تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی سال 1402 کی و چه روزی است؟


روز بهزیستی و تامین اجتماعی

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

مشکلات محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و همچنین مشکلات جسمی مواردی است که افراد با آنها روبه رو باشند بهزیستی می تواند آن ها حمایت و از این افراد نگه داری کند. سازمان غیردولتی تأمین اجتماعی ایران، یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی  است که وظیفهٔ آن پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل دولتی و آزاد می باشد. در ادامه تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ روز بهزیستی و تامین اجتماعی در سال 1402 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

یکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۴/۲۵


تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Sunday, July 16, 2023
2023-07-16


تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق ولادت روز بهزیستی و تامین اجتماعی سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الأحد‬، ٢٧ ذوالحجه ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۲/۲۷

هدف تعیین روز بهزیستی و تامین اجتماعی


هدف تعیین روز بهزیستی و تامین اجتماعی

به موجب لایحه قانونی سال ۱۳۵۹ در جهت تحقق مفاد اصول ۳، ٢١ و ٢۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، سازمان بهزیستی کشور در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است. به همین روز بیست و پنجم تیر ماه به نام روز بهزیستی و تامین اجتماعی ثبت شده است. در حقیقت تشکیل سازمانی به نام تامین اجتماعی به این دلیل است فقر در جامعه کاهش یابد و افراد بتوانند در حد معمول نیاز های خود را برطرف سازند تا مسائلی مانند: بزهکاری،دزدی و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه کاهش یابد. سازمان بهزیستی برای کمک به قشرهای محروم و انسان هایی که بنا به دلایل محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی، روانی، عاطفی، گرفتار مشکلات و دچار عدم تعادل شده اند، تأسیس شده است.امام باقر علیه السلام در مورد نتیجه نیکوکاری می فرماید: «نیکوکاری و صدقه پنهانی، فقر را از بین می برد، عمر را زیاد و هفتاد مرگ بد و ناگوار را دفع می کند».

امام صادق علیه السلام  درباره اهمیت کمک به هم نوعان فرمودند: مؤمنان در نیکی کردن، مهربانی و دل سوزی در مورد یکدیگر، همچون تن واحدند که اگر جایی از آن دردمند شود، باقی اعضا در بیداری و سوز آن هم دردی می کنند.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد