تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی دکتر زیبایی

هند در دهه گذشته روز ملی دکتر زیبایی را جشن گرفته است و ریشه روزی که امروزه در سطح بین المللی شناخته شده است را می توان در تلاش هایی که 10 سال پیش که در آنجا پایه گذاری شد یافت. در بیانیه‌ای که توسط انجمن جراحان پلاستیک (APSI) در هند منتشر شد، آمده است که روز ملی جراحی پلاستیک در 26 جولای به عنوان روز جهانی دکتر زیبایی جشن گرفته می‌شود. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

دوشنبه، ۵ تیر ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۴/۰۵


تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Monday, June 26, 2023
2023-06-26


تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی دکتر زیبایی سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الاثنین‬، ٧ ذوالحجه ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۲/۰۷

تاریخچه روز جهانی دکتر زیبایی


تاریخچه روز جهانی دکتر زیبایی

با افزایش جهانی شدن و تجاری سازی در طول دهه ها، صنعت زیبایی با روندها رشد کرد. امروزه دوره هایی از دیپلم گرفته تا لیسانس و فوق لیسانس برای کمک به ورود افراد به این صنعت وجود دارد. جراحی زیبایی موجود در کشور ایران با سایر کشور ها کمی متفاوت است و ممکن است که این کشور رتبه بالایی در جراحی زیبایی داشته باشد. امروزه در ایران اکثر افراد جراحی های زیبایی را به عنوان یکی از مهم ترین بخشهای زندگی می دانند. و ممکن است شما در ایران بسیاری از افراد را مشاهده نمایید که جراحی های زیبایی و پلاستیک را روی چهره هایشان ایجاد کرده اند و این در حالی است که در سایر کشور های جهان ممکن است این آمار بسیار کمتر باشد.

جراحی های زیبایی رایج در ایران 


جراحی های زیبایی رایج در ایران

همانطور که در فوق ذکر شد در ایران نسبت به سایر کشور ها ممکن است آمار جراحی های پلاستیک و زیبایی بیشتر باشد. بنابراین دکتر ها و جراحانی که در زمینه در ایران فعالیت می کنند از تبحر و مهارت زیادی برخوردار هستند. رایج‌ترین عمل جراحی در ایران در زمینه جراحی بینی انجام می شود،همچنین در آمریکا و برزیل در زمینه پروتز سینه و لیپوساکشن (از بین بردن چربی‌های شکم) و در کره‌جنوبی در زمینه جراحی پلک و خط فک، ذکرشده است.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد