روز درونگراها 1402 چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟


روز درونگراها 1402 چه روزی است؟

اگر شما هم درونگرا هستید، باید بدانید در تقویم جهانی روزی به شما اختصاص داده شده است. در این پست می‌گوییم روز درونگراها 1402 چه روزی است.

روز درونگراها

درونگراها در سرتاسر جهان روز جهانی درونگرا را در 2 ژانویه جشن می‌گیرند، روزی که جشن‌های مخوف سال گذشته به پایان می‌رسد، زمانی که در نهایت می‌توانند آرامش و سکوتی برای شارژ مجدد باتری‌های اجتماعی خود داشته باشند. روز جهانی درونگرا به عنوان روزی برای درک بهتر بسیاری از افراد درون گرا در سراسر جهان شناخته می شود و خوشایندترین روزها برای این افراد اس، اما نه با برگزاری یک مهمانی، بلکه با لغو آن. این روز عالی برای جشن گرفتن درونگراها با تنها گذاشتن آنها و دادن فضای مورد نیازشان است. در ادامه این مطلب از آلامتو می‌گوییم روز درونگراها 1402 چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟


روز درونگراها 1402 چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

  • تاریخ دقیق روز درونگراها در تقویم شمسی برابر است با:

روز سه شنبه ۱۲ دی سال 1402

  • تاریخ دقیق روز درونگراها در تقویم میلادی برابر است با:

  روز سه شنبه ۲ ژانویه سال 2024

  • تاریخ دقیق روز درونگراها در تقویم قمری برابر است با:

روز سه شنبه 19 جمادی الثانی سال 1445


روز جهانی درونگراها 1402 چند شنبه و چندم است؟

روز جهانی درونگراها در روز دوم ژانویه، مقارن با سه شنبه 12 دی سال شمسی 1402 برگزار می‌شود.

روز جهانی درونگراها 1402 چند شنبه و چندم است؟


درونگراها چه کسانی هستند؟

فردی که طرفدار محیط‌های آرام و کم‌تحریک است، درون‌گرا است. پس از وارد شدن در فعالیت‌های اجتماعی، درون‌گراها اغلب احساس خستگی می‌کنند و برای تجدید قوا به زمان تنهایی نیاز دارند. این مهم است زیرا نحوه واکنش مغز افراد درونگرا و برونگرا به دوپامین متفاوت است.

یکی از پیشگامان تعریف درونگرایی در زمینه روانشناختی روانپزشک سوئیسی کارل گوستاو یونگ بود. او در سال 1921 در کتاب خود با عنوان «انواع روان‌شناختی» پیشنهاد کرد که هر فردی را می‌توان به عنوان درون‌گرا یا برون‌گرا طبقه‌بندی کرد و درون‌گراها را با خدای یونانی آپولو مقایسه کرد که درک را روشن می‌کند. او تاکید کرد که از آنجایی که درونگراها با دنیای درونی خود از انعکاس، رویاها و بینش خود مشغول هستند، ممکن است علاقه ای به شرکت در فعالیت های دیگران نداشته باشند. از آن زمان، تعداد بیشتری از روانشناسان نظریه های جامع تری در مورد درون گراها و درون گرایی ایجاد کرده اند.


تاریخچه روز جهانی درونگرا

درونگراها محیط های آرام و تعاملات اجتماعی محدود را ترجیح می دهند و در شرایط تنهایی و وقت گذراندن به تنهایی بیشتر خوشحال هستند.

در 20 سپتامبر 2011، هاین در وب سایت خود «iPersonic» یک پست وبلاگی با عنوان «در اینجا چرا به یک روز جهانی درونگرا نیاز داریم» نوشت. این مقاله بود که چرخ دنده های منتهی به اولین روز جهانی درونگرا را آغاز کرد. در این مقاله، او گفت که زمان آن رسیده است که توجه جهان به متمایز بودن افراد درونگرا جلب شود. او برخی از تبعیض‌هایی را که درون‌گراها به دلیل گوشه‌نشینی با آن‌ها مواجه می‌شوند برجسته کرد و از کم‌توجهی به درون‌گراها توسط جامعه ابراز تاسف کرد. هاین پیشنهاد کرد که روز جهانی درونگرا در 2 ژانویه ایجاد و جشن گرفته شود، تاریخی که او انتخاب کرد زیرا درونگراها در سراسر جهان در پایان ماراتن تعطیلات پایانی که با کریسمس شروع می شود و در سال نو به پایان می‌رسد یک نفس عمیق جمعی می کشند.

کارل گوستاو یونگ روانپزشک سوئیسی یکی از اولین افرادی بود که درونگرایی را به عنوان یک مفهوم در زمینه روانشناختی تعریف کرد. او در کتاب خود با عنوان «انواع روان‌شناختی» در سال 1921 این نظریه را مطرح کرد که هر گروه انسانی به دو دسته تقسیم می‌شود – درون‌گرا یا برون‌گرا – و درون‌گراها را با خدای یونان باستان آپولو مقایسه کرد، که نوری را بر فهم می‌تاباند. او ادعا کرد که درونگراها بر دنیای درونی انعکاس، رویا و بینش متمرکز هستند که می تواند آنها را نسبت به پیوستن به فعالیت‌های دیگران بی‌علاقه کند. از آن زمان، روانشناسان بیشتری نظریه های گسترده تری در مورد درون گراها و درون گرایی ارائه کرده اند.


روز جهانی درونگرا 2023: حقایق جالب

  • چهار نوع مختلف وجود دارد که عموماً به عنوان STAR (اجتماعی، فکری، مضطرب، محدود) شناخته می شوند.
  • درونگراها به اطلاعات جدید سریع واکنش نشان می دهند اما در نظارت بر تغییرات کندتر هستند.
  • درونگراها ریسک گریز نیستند، اما در مورد ریسک‌هایی که انتخاب می کنند مراقب و حساب شده‌تر هستند.
  • درونگراها متفکرانی عمیق و خلاق‌تر هستند.
  • تظاهر به درونگراهای برونگرا می تواند بر عملکرد آنها تأثیر منفی بگذارد.
  • شاید شادی اولویت اصلی افراد درونگرا نباشد.

سخن آخر

در این پست از آلامتو گفتیم روز درونگراها چه روزیست. با ارج نهادن به خود و دیگران در روز جهانی درونگرا، می توانیم شروع به ایجاد جامعه ای فراگیرتر کنیم. مهم نیست درونگرا یا برونگرا باشید. پذیرش تفاوت‌های افراد اولین قدم است. اما ما باید فراتر برویم و تفاوت‌هایمان را جشن بگیریم.

تنها در این صورت است که می‌توانیم جهانی فراگیرتر و هماهنگ‌تر ایجاد کنیم. بنابراین در روز جهانی درونگرا، کمی وقت بگذارید و به خصوصیات منحصر به فرد خود و افراد اطرافتان فکر کنید. درونگرایی خود را جشن بگیرید و به آنچه هستید افتخار کنید. 2 ژانویه روز جهانی درونگرا مبارک!


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد