کارهای قبل از حاملگی

4 کاری که قبل از بارداری باید انجام داد

pregnancy test آزمایش های قبل از حاملگی

آماده بودن قبل از انجام هرکاری بسیار مهم است مخصوصاً اگر قصد حامله شدن داشته باشید!

به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ بهتر است قبل از این که برای بارداری اقدام کنید به پزشک مراجعه کرده و آزمایشاتی انجام دهید.

قبل از باردار شدن آزمایش‎هایی وجود دارد که انجام آن‎‌ها ضروری است. در زیر به این موارد اشاره می‎کنیم:

معاینه قبل از باردار شدن

قبل از اقدام برای بارداری باید پزشک شما را چکاپ کند. باید از سابقه بیماری‌ها و داروهایی که مصرف می‎کنید به پزشکتان بگویید. بد نیست سبک زندگی‌ خود را هم توضیح دهید. این به پزشک شما کمک می‎کند که بداند باید چه تست‌هایی انجام دهد.

واکسن‌های قبل از تولد

سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری بانوان شدیدا کاهش می‎یابد. در نتیجه عفونت‌ها و باکتری‎های بدن در آن زمان بیشتر می‎شود. واکسن زدن به بالا رفتن ایمنی بدن خانم‎های باردار کمک می‎کند.

بیماری‌‎های جنسی

بیماری‌های جنسی زیادی هستند که می‎توانند از پدر و مادر به یکدیگر و به فرزندشان منتقل شود. بهتر است همیشه قبل از حامله شدن پدر و مادر این آزمایش‎ها را انجام دهند. فراموش نکنید این بیماری‎ها نباید حتما علائم داشته باشند، در نتیجه بهتر است حتی اگر فکرش را نمی‎کنید آزمایش دهید. بیماری‎هایی مانند ایدز به راحتی به جنین منتقل می‏‌شوند.

مقاله مرتبط: دانستنی های مهم قبل از بارداری

بررسی ژنتیک

بعضی مشکلات ژنتیکی مانند تالاسمی شایع هستند و همه آن‎ها را می‏شناسند. اما بسیار از انواع دیگر آن هم وجود دارد که شناخته شده نیستند و بهتر است برای بررسی آن‌ها به پزشک مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید