تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم سال 1402 چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم سال 1401 چه روزی است؟

در این پست از آلامتو به شما می‌گوییم تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم سال 1402 چه روزی است و گرمیداشت آن چه اهمیتی دارد؟


تاریخ روز جهانی تناسب اندام در سال 1402 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

شنبه، ۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۰۶


تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Saturday, May 27, 2023
2023-05-27


تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

‫السبت‬، ٧ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۰۷


روز جهانی تناسب اندام چیست؟

در تقویم جهانی روز 27 می به عنوان روز جهانی تناسب اندام انتخاب شده است. این روز توسط مربی مشهور ورزش حرفه ای Kim Bielak در سال 2017 انتخاب شد. به این مناسبت یک روز کامل را به اهمیت تناسب اندام اختصاص داده شد.

این روز انگیزشی برای جشن گرفتن قدرت آمادگی جسمانی برای تغییر زندگی‌ها برگزار می‌شود. روز جهانی تناسب اندام به هر یک از ما این فرصت را می‌دهد تا به اشتراک بگذاریم که چگونه تناسب اندام در زندگی مان تاثیر مثبت داشته است. هر سال، مربیان تناسب اندام، مربیان شخصی و متخصصان ورزشی بیشتر و بیشتر میزبان رویدادهای ثبت شده در روز جهانی تناسب اندام هستند تا هر چه بیشتر مردم در سراسر جهان به این سو حرکت کنند.

در طول روز جهانی تناسب اندام، به رویدادهای جامعه بپیوندید و حرکت کنید. روی اهداف تناسب اندام خود تمرکز کنید و قدمی در جهت توانمندسازی خود بردارید. در طول روز جهانی تناسب اندام، افراد با هر سن، پیشینه و توانایی برای یک روز پر از چالش‌های فعال گرد هم می‌آیند که هدف آن ایجاد احساس مثبت در افراد نسبت به ورزش و بدنشان است. کار کردن با نحوه رویکرد تناسب اندام می‌تواند ترسناک باشد، بنابراین این رویداد فرصتی عالی برای ایجاد انگیزه در افراد برای رسیدن به تناسب اندام و انتخاب‌های سالم‌تر است. سلامتی و تندرستی ما فوق العاده ارزشمند است، بنابراین مهم است که آگاهی را افزایش دهیم و به مردم یادآوری کنیم که تناسب اندام خود را در اولویت قرار دهند!

اهمیت روز جهانی تناسب اندام


اهمیت روز جهانی تناسب اندام

اهمیت روز جهانی تناسب اندام نیاز به حفظ تناسب اندام برای رفاه کلی را به مردم یادآوری می کند. فرد می تواند از طریق تغذیه مناسب، ورزش بدنی شدید و متوسط ​​و استراحت کافی همراه با یک برنامه رسمی بهبودی تناسب اندام پیدا کند. این روز اهمیت تناسب اندام را در جریان اصلی روایت می کند و چندین سازمان با برگزاری اردوهای تناسب اندام آگاهی را افزایش می دهند. پس برای چی منتظری؟ سلامتی خود را نادیده نگیرید و ورزش را شروع کنید!

روز جهانی تناسب اندام فرصتی فوق العاده است تا به کودکان بیاموزیم از سنین پایین به ورزش به شیوه‌ای مثبت و اجتماعی فکر کنند. اگر به کودکان بیاموزیم که چگونه ورزش منظم را سرگرم کننده کنند، آنها را تشویق می کنیم تا عادات سالم خوبی را در زندگی بزرگسالی خود حفظ کنند. انگیزه معلمان، والدین و دوستان بخش مهمی از مشارکت دادن همه است، بنابراین برخی از فعالیت‌های زیر را در مدرسه یا خانه امتحان کنید تا هرچه بیشتر کودکان انگیزه ورزش را داشته باشند.

از طریق این فعالیت‌های گروهی، روز جهانی تناسب اندام نشان می‌دهد که چگونه ورزش و فعالیت بدنی می‌تواند نه تنها برای سلامت روانی و جسمی، بلکه برای زندگی اجتماعی ما نیز مفید باشد! هدف این روز این است که برای همه قابل دسترس باشد و ثابت کند ورزش و تناسب اندام بهترین دارو برای زندگی شادتر و سالم تر است.

اگرچه این فقط برای کسانی نیست که قبلاً برای تناسب اندام آماده شده اند. شروع روز به شیوه ای فعال یا داشتن وقفه های حرکتی در طول روز به ما کمک می کند تا احساس انرژی بیشتر، شادی و استرس کمتری داشته باشیم.


حقایق جالب در مورد تناسب اندام

گاهی اوقات تمام انگیزه ای که یک فرد برای حرکت و ادامه حرکت نیاز دارد، یادگیری اندکی در مورد تناسب اندام و بدن انسان است. برای کمک به فعال‌تر شدن همه، تصمیم گرفته‌ایم چند حقایق سرگرم‌کننده تناسب اندام را فهرست کنیم که به همه کمک می‌کند از روی کاناپه بلند شوند و به آنها انگیزه بدهیم که حرکت کنند.

 • یک فرد به طور متوسط ​​در طول زندگی خود حدود 70000 مایل پیاده روی می‌کند.
 • قلب قوی ترین ماهیچه در کل بدن است.
 • بدن انسان به ازای هر پوند عضله 50 کالری اضافی می سوزاند.
 • هر کس بدون توجه به سن و اندازه خود می تواند به نوعی ورزش را شروع کند.
 • افرادی که هفت روز در هفته یک ساعت در روز ورزش می کنند، 40 درصد کمتر در معرض مرگ زودرس هستند.
 • فعالیت بدنی منظم می تواند به فرد کمک کند تا شب بهتر بخوابد.
 • تنها 10 درصد از افراد فقط با تغییر رژیم غذایی خود قادر به کاهش وزن هستند.
 • حتی کمتر از 10 دقیقه فعالیت بدنی در روز می‌تواند اثرات مفیدی داشته باشد.
 • یک پیاده روی سریع تقریباً به اندازه دویدن در همان مسافت کالری می‌سوزاند.
 • تقریباً 6 تا 8 هفته طول می کشد تا بدن انسان با یک برنامه ورزشی سازگار شود.
 • تمرین با وزنه می تواند تعداد کالری هایی را که فرد می تواند هنگام استراحت بسوزاند افزایش دهد.

سخن آخر

در این پست از آلامتو تاریخ دقیق روز جهانی تناسب اندام ارائه شد. در زندگی ماشینی امروز که اغلب افراد بیشتر اوقات روز را در حالت سکون و پشت میز می‌گذرانند، توجه به تناسب اندام که معادل حفظ سلامت بدن است، امری ضروری محسوب می‌شود.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد