتقل شد. امسال در فهرست 50 دامنه برتر از نظر تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد در رتبه شانزدهم قرار گرفت. چیزهای بسیار تاثیرگذار!

احتمالاً سایت های Blogger زیادی را دیده اید، این را می‌توانید از دامنه فرعی آن یعنی blogspot.com تشخیص دهید. با این حال، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از دامنه های سفارشی که خریده‌اند استفاده می کنند، بنابراین همه سایت های بلاگر به این ساب دامنه ختم نمی شوند. کاربران پلتفرم بلاگر می‌توانند 100 وبلاگ در هر حساب هستند، پس شما هیچوقت برای ساخت وبلاگ کم نخواهید داشت.

تاریخچه روز جهانی بلاگر


بلاگر یا وبلاگ نویس کیست؟

بلاگر یا وبلاگ نویس کسی است که به طور منظم برای یک مجله یا وب سایت آنلاین می نویسد. یک وبلاگ نویس سیاسی ممکن است به صورت هفتگی در مورد رویدادهای جاری توضیحاتی ارائه کند. یک وبلاگ نویس شخصی وب سایتی را نگه می دارد که ممکن است شامل نوشته های روزانه، عکس ها و پیوندهایی به سایت های دیگر باشد.

وبلاگ نویسان محتوا را در صفحات وب یا وب سایت های خود می نویسند، ویرایش می کنند، پست می کنند و تبلیغ می کنند. آن‌ها ایده‌ها را تولید و مطرح می‌کنند، پست‌ها را می‌نویسند و ویرایش می‌کنند، پست‌ها را برای خوانندگان بازاریابی می‌کنند و تحقیقاتی را انجام می‌دهند.

بلاگ نویسی در کنار پادکست ها، کنفرانس ها و موارد مشابه، بخش بزرگی از ارتباطات فنی مدرن است. برای برخی افراد، وبلاگ نویسی فقط یک سرگرمی نیست، بلکه چیزی است که از آن امرار معاش می کنند. در مورد نویسندگان فنی، وبلاگ نویسی بیشتر یک کار جانبی است تا یک چیز جدی، اما مقدار ارزشی که وبلاگ نویسان techcomm به ارمغان می آورند دیوانه کننده است.


وبلاگ چیست؟

وبلاگ به معنای صفحه خصوصی یا گروهی است که روزانه یا هر چند وقت یکبار با اطلاعات جدید به روز می شود. وبلاگ در واقع یک صفحه وب است که معمولاً کوتاه و ساده ایجاد می شود و تاریخ انتشار اغلب پست ها را مرتب می کند. مانند صفحات روزنامه ها و مجلات، محتوا و هدف وبلاگ ها به طور مشخص متفاوت است.

همچنین می‌توان گفت وبلاگ یک دفترچه خاطرات آنلاین است که از نوشته های مجزا و اغلب غیررسمی به نام پست تشکیل شده است. بیشتر وبلاگ ها عمدتاً متنی هستند، اما ممکن است شامل انواع دیگری از محتوا مانند تصاویر، ویدیوها، موسیقی و صدا باشند.


سخن آخر

ما در عصری زیبا زندگی می کنیم که اطلاعات زیادی به راحتی در دسترس است. اما، ما شدیداً به افرادی نیاز داریم که آن را جمع‌آوری کنند و برای ما ساختار بدهند، دوباره کار کنند و توضیح دهند که چگونه آن را به کار ببریم. این کاری است که بلاگر ها یا همان وبلاگ نویسان انجام می دهند. آنها مفاهیم و ایده‌های جدیدی را معرفی می‌کنند، یافته‌ها را به اشتراک می‌گذارند، گاهی ما را می‌خندانند و به عنوان منبع نهایی دانش عمل می‌کنند.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد