چرا انگیزه ندارم؟

راه های آسان برای این‌که با‌ انگیزه کار و زندگی کنید

انگیزه motivation

در زندگی روزمره دلایل مختلفی وجود دارند که ما را از ورزش کردن باز می دارد. دلایل همچون کار زیاد، نداشتن وقت و دور بودن از سالن‌های ورزشی، با ایجاد انگیزه می‌توان خود را مجبور کرد تا حداقل ساعات کمی از روز را به ورزش اختصاص دهیم.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا؛ برای انجام ورزش لازم است که انگیزه کافی را در خود ایجاد کنیم. انگیزه نداشتن باعث توقف ورزش می‌شود. ورزش کردن باعث رسیدن به آرامش و از بین رفتن اضطراب ها می‌شود. به این ترتیب می‌توان با انرژی بیشتر به کار بازگشت.

دلایل نبود انگیزه

باید خود را مجبور به ورزش کنیم. باید بهانه‌هایی همچون کار داشتن، تنها بودن، دیر شدن، مشکلات و دور بودن از سالن ورزش را رها کنیم.

به علاوه، خستگی ذهنی و فیزیکی و داشتن کار باعث می‌شود ورزش را فراموش کنیم. با این وجود، علاوه بر تمام مشکلات زندگی روزانه، ساعاتی هستند که به بطالت می گذرند. ما باید در خود این انگیزه را ایجاد کنیم که از این ساعات برای انجام ورزش استفاده کنیم.

چگونه در خود انگیزه ایجا کنیم؟

– برای ایجاد انگیزه باید استرس را از زندگی روزانه خود جدا کنیم. برای رفتن به نانوایی، آوردن بچه‌ها از مدرسه، بهتر است پیاده برویم تا این که از ماشین استفاده کنیم.

– یک پنجشنبه بعد از ظهر یا آخر هفته‌ برای رفتن به استخر برنامه‌ریزی کنید. یک یا دو روز در هفته‌، در ساعات پایانی روز به باشگاه ورزشی بروید و خود را ثبت‌نام کنید تا مجبور شوید در کلاس‌ها شرکت کنید.

– به علاوه سایت های اینترنتی وجود دارند که نرمش‌هایش برای آمادگی جسمانی آموزش می‌دهند می‌توانید از این تمرینات در منزل استفاده کنید.

– تمام کسانی که فعالیت حرفه‌ای دارند باید خود را مجبور کنند تا در زندگی پر مشغله خود زمانی را به ورزش اختصاص دهند. ورزش باعث می‌شود میزان زیادی از استرس آنها کاسته شود. حتی اگر می دانید که نمی‌توانید به سطح حرفه‌ای برسید باید برای انجام یک ورزش متعادل و سبک وقت بگذارید. تا زمانی که ورزش مداوم باشد، برای تضمین سلامتی کافی است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید