روز تربیت بدنی و ورزش ۱۴۰۲ چه روزی است؟ چند شنبه و چندمه؟

روز تربیت بدنی و ورزش امسال

روز ملی تربیت بدنی و ورزش گرامی باد

روز تربیت بدنی و ورزش

آیا می دانید روز تربیت بدنی و ورزش در تقویم ایران چه روزی است؟ در این نوشته، اطلاعات کاملی در مورد تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش در سال 1402 (تاریخ شمسی، قمری و میلادی)، دلیل نام گذاری روز تربیت بدنی و ورزش و… را برای تان گردآوری کرده ایم.


روز تربیت بدنی و ورزش ۱۴۰۲ چه روزی است؟ چند شنبه و چندمه؟

تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۲

۱۴۰۲/۰۷/۲۶


تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Wednesday, October 18, 2023

2023-10-18


تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز تربیت بدنی و ورزش سال 1445 در تقویم قمری مصادف است با:

الأربعاء‬، ٢ ربيع الثاني ١٤٤٥

۱۴۴۵/۰۴/۰۲


روز تربیت بدنی و ورزش در ایران

هر ساله روز تربیت بدنی و ورزش در 26 مهر ماه گرامی داشته می‌شود و از این تاریخ تا دوم آبان ماه به عنوان هفته تربیت بدنی انتخاب شده است. روز تربیت بدنی و ورزش جشنی است برای اهمیت تربیت بدنی و آموزش سلامت، که هر ساله در کشور و به خصوص مدارس برگزار می‌شود. علت انتخاب هفته‌ای با این عنوان تمرکز بر فواید ورزش در زندگی فرد و اجتماعی و آشنایی اقشار مختلف با اهمیت فعالیت بدنی در زندگی است.

همچنین بخوانید: انشا در مورد ورزش و سلامتی

تاریخچه روز تربیت بدنی و ورزش


تاریخچه روز تربیت بدنی و ورزش در ایران

از سال‌ 1383 روز 26 مهر ماه به عنوان روز تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است. از آن زمان تا امروز هر ساله مسئولین ورزش کشور با برگزاری همایش ها و ساخت سالن های ورزشی، عموم مردم را بیشتر با مقوله ورزش و فعالیت بدنی آشنا کنند. البته انتخاب این روز در نتیجه یک رویداد مهم ورزشی یا بزرگداشت ورزشکاران کشور نبوده و فقط تصمیمی بوده است که توسط شورای فرهنگ عمومی کشور گرفته شده است.


پیشینه ورزش در ایران

ورزش در ایران همیشه جایگاه ویژه‌ای بین عموم مردم داشته و همچنین در نظام تعلیم و تربیت نیز دارای اولویت بوده است. در کتب قدیمی و باستانی ما همیشه صحبت از ورزش و پهلوانی و داشتن آمادگی جسمی برای دفاع از وطن بوده است. از جمله ورزش‌هایی که از دیرباز در کشورما رایج بوده است می‌توان به کشتی، شمشیر زنی، اسب دوانی، شنا و … اشاره کرد.


فواید روز تربیت بدنی ورزش

1. سلامتی

روز تربیت بدنی و ورزش جوانان را تشویق می کند تا با فعالیت بدنی مداوم سالم بمانند و از بیماری های ناخواسته اجتناب کنند. ورزش به بهبود سلامت روحی و جسمی کمک می کند. حرکت در اطراف می تواند تناسب اندام قلبی عروقی را بهبود بخشد و تراکم استخوان را افزایش دهد. همچنین می تواند به کاهش سطح قند خون و تقویت ریه ها کمک کند. دانش آموزان متوجه خواهند شد که انرژی بیشتری دارند و به دلیل ورزش احساس سلامتی بیشتری می کنند.

2. تیم سازی و مهارت های رهبری

رهبری یک تیم به جوانان در مهارت های تصمیم گیری کمک می کند و به آنها تجربه حمایت از دیگران را می دهد. آنها یاد خواهند گرفت که رهبری فقط این نیست که به مردم بگوییم چه کاری انجام دهند، بلکه نشان دادن قدردانی از آنها نیز هست.

3. بهبود مهارت های اجتماعی

شرکت در فعالیت‌های ورزشی می‌تواند مهارت‌های اجتماعی جوانان را بهبود بخشد، زیرا به آنها فرصت ملاقات با افراد جدید و ایجاد انعطاف‌پذیری می‌دهد.

4. نظم و انضباط را توسعه دهید

برای عملکرد خوب در ورزش، دانش آموزان باید در جلسات تمرینی منظم شرکت کنند. دانش آموزان همچنین باید مطمئن شوند که قوانین بازی را رعایت کرده و به تصمیمات داور احترام می گذارند. اینها مهارت هایی هستند که قابل انتقال به سایر زمینه های زندگی هستند.

5. کار تیمی

برای انجام خوب در ورزش های تیمی، دانش آموزان باید مطمئن شوند که برخی از مهارت های کار گروهی از جمله همکاری و هماهنگی را به کار می گیرند.


سخن آخر

در این پست گفتیم تاریخ روز تربیت بدنی و ورزش چه روزی است و به فواید ورزش و گرامیداشت این روز پرداختیم. تاثیر ورزش در حفظ سلامت جسم و روان و در نتیجه آن سلامت کلی جامعه انکار ناپذیر است، پس با یادآوری این روز در صفحات اجتماعی خود می‌توانیم به گسترش فرهنگ ورزش کردن کمک کنیم. اگر این مطلب را مفید می‌دانید می‌توانید آن را در دیگر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد