مجله آلامتو

روانشناسی موفقیت در کسب و کار

با روانشناسی کسب و کار موفقیت شما تضمین می شود
(2 رای, امتیاز میانگین: 4٫50 از 5)

Business

ترفندهای روانشناسی در هر مرحله ای از زندگی کاربرد دارند در کسب و کار هم به راحتی میتوان با استفاده از روانشناسی بازار را در دست گرفت.

یک روانشناس معتقد است: تصمیماتی که بر پایه احساسات زودگذر گرفته می‌شوند و قوه عقل و منطق در آنها نادیده گرفته می‌شود راه به جایی نمی‌برد.

دکتر الهام فروزنده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه افراد موفق، قاطع و مطمئن اقدام می‌کنند، اظهار کرد: متاسفانه افراد کمی در زندگی به ایده‌آل‌های ذهنی خود دست پیدا می‌کنند و در واقع فردی می‌شوند که آرزوی بودنش را داشته‌اند و علت آن هم این است که آنها هیچ‌گاه عمل نمی‌کنند.

وی بیان کرد: کسب علم و افزایش اطلاعات به معنای رشد نیست. رشد زمانی اتفاق می‌افتد که علم و دانش تبدیل به عمل می‌شود. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که در حال زندگی هستند، اما واقعیت این است که به معنای واقعی «زندگی» نمی‌کنند، بلکه فقط وقت خود را می‌گذرانند.

همچنین بخوانید: موفقیت تضمینی با ترفندهای روانشناسی

فروزنده با تاکید بر اینکه اکثر افراد برای رسیدن به آرزوهای خود هیچ اقدامی نمی‌کنند و منتظر هستند تا اقبال آنها را به موفقیت برساند، ادامه داد: این که ضریب هوشی فردی بالاتر از دیگران باشد، در موفقیت تاثیری ندارد، مگر اینکه با استفاده از علم خود عمل کند. بین دانستن روش انجام کار و انجام دادن آن کار تفاوت زیادی است. هوش و علم هر دو بدون عمل بدون استفاده هستند.

این روانشناس یادآور شد: موفقیت در گرو گرفتن تصمیماتی درست و به موقع است. افراد باید بتوانند متناسب با اهداف و آرزوهای خود تصمیمات قاطع و صحیح بگیرند. قاطعانه تصمیم بگیرند و به آن عمل کنند.

وی بیان کرد: گاه افراد، کارهایی را فقط از روی احساس ناراحتی یا هیجان انجام می‌دهند. اینگونه کارها و تصمیمات اغلب نادرست هستند که با نتایج تاسف برانگیزی همراه هستند. هر چند که احساسات در بسیاری از وجوه زندگی دخیل هستند، اما تصمیماتی که از روی احساس گرفته می‌شوند اغلب نتایج خوبی در پی ندارند. چنین تصمیمات بر پایه احساسات زودگذر گرفته می‌شوند و قوه عقل و منطق در آنها نادیده گرفته می‌شود.

فروزنده تصریح کرد: اجازه ندهید احساستان، هوش و منطق شما را تحت الشعاع قرار دهد. پیش از گرفتن تصمیمات مهم و سرنوشت ساز، تامل کنید و خوب راجع به آن فکر کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید