تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم 1401

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم 1402

فلافل یک غذای سرخ شده و از نخود یا لوبیا تشکیل شده است، این غذای خاورمیانه ای اغلب در یک نان ساندویچی پیچیده شده یا با سالاد و سس سرو می شود. فرقی نمی کند این غذا چگونه سرو شود، فلافل از بیرون کمی ترد است، داخل آن نرم و از هر نظر کاملا خوشمزه است. فلافل که در میان گوشت خواران و گیاهخواران به طور یکسان مورد علاقه است (که دومی اغلب آن را به عنوان جایگزینی برای گوشت معرفی می کند)، یکی از غذاهایی است که مطمئناً سزاوار شناخته شدن روز خود است. در 12 ژوئن هر سال، زمان جشن گرفتن یکی از خوراکی های مورد علاقه یعنی فلافل است.در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی فلافل را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۲۲

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Monday, June 12, 2023
2023-06-12


تاریخ دقیق روز جهانی فلافل در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی فلافل سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الاثنین‬، ٢٣ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۲۳


فلافل چیست؟

برای کسانی که نمی دانند فلافل چیست، فلافل یک توپ سرخ شده است که از نخود آسیاب شده درست می شود. همچنین می تواند صاف یا دوناتی شکل باشد. فلافل را گاهی با باقالی نیز درست می کنند. سایر مواد ممکن است شامل پیاز و ادویه جات ترشی جات مانند زیره یا گشنیز باشد. برخی از مردم فلافل را به تنهایی می خورند و برخی دیگر آن را داخل نان می ریزند و به عنوان ساندویچ می خورند.

روزجهانی فلافل به تاریخ شمسی


تاریخچه روز جهانی فلافل

در سال 2012، بن لانگ،فردی عاشق غذا و کارآفرین، روز جهانی فلافل را ایجاد کرد. لانگ یکی از بنیانگذاران Innovation Israel است و همچنین به خاطر ایجاد روز بین المللی هوموس اعتبار دارد. اینکه مفهوم فلافل دقیقا کجا و چه زمانی شکل گرفته است جای بحث دارد. در بیشتر موارد، بسیاری از مردم موافق هستند که این غذا برای اولین بار در مصر به طور گسترده خورده شد، زمانی که مسیحیان قپیت ممکن است پس از آن از این غذا به عنوان جایگزینی برای گوشت در طول روزه (فصل قبل از عید پاک که مسیحیان به طور سنتی از خوردن گوشت روزه می‌گیرند) استفاده کرده باشند. به نظر می رسد فلافل در ابتدا با باقالی درست می شد. اما امروز فلافل بیشتر در شکل درست شده آن با نخود وجود دارد. در خاورمیانه و مصر، فلافل در نهایت تبدیل به یک شکل محبوب از غذاهای خیابانی شد. اغلب، آن را به عنوان بخشی از مجموعه ای از بخش های کوچک دیگر غذا که به عنوان مزه شناخته می شود، خورده می شود. پس از اینکه عمدتاً در منوی رستوران ها و محله های یهودی یا یونانی در آمریکای شمالی قرار گرفت، پس از سال 1970 این غذای خوشمزه به عنوان یک غذای خیابانی محبوبیت پیدا کرد و امروزه اغلب به عنوان یک گزینه بدون گوشت به گیاهخواران ارائه می شود. اما مهم نیست که این غذا از کجا سرچشمه گرفته باشد، اسرائیل قطعا فلافل را یکی از مهم ترین غذاهای ملی خود می داند. و روز جهانی فلافل بهترین روز برای لذت بردن از آن است.

تاریخچه روز جهانی فلافل 


روز جهانی فلافل را چگونه جشن بگیریم؟

جشن گرفتن روزهای غذا بسیار سرگرم کننده است زیرا منحصراً حول محور پخت و پز و غذا خوردن می چرخد. راه‌های زیر را برای جشن گرفتن روز فلافل در نظر بگیرید :

امروز بهانه‌ای عالی برای گنجاندن فلافل در وعده‌های غذایی‌تان است، در بازار غذای خیابانی یا رستوران‌های خاورمیانه‌ای بگردید و غذاهای اصیل فلافل را امتحان کنید. یا، برای کسانی که دسترسی آسان به رستورانی به سبک خیابانی ندارند، فلافل را از خواربار فروشی یا اغذیه فروشی ها بردارید و آن را با مقداری نان و سالاد در خانه درست کنید.

نخود به خودی خود ممکن است کمی اذیت کننده باشد، بنابراین بیشتر پزندگان فلافل دوست دارند ادویه هایی مانند گشنیز و زیره را داخل آن بریزند تا مزه آن بهتر شود. فلافل ها را درون یک نان بپیچید،حتماً مقداری کاهو تازه، ورقه‌های گوجه‌فرنگی، خیار و سس نیز اضافه کنید.

روز جهانی فلافل را چگونه جشن بگیریم؟ 


فواید فلافل

اگرچه فلافل در روغن سرخ شده است، اما این غذا حاوی برخی فواید سلامتی است. فلافل منبع خوبی از فیبر و پروتئین گیاهی است. نخود موجود در آن به کنترل سطح قند خون کمک می کند. برای به حداکثر رساندن فواید سلامتی فلافل، بهتر است آن را سرخ نکنید. مردم می توانند با پختن فلافل، نسخه سالم تری از آن درست کنند.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد