تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در تقویم سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در تقویم سال 1401 چه روزی است؟

روز جهانی عروسک

روز جهانی عروسک هر ساله در دومین شنبه ماه ژوئن جشن گرفته می شود. امسال این روز در 8 ژوئن جشن گرفته می شود. این روز همیشه مورد علاقه افراد در هر گروه سنی است. روز عروسک برای گرامی داشتن روزی است که افراد با عشق واقعی که از آنها مراقبت می کنند ملاقات دارند.. همچنین روزی برای جشن گرفتن با هدیه دادن عروسکی به عزیزانتان است. در این روز خاص عشق و مراقبت خود را به دیگران نشان دهید. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در سال 1402 را برای شما ارائه کرده ایم.


تاریخ روز جهانی عروسک در سال 1402 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی عروسک سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

پنج شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۸


تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی عروسک سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Thursday, June 8, 2023
2023-06-08


تاریخ دقیق روز جهانی عروسک در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی عروسک سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الخمیس‬، ١٩ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۱۹

روز جهانی عروسک به تاریخ شمسی


تاریخچه روز جهانی عروسک

روز جهانی عروسک توسط میلدرد سیلی در 14 ژوئن 1986 برای بزرگداشت عروسک ها تعیین شد. این روز نه تنها برای عروسک ها، بلکه برای مراقبت، پرورش عشق و افرادی که آن را ارائه می دهند جشن گرفته می شود. روز جهانی عروسک با لوگوی Boot Tyner بیان می شود که کودکی را در حالی که عروسکی در دست دارد نشان می دهد. این نمادی است که نشان دهنده عروسک هایی است که در دوران کودکی برای پسران و دختران استفاده می شد. روز عروسک عمدتاً برای انتشار پیامی جهانی از عشق و شادی ایجاد شد. روز جهانی عروسک متعلق به هیچ شخص، شرکت یا باشگاهی نیست.

این ایده به عنوان نامه ای توسط میلدرد سیلی پیشنهاد شد. میل ایده ای درباره روز عروسک به دست آورد و از همه جمع آوری کنندگان عروسک، سردبیران مجلات، خبرنامه ها، صاحبان عروسک فروشی ها و همه مادربزرگ ها، پدربزرگ ها، مادر، پدر، خاله ها و عموها درخواست حمایت کرد. او از آنها خواست که دومین شنبه ماه ژوئن را به عنوان روز جهانی عروسک جشن بگیرند. ایده میلدرد سیلی این بود که عروسک‌هایی را برای بچه‌هایی که حتی یک عروسک ندارند، هدیه دهد. کودکان همیشه به عروسک علاقه دارند و با این ابتکار می توان شادی را در چهره کودکان مشاهده کرد.

تاریخچه روز جهانی عروسک 


روز جهانی عروسک را چگونه جشن بگیریم؟

این روز با اهدای عروسک به کسی جشن گرفته می شود. 5 تا 10 عروسک بخرید و به عزیزانتان هدیه دهید و این روز را جشن بگیرید. اگر قادر به خرید عروسک نیستید، می توانید این روز را با به اشتراک گذاشتن عشق و مراقبت خود نسبت به بچه ها یا بزرگسالان جشن بگیرید و آنها را خوشحال کنید. موضوع این روز این است که عشق خود را به اشتراک بگذارید. فقط دیگران را خوشحال کنید و این روز را به یک روز خاص تبدیل کنید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد