مجله آلامتو

تاثیر کافئین بر تشدید استرس

یکی از عوامل تشدید کننده استرس کافئین است

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت:‌ استرس یكی از عوامل تاثیرگذار بر شیوه زندگی بوده و رژیم غذایی متعادل و تمرین تنفس عمیق، ساده ترین و به صرفه ترین روش های كنترل استرس است.

سعیده معانی با اشاره به این كه غذاها به واسطه ویتامین ها و املاح خود سبب كاهش استرس می شوند، افزود:‌ افزایش هورمون های استرس، افزایش قند و چربی خون، افزایش تنفس، تغییرات هیجانی و تضعیف ایمنی بدن از مهمترین تغییراتی است كه در بدن در زمان استرس اتفاق می افتد.

کافئینبه گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی تصریح كرد: تغذیه در مدیریت استرس نقش پررنگی دارد و برخی غذاها و نوشیدنی ها، تحریكات قوی را در بدن ایجاد می كند و مستقیما سبب بروز استرس می شود این تحریكات گرچه ممكن است در كوتاه مدت لذت بخش باشند ولی در دراز مدت می توانند عوارض نامطلوبی داشته باشند.

همچنین بخوانید: اثرات کافئین بر روی مغز و بدن

این کارشناس تغذیه خاطرنشان كرد: كافئین سبب آزاد شدن هورمون آدرنالین در بدن و افزایش استرس می شود و زمانی كه این ماده در حد متعادل مصرف شود، هوشیاری افزایش یافته و فعالیت قلب، سیستم عصبی و عضلات نیز بالا می رود و مصرف بیش از حد كافئین اثری مشابه استرس طولانی مدت در بدن ایجاد می كند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید