پودر مکمل پروتئینprotein-powder

استفاده از یک مکمل پروتئینی مناسب برای یک بدنساز میتواند به اندازه شدت و کیفیت تمریناتش مهم باشد پس سعی کنید در انتخاب پودر دقت کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ با وجود گزینه های متنوع پودر پروتئینی که در مغازه ها و داروخانه ها وجود دارد، انتخاب بهترین پودرهای پروتئینی، انتخابی سخت و درگیر کننده است.

با نکته هایی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد، می توانید انتخاب راحت تری داشته باشید؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

خرید پودر پروتئینی می تواند کاری سخت و پردغدغه باشد؛ فقط کافی است که به داروخانه های مجوز دار و فروشگاه های معتبر بروید تا قفسه های پر از پودرهای پروتئینی در طعم های مختلف را ببینید. اگر پایه های پروتئینی هرکدام از آنها را بشناسید؛ انتخاب، بی نهایت برای تان آسان خواهد شد.

هدفتان از خرید را مشخص کنید

اول از همه بهتر است بدانید که تمام پودرهای پروتئینی، یکسان نیستند البته می توانید همه آنها را بخرید و مصرف کنید؛ اما هرکدام برای هدف مشخصی استفاده می شوند. در اولین قدم، با تصمیم گیری در مورد اینکه چرا می خواهید پودر پروتئینی به برنامه غذایی تان وارد شود، انتخاب خود را محدودتر کنید.

سپس هدف گذاری داشته باشید. هدف تان ممکن است کاهش وزن باشد، یا شاید بخواهید از پودر پروتئینی برای عضله سازی استفاده کنید یا فقط نیاز به مواد مغذی بیشتری داشته باشید؛ انتخاب با شماست.

دستیابی به کاهش وزن

شاید هدف تان از خرید پودر پروتئینی، استفاده از شیک پروتئینی به جای یک وعده غذایی باشد یا اینکه بخواهید میان وعده سالم داشته باشید. بهتر است پودرهایی را انتخاب کنید که برچسب عبارت «concentrate» به معنی غلیظ شده نوشته شده باشد.

این مدل پودر پروتئینی، دیرهضم تر بوده و به همین خاطر جایگزین مناسبی برای یک وعده غذایی است. پودرهای concentrate حاوی میزان بالایی از پروتئین همراه با کربوهیدرات، مواد معدنی، آب و چربی ها است. اگر هدف تان از خرید این پودر فقط کاهش وزن بوده، به هیچ وجه این پودر را با چیزی به غیر از آب مخلوط نکنید؛ به طور مثال اگر بخواهید به جای آب، ماست یا شیر به آن اضافه کنید، کالری افزایش یافته و در نتیجه حتی دیرتر از قبل هضم می شود. اگر با مزه این پودر مشکل دارید فقط از آب و یخ و یک لیوان شکر، برای همزدن آن استفاده کنید، با این کار، پودر به خوبی داخل آب حل می شود.

مقاله مرتبط: راهنمای استفاده از پودرهای پروتئینی

سوخت مورد نیاز تمرین با ایزوله

پودر پروتئینی ایزوله پودر خوبی برای قبل و بعد از ورزش است؛ زیرا هضم آن نسبت به دیگر پودرها آسان تر و سریع تر است. این نوع پودر به طور مستقیم به انرژی تبدیل شده و باعث می شود سوخت مورد نیاز تمرین و ریکاوری بعد از آن تأمین شود. به علت همین جذب سریع، پودرهای پروتئینی برای عضله سازی و حجم دهی عضلانی مناسب هستند.

بهبود رژیم غذایی با casein

Casein (پودر شیر) نوعی پروتئین دیرهضم است (هضم کامل آن ۶ تا ۸ ساعت زمان می برد)؛ بنابراین می توانید آن را دقیقا پیش از رفتن به رختخواب میل کنید. با این کار، صبح که از خواب بیدار می شوید پروتئین مورد نیاز برای آغاز صبح و تمرین های ورزشی تان را در اختیار خواهید داشت.

پروتئین مورد علاقه تان را بیابید

همان طوری که انواع مختلفی از پودر پروتئینی وجود دارد؛ انواع گوناگون پروتئین نیز موجود است. وی، یک نوع پروتئین شیر و رایج ترین نوع پروتئین است؛ این نوع پروتئین، حاوی تمامی آمینو اسیدها بوده و همچنین بالابرنده سطح انرژی و همین طور کاهش دهنده استرس است.

همچنین شما می توانید پروتئین سویا را انتخاب کنید؛ این گزینه فرآورده های لبنی نداشته و کلسترل را کاهش می دهد؛ همچنین تراکم استخوانی را بالا برده و حتی منجر به کاهش علائم یائسگی زنان می شود.

برچسب روی محصول را با دقت بخوانید

هیچ گاه بعد از این که نوع پودر پروتئینی و نوع پروتئین موجود داخل آن را انتخاب کردید، خواندن همه برچسبهای روی محصول را فراموش نکنید.

به میزان شکر و چربی موجود در محصول دقت کنید. بسیاری از این پودرها از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می کنند که داخل لیست بسته پودر نوشته شده است. افراد دیابتی باید کاملاً مراقب محتویات قندی محصول باشند، زیرا ممکن است سطح گلوکوز خون شان بالا رفته و خطرناک باشد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید