هالووین ۱۴۰۲ چه روزی است؟ هالووین چندم و چند شنبه است؟

هالووین ۲۰۲۳ چه روزی است

هالووین ۱۴۰۲ چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

هالووین ۱۴۰۲

نام انگلیسی کنونی    به مسیحیت قرون وسطی باز می گردد. کلمه hallow از کلمات انگلیسی میانه و قدیمی به معنای مقدس گرفته شده است . به عنوان یک اسم، می تواند به معنای قدیس نیز باشد . در آن روزها، تعطیلات مسیحی که ما آن را به عنوان روز همه مقدسین می شناسیم، روز همه مقدسین نامیده می شد و روز قبل، هنگامی که مراسم عشای ربانی برگزار می شد، شب تمام مقدسان بود. این نام در نهایت به هالووین کوتاه شد. در این مطلب از آلامتو می گوییم هالووین 1402 چه روزی است و چندم و چند شنبه است؟ و شامل چه مراسمی می شود.


هالووین ۱۴۰۲ چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

هالووین 1402 چندم و چند شنبه است؟

تاریخ روز هالووین در تقویم شمسی مصادف است با سه شنبه 9 آبان 1402

سه شنبه، ۹ آبان ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۸/۰۹


تاریخ هالووین در تقویم میلادی مصادف است با اکتبر 2023

Tuesday, October 31, 2023
2023-10-31


چرا هالووین در 31 اکتبر جشن گرفته می شود؟

دو پاسخ برای این سوال وجود دارد: یک پاسخ بت پرستی و دیگری مسیحی.

جشنواره گالیک باستانی Samhain ، که در 1 نوامبر برگزار شد اما عصر قبل از آن آغاز شد، اولین ریشه شناخته شده سنت های سکولار هالووین ما در نظر گرفته می شود. این یک زمان مهم از سال بود که فصول تغییر می کرد، اما مهمتر از آن، ناظران همچنین معتقد بودند که مرز بین این جهان و جهان بعدی بسیار نازک شده است و آنها را قادر می سازد با مردگان ارتباط برقرار کنند. اینجا همچنین است که تاریخ هالووین مفاهیم “آشکار” خود را به دست می آورد.

همانطور که ریشه شناسی نام نشان می دهد، هالووین نیز ریشه مسیحی دارد. جشن شهدا و قدیسان مسیحی به قرن چهارم رم برمی گردد. در اوایل قرن هفتم، پاپ بونیفاس چهارم، زمانی که پانتئون در رم را به قدیسان تقدیم کرد، روز همه مقدسین را در تقویم قرار داد، اما روز 13 مه بود. در قرن بعد، پاپ گرگوری سوم روز را به 1 نوامبر تغییر داد. او یک کلیسای کوچک در کلیسای سنت پیتر را به مقدسین تقدیم کرد. یک قرن دیگر بعد، پاپ گریگوری چهارم روز همه مقدسین را به تقویم جهانی مسیحی اضافه کرد و رسماً جشن را از رم به کلیساها در همه جا گسترش داد.

تاریخچه سنت های هالووین


تاریخچه سنت های هالووین

در حالی که جزئیات زیادی در مورد این جشن ها شناخته شده نیست، بسیاری معتقدند که سلت ها در لباس جشن می گرفتند (البته آنها احتمالاً به سادگی پوست حیوانات بودند) به عنوان لباس مبدل در برابر ارواح، فانوس های جک روشن می کردند و از جشن های ویژه لذت می بردند. .

با گذشت زمان، با فراگیری مسیحیت و رنگ و بوی بت پرستی این تعطیلات کاهش یافت.

رسم ایرلندی روشن کردن فانوس‌های جک برای دور کردن ارواح شیطانی، تمثیلی با مضمون مسیحی به آن پیوست: شخصیتی به نام جک خسیس از شیطان پیشی می‌گیرد و از جهنم دوری می‌کند، اما رفتارهای گناه آلود او روح او را از بهشت ​​دور می‌کند. در عوض، روح او در زمین پرسه می‌زند و مسیر خود را با اخگری که در تربچه‌ای کنده‌کاری شده نگه داشته شده روشن می‌کند.

دیگر آیین‌های عرفانی زمان‌های گذشته به سرگرمی‌ها و بازی‌های سبک‌تر تبدیل شدند. برای مثال، مفهوم تا حدودی سنگین اتصال به مردگان با ایده ساده‌تر گفتن آینده جایگزین شد. به‌عنوان‌مثال، «باب زدن برای سیب» به‌عنوان یک بازی فال‌گیری در شب یادگاران محبوب شد: سیب‌ها به عنوان نماینده همه خواستگاران یک زن انتخاب می‌شدند، و مردی – ای سیب – که در نهایت گاز می‌گرفت، ظاهراً نماینده او خواهد بود. همسر آینده. در واقع، هالووین قبلاً یک فرصت بزرگ (البته نسبتاً خرافی) خواستگاری برای زنان جوان در قرن نوزدهم ایجاد کرد.

یکی دیگر از مراسم محبوب شب یادگاران، تماشای آینه بود، زیرا مردم امیدوار بودند با نگاه کردن به آینه چشم اندازی از آینده خود داشته باشند. همچنین گزارش هایی از هدایایی مانند کوکی های ثروت وجود دارد که در زمان های قبلی انجام شده است. مردم پیام‌هایی را روی تکه‌های کاغذ در شیر می‌نوشتند و سپس یادداشت‌ها را تا می‌کردند و در پوسته‌های گردو قرار می‌دادند. پوسته‌ها روی آتش گرم می‌شوند و باعث می‌شوند شیر قهوه‌ای شود تا پیام به‌طور عرفانی روی کاغذ برای گیرنده ظاهر شود.


سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به معرفی روز هالووین پرداختیم و شرح دادیم که هالووین چه روزی است و چندم و چند شنبه است.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد