اعتماد به کسی که دوستش دارید کار ساده ای است چراکه عشق مانند یک لنز دوربین وسعت دید شما را کاهش میدهد و دید شما را به گونه ای تنظیم میکند که فقط بتوانید جزئیات خوب همسرتان را ببینید. در یک رابطه زناشویی هیچ چیزی مانند خیانت نمیتواند دردناک باشد چراکه از طرف کسی آسیب خواهید دید که بیشترین اعتماد را به او دارید.

در این قسمت سعی میکنیم مقالات مرتبط با موضوع خیانت به همسر را برای گردآوری تحقیق و مقاله دانش آموزی به شما عزیزان معرفی کنیم:

نشانه های خیانت همسر

از نگاه دیگران شما در یک رابطه سال و ایده آل به سر می برید اما خودتان احساس می کنید که یک جای کار می لنگد. احساس می کنید اشکالی وجود دارد، و ناگهان خود را در حال بررسی موبایل و جیب های او می یابید.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت برترین ها؛ در همین زمان است که تلخی واقعیت شما را غافلگیر می کند: بله! او به شما خیانت می کند. بسیاری از ما این تجربه دردناک را داشته ایم. در این مواقع از خود می پرسیم: آیا اشتباهی از من سر زده است؟ آیا به اندازه کافی خوب نبوده ام؟ آیا نشانه هایی وجود داشت که آنها را نادیده رفتم؟

از آنجا که این موضوع در رابطه عاطفی بسیار حساس است، بهتر است که تنها با دیدن یک یا دو نشانه زود قضاوت نکنید. اگر بیش از 3 نشانه خیانت را به طور مکرر در همسرتان دیدید، آنوقت باید هر چه سریع تر با او در این رابطه صحبت کنید.

ادامه مقاله: نشانه های خیانت همسر

برخورد با خیانت همسر

اگر شما نیز قربانی خیانت همسر شده‌اید احتمالاً فشار روحی شدیدی را تحمل میکنید و قدرت تصمیم گیری مثل قبل نخواهید داشت.

یک روانشناس گفت: بهبود وضعیت روحی – روانی همسر آسیب دیده پس از عهدشکنی، با ادامه زندگی نرمال و طبیعی، گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده و انگار نه انگار خیانت و عهد شکنی سیستم خانواده را به هم ریخته است، میسر نخواهد شد.

علی نقی قاسمیان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه خیانت زناشویی یا عهدشکنی همسر را می‌توان یکی از پیچیده‌ترین و آسیب‌زاترین مشکلات عاطفی بین زوجین دانست، اظهار کرد: عوامل بسیاری در بروز این رفتار دخیل هستند و نگاه تک عاملی به آن، ساده انگاری است.

وی افزود: این مشکل، پیچیده‌تر از آن است که بتوان با بررسی سطحی و بدون در نظر گرفتن همه جوانب امور آن را تبیین یا در نهایت حل کرد و بعد از فاش شدن خیانت، زوجین ممکن است دست به اقدامات و فعالیت‌های نادرست و اشتباهی بزنند.

ادامه مقاله: چگونه با خیانت همسر برخورد کنیم؟

دلیل خیانت همسران

دختر و پسری كه برای رفتن زیر یك سقف روزشماری می كنند آمال و آرزوهای مختلفی دارند. عروسی بگیرند، بچه‌دار شوند، خانه‌شان را بزرگ‌تر كنند، ماشین دلخواهشان را بخرند، به سفرهای مختلف بروند و … خب در بهترین حالت، این شادیها با خاطراتی خوش می آیند و برای زوجین به‌یادماندنی می شوند.

اغلب همسرانی كه با این خاطرات زندگی می كنند همیشه شریك غم و شادی هم بوده و در تمام دوران زندگی متعهد و وفادار به یكدیگرند، اما در مقابل زوج‌هایی هم هستند كه با وجود خاطراتی شاد و ماندگار، به دلیل برخی فشارها، مشكلات و كمبودهای زندگی یا به دلیل عقاید سست و متزلزل در برهه‌ای از زندگی مشترك راه خود را گم كرده و دچار خیانت به همسر می شوند.

ادامه مقاله: دلیل خیانت همسر

آمار خیانت در کشورهای مختلف

به نظر می رسد که میزان بی وفایی زنان فرانسوی رو به افزایش است.

سازمان Polling Ifop، با راه اندازی وب سایت Daylove.com، که وب سایتی برای عضویت افراد مستعد خیانت است، تحلیلی را در رابطه با زنان و خیانت به رابطه ی زناشویی انجام داده است.

یک سوم از زنانی که هرگز ازدواج نکرده اند، اعتراف می کنند که در زندگی خود دارای رابطه جنسی ای با کسی به غیر از شریک زندگیشان بوده اند که این میزان، از 10 درصد در سال 1970 به 24 درصد در سال 2001 افزایش یافته است.

انگیزه اصلی خیانت، جاذبه فیزیکی است و 62 درصد از زنان معتقدند جاذبه ی فیزیکی ، عامل اصلی خیانتشان بوده است؛ بیشتر از نیمی از زنان هم گفتند که داشتن احساسات به فرد دیگر مهم ترین عامل بوده است.

اینترنت نیز به طور فزاینده ای خیانت و عدم وفاداری به زندگی زناشویی را آسان نموده است: چهل و دو درصد از زنان فرانسوی که نشان دادند ممکن است به رابطه زناشویی شان خیانت کنند، اعتراف کردند که از یک وب سایت استفاده می کنند. اما این مورد فقط در مورد فرانسوی ها صدق نمی کند.

ادامه مقاله: آمار خیانت


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین