شرف الشمس 1403 چه روزی است و چندمه؟ + خواص آن برای حاجت و رزق و روزی


شرف الشمس 1403 چه روزی است

برای آگاهی از تاریخ دقیق شرف الشمس 1403، و دعای شرف الشمس برای رزق و روزی و حاجت این مطلب از آلامتو را تا انتها دنبال کنید.

شرف الشمس 1403

دعای شرف الشمس یکی از ادعیه مجربی است که به ائمه معصوم ما نسبت داده شده است. آنطور که منابع مختلف آمده است این دعا در روز مخصوص آن موجب گسترش روزی و رفع بالا می شود. در این پست از آلامتو شرح می‌دهیم که شرف الشمس 1403 چه روزی است و چندمه؟ و دعای شرف الشمس برای حاجت و رزق و روزی را ارائه می‌کنیم.

همچنین بخوانید: دعای شرف الشمس

شرف الشمس 1403 چه روزی است و چندمه؟

چند تقویم نجومی برای تعیین روز شرف الشمس 1403 وجود دارد تا بهترین ساعت شرف را مشخص کرد. یکی از این تقویم‌های نجومی معتبر توسط کارشناس ارشد نجوم آقای مصطفی گلپایگانی و همکار ایشان منصور نجومی فرزند منجم باشی شیرازی استخراج شده است. بر اساس این تقویم نجومی ساعت و تاریخ شروع و پایان شرف الشمس به این ترتیب است:

در سال 1403 ساعت دقیق شروع حکاکی روز شرف الشمس به افق تهران ساعت 08 و 19 دقیقه دوشنبه 20 فروردین و پایان شرف الشمس روز سه شنبه 21 فروردین ساعت 08 و 46 دقیقه است. در واقع شرف الشمس 1403 مقارن شده است با ساعات از ماه رمضان که انشاءالله همراه با یمن و مبارکی باشد.

ساعت شرف الشمس به این معنی است که تنها شرف الشمس هایی که در این ساعت و روز از سال 1403 حکاکی شده اند، دارای اعتبار می‌باشند. پس در مواردی که نوشتن شرف الشمس خارج از این ساعت و چیزی به جز ساعت شرف الشمس 32 انجام شود، اعتبار ندارد.


نحوه استخراج روز شرف الشمس 1403 از تقویم نجومی

در توضیح تقویم نجومی باید گفت، نوعی تقویم است که علاوه بر اطلاعات موجود در یک تقویم معمولی، اطلاعات گسترده دیگری نیز در خود دارد که قابل بازیابی توسط اخترشناسان است. با به کار بردن اطلاعات موجود در تقویم نجومی، این امکان وجود دارد که برای هر یک از روزهای سال، محل سیارات، ماه، خورشید و ستاره ها را شناسایی کرد و این به تشخیص هر چه دقیق‌تر روز شرف الشمس کمک می‌کند.

به علاوه هر تقویم نجومی شامل اطلاعاتی مربوط به طلوع و غروب و یا جزئیاتی از ماه گرفتی و خورشید گرفتگی را ارائه می‌دهد که در تعیین بهتر زمان نوشتن شرف الشمس نیز موثر است. در کنار اینها تقویم نجومی اطلاعاتی نیز درباره جذر و مد در اختیار قرار می‌دهد.


منجمان شرف الشمس را چه روزی می‌دانند؟

بر اساس علم اخترشناسی، هر یک از سیارات هفتگانه در نقطه ای از دایره البروج به قدرت نهایی خود می رسند که به این وضعیت، موضع شرف آن سیاره گفته می‌شود. برای مثال اوج قدرت برای خورشید در بین سیارات هفتگانه در برج حمل می‌باشد. طبق اطلاعات ستاره شناسی اسلامی، اوج قدرت خورشید در برج حمل در 19 درجه رخ می‌دهد که مصادف با 19 فروردین است و این روز را زمان دقیق شرف الشمس معرفی کرده و همان ساعت یمین برای حکاکی دعای شرف الشمس در نظر گرفته می‌شود.

در این روز می‌توان انرژی خورشید را در اشیاء ذخیره کرد. این انرژی در سلامتی، موفقیت و ثروتمند شدن نقش خواهد داشت و با ذخیره کردن آن در یک شیء می‌توان آن را برای تمام طول سال همراه داشت. آنطور که در کتب کهن از جمله “السحاب اللئالی” آمده است، دعای شرف الشمس از جمله علوم غریبه ای است که در دور کردن فقر، دور کردن بیماری و بلا، دور کردن گزند حیوانات و حفظ سلامت و رسیدن به سربلندی موثر است.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی برای حاجت فوری

دعای شرف الشمس برای حاجت و رزق و روزی


دعای شرف الشمس برای حاجت و رزق و روزی

دعای شرف الشمس برای حاجت و رزق و روزی، دعای مخصوصی شامل اسامی اعظم پروردگار است که در روز نوزدهم با حروفی رمزی، بر پشت سنگ عقیق حک می شود. همچنین دعای دیگر نیز به زبان عربی موجود است که باید پیش از حک کردن دعا روی عقیق خوانده شود. استفاده از انگشتری با این ویژگی‌ها دارای فواید بسیار ویژه ای است که از جمله آن افزایش رزق و روزی و مستجاب شدن حاجات. به علاوه شرف الشمس دارای خواص دیگری نیز هست که از جمله برای دفع چشم زخم، دفع بلا، دفع گزند جانوران نیز توصیه می شود.

این دعا به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم. اَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه ‍ ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.


سخن آخر

در این مطلب گفتیم که شرف الشمس چه روزی است و خواص دعای شرف الشمس برای حاجت و رزق و روزی چیست. همچنین شرح دادیم که این روز شرف الشمس چطور تعیین می شود و علت انتخاب آن روز برای نوشتن دعای مخصوص چیست. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما همراهان قرار گرفته باشد.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد