بلک فرایدی ۱۴۰۲ یا ۲۰۲۳ چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

تاریخ بلک فرایدی امسال

بلک فرایدی چه روزی است؟

بلک فرایدی

جمعه سیاه یا بلک فرایدی شلوغ ترین روز خرید در سال است. آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این نام شوم را به دست آورده است و چه رویدادی در این روز اتفاق می‌افتد؟ در این مطلب از آلامتو می گوییم بلک فرایدی 1402 یا 2023 چه روزی است و چندم و چند شنبه است.


بلک فرایدی ۱۴۰۲ یا ۲۰۲۳ چه روزی است؟ چندم و چند شنبه است؟

بلک فرایدی 1402 برابر است با :

جمعه، ۳ آذر ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۹/۰۳


بلک فرایدی 2023 برابر است با :

Friday, November 24, 2023
2023-11-24


بلک فرایدی 1445 برابر است با :

الجمعة، ١٠ جمادي الاولي ١٤٤٥
۱۴۴۵/۰۵/۱۰


بلک فرایدی چیست؟

جشن خرید تعطیلات معروف به جمعه سیاه شلوغ ترین روز خرید سال است. همیشه روز بعد از شکرگزاری است. در حالی که تعطیلات رسمی نیست، بسیاری از مردم روز تعطیل دارند (به جز کسانی که در خرده فروشی کار می کنند). در سال 2023، جمعه سیاه در روز جمعه، 24 نوامبر است.


اصطلاح بلک فرایدی از کجا آمده است؟

برخی بر این باورند که این اصطلاح در دهه 1960 زمانی که رانندگان حمل و نقل عمومی و افسران پلیس فیلادفیا از آن برای توصیف ترافیک کابوس‌واری استفاده کردند که در خیابان‌های شهر روز بعد از عید شکرگزاری وقتی مردم خرید تعطیلات خود را آغاز می‌کردند، ابطال شد. اما در دهه 1980، این اصطلاح به معنای کاملاً متفاوتی شد – در مورد کسب و کارها که سود می کنند.

در قدیم، حسابداران با استفاده از خودکار قرمز، مانده های منفی (زیان) را وارد دفتر می کردند. هر گونه تراز مثبت (سود) با رنگ مشکی نوشته شد. زمانی که همه دریافت‌ها محاسبه شد، و کسب‌وکار شروع به مشاهده درآمد برای سال کرد، گفته می‌شود که آنها «در سیاه» هستند.

بلک فرایدی به وضوح یک روز مهم برای اکثر مشاغل است. یک فشار بزرگ خرده فروشی قبل از پایان سال، نعمتی است که خرده فروشان نیاز دارند.

از آنجایی که تعطیلات زمانی است که مردم بیشتر از هر زمان دیگری از سال پول خرج می‌کنند، بنابراین می‌توان به راحتی در جمعه سیاه به سود سالی دست یافت. مصرف‌کنندگان با کوپن‌ها، تخفیف‌های شدید (واقعی یا خیالی)، و محدودیت‌های زمانی و کمیت برای محصولات ضروری به فروشگاه‌ها جذب می‌شوند – همه اینها برای تشویق مردم به خرید است.


آیا جمعه سیاه بهترین زمان برای خرید معاملات است؟

به بیان درست، بله. جمعه سیاه به معنای واقعی کلمه بزرگترین رویداد خرید سال در سراسر جهان است. بلک فرایدی شاهد کاهش قیمت‌های خرده‌فروشان و برندها است که قبلاً هرگز در هزاران محصول وجود نداشته است – اغلب زمانی است که این محصولات پایین‌ترین قیمت خود را خواهند دید.

بلک فرایدی بهترین معاملات را در زمینه فناوری و لوازم خانگی ارائه می دهد. بنابراین، اگر به دنبال یک لپ‌تاپ یا کنسول بازی جدید هستید، این بهترین زمان برای خرید است.


سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع بلک فرایدی 1402 یا 2023 چه روزی و چندم و چند شنبه است، علت نامگذاری این روز و رویدادهای این روز برای شما همراهان سایت جالب توجه بوده باشد و بتوانید خرید خوبی در این روز داشته باشید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد