انشا در مورد هوش می تواند برای شما جالب تر از سایر موضوعات انشاء باشد چراکه قرار است در مورد چیزی تحقیق کنید که پر از شگفتی های خواندنی است.


عوامل موثر در هوش انسان

هوش یکی از ویژگی‌های اساسی به شمار می‌رود که تفاوت‌های فردی را بین انسان‌ها موجب می‌شود و از دیرباز مورد توجه بوده است. به‌طور کلی تعاریف متعددی از هوش ارائه شده که به سه گروه تربیتی، تحصیلی و کاربردی می‌توان تقسیم کرد. منظور از تعریف تربیتی، هوش کیفیتی است که سبب موفقیت تحصیلی می‌شود و از این رو یک استعداد تحصیلی به شمار می‌رود که کودکان با‌هوش نمره‌های بهتری در درس خود می‌گیرند و نسبت به کودکان کم‌هوش پیشرفت تحصیلی دارند.

Intelligenceبه گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه بهار ؛ بنا بر اعتقاد نظریه‌پردازان تحصیلی، هوش توانایی استفاده از پدیده رمزی یا قدرت و رفتار موثر یا سازگار با موقعیت جدید و تازه و با تشخیص حالات و کیفیت محیط است.

در تعریف کاربردی باید گفت، هوش پدیده‌ای است که از طریق آزمون‌های هوش سنجیده می‌شود و شاید عملی‌ترین تعریف برای هوش این نوع توضیح باشد. درباره علل تفاوت‌های هوشی افراد، مطالعات فراوانی انجام شده و با وجود این، روانشناسان بین مسئله وراثت و محیط به توافق نظر نرسیده‌اند. به هرحال ژن‌هایی که افراد از والدین خود به ارث می‌برند نقش مهمی در رشد هوش دارند و بررسی‌ها نشان می‌دهد ژن‌ها در شکل‌دهی میزان هوشیاری ما در سنین بزرگسالی نقش دارند.

ادامه مقاله: عوامل موثر در هوش

غذاهای کاهنده هوش

برخی از مواد غذایی هستند که می توانند در افزایش بهره هوشی ما موثر باشند اما در مقابل غذاهایی هستند که در صورت استفاده بیش از حد امکان دارد بر روی قدرت ذهن تاثیر منفی داشته باشد در این مقاله به نمونه هایی از این خوراکی ها آشنا می شویم …

ادامه مقاله: غذاهای کاهنده هوش

هوش مالی

افزایش هوش مالی ممکن است کار دشواری به نظر برسد اما حقیقت این است که هوش مالی شما در گرو تصمیم گیری درست و اجتناب از تکرار اشتباهات گذشته خواهد بود و زمانی که بتوانید از تجربه های تلخ مالی گذشته درس بگیرید خواهید توانست از نظر مالی نیز ارتقاء یابید.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ زندگی شما مجموعه‌ای از نتایجی است که هر کدام به دنبال یک تصمیم به وجود آمده‌اند. این تصمیمات در طول زمان رفته‌رفته شرایط پیرامون شما را شکل می‌دهند و کیفیت انجام امور را معین می‌سازند. در زمینه مالی نیز باید ریشه هر نوع موفقیت یا شکست را در تصمیمات فرد جستجو کرد.

تصمیماتی که اگر نادرست اتخاذ شوند؛ می‌تواند به نتایج نامطلوبی انجامیده و رفاه و آسایش افراد را تحت تاثیر قرار دهد. البته هیچ کس به صورت ارادی و با میل شخصی اشتباه نمی‌کند بلکه تمامی تصمیمات نادرست ریشه‌های مشخصی دارند که بدون برطرف نمودن آنها شرایط تغییر نخواهد کرد و اشتباهات ادامه خواهد یافت…

ادامه مقاله: چگونه هوش مالی خود را بالا ببریم

انواع هوش

آیا خودتان را فردی باهوش میدانید؟ این باهوشی در کدام یک از جنبه های زندگی به شما کمک میکند؟

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ هوش ۹ مولفه دارد اما در نظام آموزشی و مدارس بیشتر به هوش ریاضی توجه دارند و به انواع دیگر هوش بهای چندانی داده نمی‌شود. برای مثال اگر درس ریاضی یا زبان خارجی شما ضعیف باشد ممکن است استعداد شما در زمینه‌های دیگر به عنوان یک مهارت قابل قبول پذیرفته شود اما در جامعه هوش به حساب نمی‌آید! در صورتی که شما هم فرد باهوشی هستید اما هوش شما در حوزه‌ی سیستم آموزشی تعریف نشده است.

در سال ۱۹۸۳ یک روانشناس آمریکایی به نام “هوارد گارنر” هوش را در ۹ بخش دسته‌بندی کرد. در حالی که دیگر دانشمندان هوش را تنها به مهارت‌های فردی نسبت می‌دادند، گارنر توجه خود را به نوع هوش معطوف کرد. این مهارت‌ها بنا به اظهار نظر وی در ۹ دسته‌ی زیر قرار می‌گیرند:

ادامه مقاله: انواع هوش❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین