تاریخ دقیق روز گل رز قرمز در تقویم سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز گل رز قرمز در تقویم سال ۱۴۰۱

گل رز از محبوب‌ترین گل‌ها بین مردم است که روز مخصوص به خود را دارد. در این پست تاریخ دقیق روز گل رز قرمز در تقویم سال ۱۴۰۲ را برای شما ارائه کرده ایم.


تاریخ دقیق روز گل رز قرمز در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۲۲


تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Monday, June 12, 2023
2023-06-12


تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی گل رز قرمز سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الاثنین‬، ٢٣ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۲۳


علت انتخاب روز گل قرمز چیست؟

نماد شناخته شده عشق علاوه بر اینکه یک گل زیبا و معطر است، جای تعجب نیست که روز رز قرمز یک مناسبت محبوب است. گل رز قرمز همیشه نماد عشق واقعی بوده است. اگر می خواهید برای کسی که دوستش دارید یک شوالیه در زره درخشان باشید، یک گل رز قرمز یا یک دسته گل رز قرمز به او هدیه دهید. داشتن چیزی شبیه روز گل رز قرمز در دنیای مدرن جادویی است. دنیا پر از آزمایش و مصیبت است، و خوب است که فکر کنیم احساسی به عمیق و پیچیده عشق را می توان با دادن یک گل ابراز کرد.

روز گل رز قرمز، با جشن گرفتن جنبه های مختلف گل رز، فرصتی است که باغبانان، گلفروشان و عاشقان دور هم جمع شوند و از گل رز با شکوه و عظمت آن لذت ببرند. روز گل رز قرمز به طرفداران این فرصت را می‌دهد تا گل‌های رز را در بهترین حالت خود ببینند که در اوج فصل به وفور شکوفا می شوند.

تاریخچه روز گل رز قرمز


تاریخچه روز گل رز قرمز

با توجه به حس عاشقانه و عرفانی که یک رز قرمز می تواند برانگیزد، منشأ دقیق روز گل رز قرمز ناشناخته است. باور کنید یا نه، روز گل رز قرمز قبلاً بخشی از جشن‌های هفته ولنتاین بود، اما به دلایلی نامعلوم در ده سال گذشته در مقطعی از هم جدا شد. تاریخچه پشت گل رز قرمز، و اینکه چرا ما آن را می دهیم، بسیار غنی تر و کامل تر است.

با کمال تعجب، اولین سوابق کشت گل رز از چین، حدود 5000 سال پیش، در زمان سلسله هان (141-87 قبل از میلاد) آمده است. اگرچه آن گل‌ها همان چیزی بودند که ما آن را رز چینی (نوعی از گل‌های هیبیسکوس) یا رز وحشی می‌نامیم، اما ویژگی‌های مشابهی با رز قرمز امروزی داشتند و در نقاشی‌ها و سفال‌های آن دوران دیده می‌شوند. گل رز قرمز سپس راه خود را به تمدن‌های آغشته به فرهنگ رم و یونان و خاورمیانه باز کرد. برای یونانی ها و رومی ها، رز قرمز نمادی از تجمل و الهام برای بسیاری از نقاشان و نویسندگان بود. شاید به همین دلیل است که ما اکنون این گل مجلل را با اشتیاق و عظمت مرتبط می‌دانیم.


علت محبوبیت گل رز قرمز چیست؟

به نظر می‌رسد از میان تمام ثابت‌های جهانی که طی قرن‌های متمادی کشف شده‌اند، موردی که به نظر می‌رسد طولانی‌ترین و برجسته‌ترین آن بوده است این است که مردان در انتقال احساسات خود ناتوان هستند.

در واقع گل رز تا حدودی به وسیله ارتباطی برای مردان تبدیل شده بود تا بدون نیاز به گفتن یک کلمه چیز فوق العاده ای را بیان کنند. اما در یک نکته جدی تر، گل رز واقعاً نماد بین المللی عشق است. اگر گل رز به یکی از عزیزانتان هدیه کنید، مهم نیست در کجای دنیا باشید، مطمئناً از پیامی از عشق عبور می کنید.


اهمیت رنگ های مختلف رز گل

رز به شکل های مختلف به معنای عشق عاشقانه، اشتیاق، قدردانی و قدردانی، شادی، مهربانی است و از این رو افراد دوست دارند آرزوهای خود را مملو از معنای خاص گل رز ارسال کنند. بیشتر مردم همیشه برای بیان احساسات خود به سراغ گل رز قرمز می روند. با این حال، برای ارسال پیامی که دقیقاً افکار شما را منتقل می کند، انتخاب رنگ مناسب گل رز می تواند تفاوت را ایجاد کند. رنگ‌های گل رز و معنای آنها در زیر آورده شده است:

گل رز قرمز– دلالت بر عشق و اشتیاق دارد. زوج هایی که رز قرمز هدیه می دهند، عشق صمیمانه و پرشور را به یکدیگر ابراز می کنند. یک رز تنها به معنای “دوستت دارم” است.

گل رز زرد– نشان دهنده گرمی و شادی است. هدیه دادن گل های زرد بیانگر شادی و نوید یک رابطه دوست داشتنی است.

گل رز صورتی– نشان دهنده نشاط، لطف و ملایمت است. کسانی که گل‌های صورتی ارائه می‌کنند، روشنایی، شیرینی و شادی را در دوستی یا رابطه‌شان القا می‌کنند.

گل رز صورتی تیره– به معنای قدردانی و قدردانی است. کسانی که رزهای صورتی تیره می دهند تحسین خود را ابراز می کنند و از یکدیگر به خاطر عشق متقابلشان تشکر می کنند.

گل رز بنفش– نشان دهنده عشق در نگاه اول / افسون است. آنهایی که رزهای اسطوخودوس را رد و بدل می کنند در نگاه اول علاقه عمیق آنها را به یکدیگر نشان می دهد. یک گل رز بنفش می گوید: “من از تو غرق شده ام”.


سخن آخر

در این پست به این موضوع پرداختیم که تاریخ دقیق روز گل رز قرمز در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است. در واقع اولین جشن روز گل رز قرمز ناشناخته است. روز گل رز قرمز توسط افرادی در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود که گل رز را نماد عشق یا محبت خود می‌دانند.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد