تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در سال 1401 کی و چه روزی است

روز جهانی خالکوبی

شاید برای شما هم جالب باشد که تاتو روز جهانی دارد. در ادامه می‌گوییم تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در سال 1402 کی و چه روزی است.


تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در سال 1402 کی و چه روزی است

یک خال کوبی ممکن است نشان دهنده یک رویداد مهم باشد یا معنایی شخصی داشته باشد. با این حال، برخی افراد از روی هوس خالکوبی می کنند. با این حال، عده‌ای دیگر اعتراف می کنند، نیاز به یک خالکوبی جدید یک اعتیاد است.

تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۲

۱۴۰۲/۰۴/۲۶


تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Monday, July 17, 2023

2023-07-17


تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی سال 1444 در تقویم قمری مصادف است با:

الاثنین‬، ٢٨ ذوالحجه ١٤٤٤

۱۴۴۴/۱۲/۲۸

همچنین بخوانید: متن تاتو عاشقانه کوتاه و ست فارسی و انگلیسی همراه با معنی

نکات مهم برای انجام تاتو


تاریخچه روز ملی تاتو

منشا، تاریخچه و نام خالق، روز ملی تاتو، هنوز پیدا نشده است. اما اعتقاد بر این است که این روز از سال 2016 برگزار می شود. در قرن هفدهم، کلمه خالکوبی برای اولین بار در مجله جوزف بنکس که یک طبیعت شناس در کشتی کاپیتان کوک بود، اشاره شد. این روز ممکن است به مردم کمک کند تا تاریخ و فرهنگ غنی پشت خالکوبی را درک کنند. کلمه “tatto” از زبان پلینزی برای تاتائو گرفته شده است که به معنای “ضربه زدن یا علامت گذاری” است.

تاریخچه خالکوبی بسیار کهن است، و این از نمونه های یافت شده از دوران ماقبل تاریخ که در اجساد مومیایی شده مربوط به هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح وجود دارد، مشهود است. کاملاً ممکن است که خالکوبی‌ها حتی از قدیمی‌ترین شواهد نمونه‌های پوستی که کشف شده اند قدیمی‌تر باشند، زیرا ابزارهایی که به وضوح برای انجام خالکوبی ساخته شده‌اند از طریق باستان‌شناسی پیدا شده‌اند. در واقع قدیمی ترین اکتشاف از تاتو روی پوست انسان مربوط اوتی مرد یخی است.

در مصر، زنان اولین بوم برای خالکوبی بودند و برای تمام اهدافی که می توانید تصور کنید از آنها استفاده می شد. از نشانه های دین و مقام، یا به عنوان مجازات، و حتی برای کمک به روند درمان. در چین خالکوبی تا حد زیادی به عنوان یک عمل بربریت تلقی می شد و اغلب با قهرمانان و جنایتکاران عامیانه مرتبط است، انجمنی که زمانی که مردانی که محکوم بودند، کانجی برای “جنایتکار” را روی صورت خود خالکوبی می کردند، به اجرا در آمد.


اهمیت انتخاب روز جهانی خالکوبی

در دنیای مدرن، داستان خالکوبی به همان اندازه متنوع و پیچیده است. امروزه خالکوبی مورد علاقه مردم قرار گرفته است و هر ساله تعداد افرادی که خالکوبی می کنند افزایش می یابد. اما خالکوبی ها هنوز توسط بسیاری از مردم پذیرفته نشده است. با افزایش فناوری و پذیرش، جوهر گرفتن به رشد خود ادامه می دهد. در حالی که سن، جنسیت، مذهب و طبقه زمانی خالکوبی شده را از خالکوبی نشده جدا می کند، این موانع کمتر از گذشته رایج هستند.

هدف اصلی روز خالکوبی افزایش آگاهی در مورد خالکوبی و تاریخ باستانی و قابل احترام آنها است و به دنبال تغییر دیدگاهی است که جهان نسبت به آنها دارد.

همچنین بخوانید: متن تاتو انگلیسی عاشقانه، انگیزشی، غمگین، کوتاه و خفن با معنی

نکات مهم برای انجام تاتو

  • تحقیق کنید و یک هنرمند معتبر پیدا کنید. یادتان باشد این هنر ماندگار است. شما یک قطعه زیبا و بدون پشیمانی می خواهید.
  • هنگامی که یک هنرمند را پیدا کردید، مطمئن شوید که یک طرح در ذهن دارید. اگر هنرمند نیستید، بیرون کشیدن یک ایده از سرتان و تبدیل آن به واقعیت زمان می برد تا توسعه یابد.
  • هجی کلمه را بررسی کنید. اگر از یک کلمه خارجی یا نقل قول در طراحی خود استفاده می کنید، در مورد معنی تحقیق کنید و املای آن را بررسی کنید. همین امر در مورد نمادها نیز صدق می کند. فقط به این دلیل که یک وب سایت یک معنی را ترجمه کرده است یا می گوید نماد صلح یا عشق را در یک فرهنگ خاص نشان می دهد، به این معنی نیست که درست است. و این وظیفه هنرمند نیست که بداند. گاهی اوقات طراحی برای مشتری معنایی کاملاً متفاوت دارد.
  • برای قرار گرفتن در لیست انتظار آماده باشید. هنرمندان خوب مورد تقاضای افراد زیادی هستند.
  • برای هنر خوب هزینه بیشتری خواهید پرداخت. هیچ کس خالکوبی بد نمی خواهد.
  • راحت لباس بپوشید. شما برای مدت طولانی در یک وضعیت ثابت نشسته یا دراز خواهید کشید.
  • آب به همراه بیاورید و هیدراته بمانید.

سخن آخر

این روزها تاتو یا خالکوبی به یکی از اعمال مورد علاقه اقشار مختلف به خصوص جوانان تبدیل شده است. بسیاری از افراد با یا بدون آگاهی از معانی طرح های انتخابی اقدام به تاتو به روی بدن می‌کنند. در این پست ما به تاریخ دقیق روز جهانی خالکوبی در سال 1401 پرداختیم و اشاره ای به تاریخچه انتخاب این روز و تاتو کردیم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد