روز جهانی سگ 1402 چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟


تاریخ دقیق روز جهانی سگ

روز جهانی سگ

سگ ها حیواناتی دوست داشتنی در زندگی ما هستند پس شایسته داشتن یک روز خاص هستند. در این پست تاریخ دقیق روز جهانی سگ در سال 1402 و 2023 را برای شما شرح خواهیم داد.


روز جهانی سگ 1402 چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

تاریخ دقیق روز جهانی سگ برای ادای احترام به این حیوانات باورنکردنی برگزار می شود که فداکارانه برای ایجاد آسایش، ایمن نگه داشتن ما و نجات جان ها تلاش می کنند.

تاریخ دقیق روز جهانی سگ در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی سگ سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

شنبه، ۴ شهریور ۱۴۰۲

۱۴۰۲/۰۶/۰۴


تاریخ دقیق روز جهانی سگ در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی سگ سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Saturday, August 26, 2023

2023-08-26


تاریخ دقیق روز جهانی سگ در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی سگ سال 1445 در تقویم قمری مصادف است با:

‫السبت‬، ٩ صفر ١٤٤٥

۱۴۴۵/۰۲/۰۹

همچنین بخوانید: جدیدترین عکس سگ های خانگی بامزه و پاکوتاه ایرانی و خارجی

روز جهانی سگ چیست؟


روز جهانی سگ چیست؟

روز جهانی سگ در سال 2004 توسط متخصص سبک زندگی حیوانات خانگی و خانواده، مدافع نجات حیوانات، محافظه کار، مربی سگ و نویسنده، کالین پیج تأسیس شد. زیرا در آن تاریخی بود که خانواده او اولین سگ خود “شلتی” را از یک پناهگاه حیوانات به فرزندخواندگی پذیرفتند. در سال 2013، حتی به طور رسمی در قانون ایالت نیویورک به تصویب رسید.

سگ ها نه تنها از خانه‌ها و گله‌های ما محافظت می‌کنند، بلکه محیط اطراف خود را به مکانی شادتر تبدیل می‌کنند و توانایی شاد کردن هر کسی را دارند. این یک مناسبت خوب و نمادین است تا بهترین دوست انسان را جشن بگیریم و به یاد داشته باشیم که هر سگ در سراسر جهان باید سزاوار زندگی بهتری باشد: زندگی سرشار از شادی، عشق، محافظت، مراقبت و احترام.

روز جهانی سگ، همه سگ‌ها، از نژاد مختلط و خالص را جشن می‌گیرد و ماموریت آن دوگانه است. اولاً، به نظر می‌رسد این روز تعداد سگ‌هایی را که هر ساله نجات می‌دهند، مورد توجه قرار گیرد. این رویداد به شدت از خرید سگ از فروشگاه های حیوانات خانگی که توسط کارخانه های توله سگ، پرورش دهندگان حیاط خلوت، تبلیغات اینترنتی یا روزنامه ها عرضه می شوند، جلوگیری می کند. در عوض، روز بین‌المللی سگ ابتدا به فرزندخواندگی از پناهگاه‌های محلی مربوط می‌شود.


هدف از روز جهانی سگ چیست؟

هدف از روز جهانی سگ، افزایش آگاهی در مورد تعداد سگ هایی است که در حال حاضر در مراکز امداد و نجات هستند. متأسفانه، هر ساله میلیون ها سگ بی خانمان می شوند، زیرا صاحبانشان نمی‌توانند از آنها مراقبت کنند. پناهگاه ها مملو از دوستان چهارپایی است که منتظر شانس خود هستند و فقط شادی را برای روزهای شما به ارمغان می آورند. هدف روز جهانی سگ تشویق مردم به پذیرش سگ از پناهگاه ها و سازمان های نجات است.

در کنار افزایش آگاهی، روز جهانی سگ صرفاً این را یادآوری می‌کند که سگ ها چقدر برای ما و زندگی روزمره ما خاص هستند. از سگ‌های خانواده گرفته تا سگ‌های نگهبان که زندگی خود را به عنوان سگ های خدماتی یا محافظ به خطر می‌اندازند. آنها با کشف مواد مخدر و بمب از امنیت و آزادی ما محافظت می کنند، همچنین قربانیان را از خرابه ها و موقعیت های غم انگیز بیرون می کشند.


چطور روز جهانی سگ را جشن بگیریم؟

روز جهانی سگ را با دادن یک نوازش اضافی به سگ خود جشن بگیرید، اما سگ‌های دیگر را نیز فراموش نکنید و با داوطلب شدن در یک پناهگاه یا پذیرش آگاهانه یک سگ به سرپرستی برای همیشه به آنها کمک کنید. یک راه خوب دیگر برای جشن گرفتن روز جهانی سگ، کمک مالی به یک موسسه خیریه حیوانات به انتخاب خودتان است. شما می توانید به یک پناهگاه سگ محلی در منطقه خود مراجعه کنید و می توانید برای ایجاد تفاوت به چنین سازمان هایی کمک مالی کنید.

مطمئن باشید که این روز را با تصدیق این که سگ‌ها چقدر فوق‌العاده و ارزشمند هستند سپری کنید و آن‌طور که لیاقتش را دارند، چیزی مثبت به آن‌ها برگردانید.

همچنین بخوانید: نقاشی کودکانه سگ ساده و خالدار، کارتونی و فانتزی، پاکوتاه و بامزه

سخن آخر

در این پست از آلامتو به تاریخ دقیق روزی جهانی سگ اشاره کردیم. همچنین به تاریخچه انتخاب این روز و اهمیت وجود چنین مناسبتی پرداختیم. اهمیت حضور سگ در زندگی انسان انکار ناپذیر است. آنها دوستانی با وفا و نگهبانانی باهوش و فداکار هستند که بدون حضورشان بخش مهمی از زندگی انسان‌ها دچار چالش میشد. امیدوارم این مطلب درباره روز جهانی سگ مورد شما واقع شده باشد.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد