بهترین روش‌ها برای کسب درآمد بیشتر با شغل پاره وقت

20 راه که با استفاده از آن ها در عین حال که منتظر کار بعدیتان هستید می توانید از زمانتان نیز استفاده کنید

پولدار شدن

نداشتن شغل می تواند بسیار سخت باشد. اخیرا من به تازگی به شهر جدیدی نقل مکان کردم و به دنبال شغلی بودم که بتوانم آن را در اوقات فراغتم یعنی زمانی که به مدرسه یا به سر کار نمی رفتم انجام دهم. در حالی که داشتن یک شغل جدید که می تواند علاوه بر پر کردن اوقات فراغتتان از افسردگی و سرخوردگی شما نیز جلوگیری کند ممکن است وسوسه برانگیز باشد، باید بدانید که برخی از کارهای مفید وجود دارند که می توانید به صورت پاره وقت آن ها را انجام دهید.

کارهای پاره وقت باعث می شوند که چیزهای جدیدی بیاموزید و وقتتان سریع تر بگذرد بنابراین دچار بی حوصلگی و افسردگی نخواهید شد.

در اینجا لیستی مشتمل بر 20 راه مختلف برای استفاده از وقت فراغتتان وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست

 1. کارهای داوطلبانه

انجام کارهای داوطلبانه نه تنها باعث می شود احساس کنید مفیدتر و کارآمدتر هستید بلکه این احساس را در شما به وجود خواهد آورد که انسان مفیدی هستید، علاوه بر این، انجام کارهای داوطلبانه فرصت های جدیدی را پیش رویتان قرار خواهد داد و مطالب بیشتری را به شما خواهد آموخت. به عنوان مثال سازمانی که برایش کارهای داوطلبانه انجام می دهید ممکن است موقعیت جدیدی را برای شما به وجود آورد، یا مخاطبینتان ممکن است بیشتر از قبل شوند.

 1. یک وبلاگ بسازید

همه ی ما چیزی برای گفتن به جهانیان داریم، پس چرا افکار خود را از طریق اینترنت با سایر افرادی که در سراسر جهان زندگی می کنند به اشتراک نگذاریم؟ من سه سال پیش یک وبلاگ ساختم و در اوقات فراغتم احساساتم را در آن وبلاگ با عموم مردم به اشتراک می گذاشتم. در روزهایی که در یک شهر جدید احساس تنهایی زیادی می کردم، به لطف خواندن کلمات آرامش بخش خوانندگانم اندکی، غم و افسردگیم تسکین می یافت.

البته یک وبلاگ پربازدید میتواند منبع درآمدی شگفت انگیز نیز باشد.

 1. یک لیست داشته باشید

آیا در حال نزدیک شدن به یک تولد بزرگ هستید؟ اگر چنین است، می توانید لیستی از مواردی را که می خواهید قبل از تولد انجام دهید تهیه نمایید. بنابراین مواردی را که می خواهید قبل از رفتن به شهر یا ایالت جدیدتان انجام دهید، فهرست کنید! من چند سال است که در این شهر جدید ساکن شده ام، بنابراین بر روی لیستی از کارهایی که باید انجام دهم تمرکز نموده ام. هنگامی که لیست خود را مرتب نمودید، آن را با خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید و شروع به چک کردن کارهایی که باید انجام دهید نمایید.

 1. یک برنامه ورزشی جدید را شروع کنید.

اندورفین های ترشح شده در هنگام ورزش برای مبارزه با افسردگی و افزایش انرژی شما بسیار مفید هستند.

 1. برای مسابقه ثبت نام کنید.

هیچ چیز به اندازه یک مسابقه نمی تواند به انسان انگیزه دهد و او را برای زندگی آماده کند. این کار به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس تان را افزایش دهید و هر چه زودتر به خط پایان نزدیک شوید.

 1. وقت خود را با خانواده و دوستانتان صرف کنید.

گرفتار کردن خود با کارهای متفرقه و قافل شدن از دوستان و خانواده بسیار آسان است. بنابراین هرگز فرصت خود را برای برقراری ارتباط با افراد دیگر و ایجاد روابط جدید از دست ندهید.

 1. پختن غذا را شروع کنید

چیزی که باعث صرفه جویی در پول شما شده، اما زمان بیشتری می برد، پخت و پز است. گوگل حاوی برخی از این دستور العمل های سرگرم کننده است و لذا می تواند به شما کمک کند تا چیزهای جدیدی را در مورد آشپزی بیاموزید

 1. بیشتر بیرون بروید

ورزش، هوای تازه و ویتامین D به مبارزه با افسردگی که ممکن است به دلیل بیکاری در وجود شما ریشه کرده باشد کمک می کنند.

 1. کتاب بخوانید.

شاید شما یک یا دو کتاب داشته باشید که هرگز وقت خواندنش را نداشتید. پس بهتر است هم اکنون مطالعه ی آن ها را آغاز کنید.

 1. به یک کلاس بروید

اکثر کلاس ها در طول روز برگزار می شوند، یعنی درست همان زمانی که اکثر مردم معمولا در محل کار هستند. از آنجا که دیگر نیاز نیست نگران حاضر شدن در محل کار باشید، بهتر است در کلاسی که مدت ها می خواستید امتحان کنید ثبت نام نمایید.

 1. سفر

اگر شما کمی صرفه جویی کنید، می توانید در طول مدت بیکاری به سفر بروید. دیدن چیزهای جدید و ملاقات با افراد جدید به طور کلی افق های جدیدی را در زندگیتان به وجود خواهد آورد و این امر بدون توجه به مرحله ای از زندگی که در آن هستید، به نفع شما خواهد بود.

 1. یک لیست از نقاط قوت و موفقیت هایتان ایجاد کنید.

شاید شما کاملا مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید اما داشتن لیستی از موفقیت ها و نقاط قوتتان می تواند به شما در تمرکز بر آنچه که در آن خوب هستید و آنچه که از آن لذت می برید کمک کند. شاید با کمک این لیست بتوانید شغل دیگری را بیابید و در آن موفق تر باشید.

 1. با خود انجام مصاحبه را تمرین کنید

این کار می تواند باعث شود که اعتماد به نفستان در  هنگام مصاحبه های شغلی واقعی بیشتر شود.

 1. نواختن موسیقی را بیاموزید

فروشگاه های ابزارالات موسیقی زیادی وجود دارند که نواختن برخی از سازها را آموزش می دهند و حتی می توانید برخی از سازها را با قیمت مناسب از آن ها خریداری نمایید.

 1. بازی های ویدئویی را امتحان کنید

بازی های ویدئویی واقعا بسیار مفیدتر از آن چه که شما فکر می کنید هستند.

 1. چیزی بسازید.

دوست من می گوید: اولین کاری که اگر بیکار شود انجام خواهد داد همین کار است. لازم نیست که حتما چیز خاصی بسازید فقط کافی است این کار را امتحان کنید تا هم بیکار نباشید هم چیز به درد بخوری ساخته باشید.

 1. یک سرگرمی انتخاب کنید

یک سرگرمی برای خودتان انتخاب کنید. فرقی نمی کند که شنا کردن باشد یا قلاب دوزی چرا که این کار به شما کمک می کند در طول دوره ی بیکاری مشغولیت ذهنی نداشته باشید.

 1. آرامش داشته باشید

آرامش خود را حفظ کنید و به جنبه های مثبت موضوع بیاندیشید. شما هم اکنون اوقات فراغت بیشتری دارید و می توانید به بهترین نحو از آن ها استفاده کنید.

 1. در نهایت، جستجوی یک کار جدید را کنار نگذارید

لیستی از مشاغل و / یا مصاحبه هایی را که می خواهید هر هفته انجام دهید تهیه کرده و سعی کنید به همه آن ها رسیدگی نمایید. سعی کنید با تمام توان به جست و جوی شغلی مناسب برای خود بپردازید چرا که برای ادامه ی زندگیتان به یک منبع درامد نیاز خواهید داشت.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید