عوامل موثر در برند سازی وبلاگ‌تان

4 عاملی که باید به هنگام برندینگ وبلاگ خود در نظر بگیرید

به گزارش آلامتو به نقل از ibazaryabi.com ؛ بدون توجه به این‌که یک فرد حقیقی هستید یا یک بازاریاب محتوای حرفه‌ای که می‌خواهید یک وبلاگی را راه‌اندازی کتید چند عامل وجود دارند که باید برای موفقیت در نامگذاری وبلاگ خود به آن‌ها توجه کنید.

برندینگ وبلاگ

استراتژی وبلاگ

قبل از این‌که در مورد نام وبلاگ خود فکر کنید و طوفان مغزی به راه بیندازید، خودتان به تنهایی روی وبلاگ خود تمرکز کنید و پیش‌بینی کنید که پس از چند سال از انتشار مطالب‌تان وبلاگ شما چگونه خواهد بود و از خودتان این سوالات را بپرسید:

موضوع وبلاگ من چه چیزی خواهد بود؟ خوانندگان من چه کسانی هستند؟ و چه سوالاتی دارند که من می‌توانم به آن‌ها پاسخ دهم؟ خوانندگان چه انگیزه‌ای برای بازگشت به وبلاگ من و تبدیل به مشترکین وبلاگ خواهند داشت؟ چه اطلاعات منحصربه فردی در وبلاگم خواهم داشت که دیگران ندارند و یا به عبارتی ارزش گزاره‌ای منحصربه‌فرد برند من چه خواهد بود؟ اغلب پست‌های من چگونه خواهد بود؟ آیا من توان ایجاد محتوا به تنهایی را دارم یا تعدادی همکار برای این کار باید داشته باشم؟ پس از این‌که جواب این سوالات را پیدا کردید، احتمالا درک درستی از وبلاگ ایده‌آل خود دارید. حال باید بقیه کارها را انجام دهید.

جستجوی عنوان

به احتمال زیاد در حال حاضر برخی از عناوین بالقوه ذهن شما را مشغول کرده باشد. آن‌ها را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و سپس کنار بگذارید. اکنون زمان آن است که در مورد این‌که مردم چگونه وبلاگ خود را نام‌گذاری می‌کنند تحقیق کنید و ببینید چه نام و روشی متناسب وبلاگ شما است. آیا یک نام متناسب است که توصیف ساده‌ای از موضوع شما را ارائه کند؟ یا نام خود شخص شما برای وبلاگ‌تان مناسب است (مانند وبلاگ ست گودین)

طوفان مغزی

چند روز را به خودتان فرصت دهید و با کلمات، مترادف‌ها، متضادها بازی کنید و چند نام خوب انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که ممکن است شما یک نامی را انتخاب کرده باشید و خودتان هم به شدت به آن علاقه داشته باشید اما در نظر دیگران چندان جالب به نظر نرسد بنابراین قبل از این‌که نام نهایی را انتخاب کنید از دیگران نیز کمک بگیرید.

با کسانی که در مورد موضوعات مشابه وبلاگ دارند، افرادی که با سبک نگارش شما آشنا هستند به گپ و گفتگو بنشینید. نام وبلاگ بسیار مهم است و می‌توانید آن را در استخر متنوعی از خلاقیت پرورش دهید.

تصمیم‌گیری

هنگامی‌که لیستی از ایده‌های باکیفیت بالا ارائه کردید، زمان اتخاذ یک تصمیم نهایی است. ایجاد یک لیست کوتاه از موردهای فوق‌العاده.در این قسمت به موارد زیادی باید توجه کنید، این‌که نام وبلاگ به گونه‌ای نباشد که از لحاظ املایی مشکلاتی برای خوانندگان به وجود بیاورد. رقبا را در نظر بگیرید این که شباهت نام یا پیام شما موجب سردرگمی نسبت به وبلاگ شما نگردد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید