در مورد زندگی مقالات زیادی برای آماده کردن یک موضوع انشاء عالی وجود دارد ولی چیزی که در این صفحه در انتظار شماست به صورت خاص درباره زیبایی های زندگی است.


دید انسان به زندگی چیست

دید شما به مسائل مختلف در دنیای اطراف‌تان چگونه است؟ چرا یک کلمه خاص ممکن است باعث آزار یک نفر شود ولی تاثیری روی دیگران نداشته باشد؟

چرا ممکن است یک نفر به نظر شما جذاب و به نظر بقیه زشت بیاید؟

چرا بعضی‌ها از جنس‌مخالفشان واهمه دارند ولی دیگران در کنار جنس‌مخالف خود احساس راحتی می‌کنند؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمان؛ مطمئناً شما هم با ما هم‌عقیده هستید که هر فرد از زاویه‌ای متفاوت به دنیا نگاه می‌کند.

بااینکه اکثر آدمها از این حقیقت آگاهند، باز هم احساس سردرگمی می‌کنند چون دقیقاً نمی‌دانند دلیل این تفاوت نگرش چیست.

این مقاله را برای این نوشته‌ایم که به این سردرگمی شما پایان دهیم و کمکتان کنیم دیگران را بهتر درک کنید.

ادامه مقاله: دید انسان به زندگی

زندگی خوب چیست؟

زندگی خوبارزش‌هایی که اساس یک زندگی خوب را می‌سازند و تعجب نکنید اگر پول ، جزو آنها نیست !

نمایش اصلی زندگی در حقوق ماهیانه نیست، در مرسدس بنز هم نیست. نمایش اصلی زندگی در میلیون‌ها دلار یا حساب بانکی و خانه نیست. نمایش اصلی زندگی در خوب زندگی کردن است.

باید مدام این سوال را بپرسیم: “برای من ، زندگی خوب چیست؟” و باید به دنبال لیست خواسته‌های‌مان باشیم؛ لیستی که شامل مواردی چون معنویت ، اقتصاد ، سلامتی ، روابط و تفریح و سرگرمی می‌شود. بنابراین، چه چیزی زندگی خوب را تشکیل می‌دهد ؟

ادامه مقاله: زندگی خوب یعنی چه

چگونه زندگی را ساده بگیریم؟

فکر می‌کنید زندگی سختی دارید، روزگار برایتان ناعادلانه رقم خورده است، و شما فقط می‌خواهید زندگی ساده‌ای داشته باشید، درست مثل وقتی بچه بودید…

تجربه دوباره احساس خوشبختی برای بزرگسالانی که درگیر زندگی سخت امروزی شده اند ممکن است مقداری سخت به نظر برسد اما واقعاً اینطور نیست!

ساده زندگی کنید
بزرگ رویاپردازی کنید
قدرشناس باشید
عشق بورزید
همیشه بخندید

این ۴۷ توصیه به شما کمک خواهد کرد زندگی‌تان را دوباره مثل دوران کودکی‌تان ساده کنید:

ادامه مقاله: چگونه زندگی را ساده بگیریم

درس های زندگی از بزرگان

شکست بخشی از زندگی است و چیزی نیست که از آن شرمنده باشیم زیرا موفق ‌ترین افراد کسانی هستند که در تمام عمر خود شکست‌ های مخصوص به خود را تجربه کرده ‌اند .

عموم مردم معمولا در مورد افراد و موفقیت کارهایشان می دانند، اما تعداد انگشت شماری از مردم در مورد مشکلاتی که این افراد در راه رسیدن به موفقیت پشت سر گذاشته اند، می دانند. متاسفانه ما داستان‌ هایی از شکست‌هایمان نداریم که بتوانیم آن ها را بیان کنیم و به همین دلیل است که ما شکست را به عنوان یک چیز بد می شناسیم.

مردم از شکست می ‌ترسند زیرا از سن بسیار پایین یاد می ‌گیرند که اشتباه کردن و اشتباه بودن چیز بدی است بنابراین وقتی فرد از شکست رنج می ‌برد، ممکن است نوعی افسردگی را تجربه کند. اما مهم است که بدانید شکست یک راه عالی برای یادگیری و انتقال تجربه است.

ادامه مقاله: درس های زندگی

راه های راضی بودن از زندگی

راضی بودن از زندگی

در ابتدا پیشنهاد میکنیم مقاله رضایت از زندگی چیست را با دقت بخوانید و سپس اگر به دنبال راضی بودن از خودتان و زندگی‌تان هستید این مقاله را مطالعه کنید.

اگر از بینی بزرگ، ظاهر نامرتب همسرتان، طعنه های مادرشوهر، دوست حسود و کلا از ساز ناکوک روزگار خسته شده اید، با مطلب امروز ما همراه باشید.

بسیاری از روانشناسان و مشاوران خانواده، معتقدند که ریشه تمام مشکلات ما در «رضایت نداشتن» نهفته است و رضایت یعنی شاد بودن از آنچه هستیم و آنچه داریم.

شاید شما نیز درگیر مشکلات مختلفی در حوزه شخصی، خانوادگی و همچنین در زمینه ارتباط با همکار، همسر، فرزند و دیگران هستید. به نظر می رسد که گمشده اصلی در زندگی امروزه، نحوه برخورد و روبه رو شدن مان با مشکلات و ناملایمات است. در ادامه با اقتباس از کتاب کوچک رضایت نوشته «لئو بابوتا» با چهار گام اساسی برای کسب رضایت در زندگی آشنا می شویم.

برداشتن این چهار گام، از ما انسانی سالم و شاد خواهد ساخت؛ کسی که با تغییر زاویه نگاه و افزایش آگاهی به خودباوری و اعتماد به نفس دست پیدا کرده است. او رضایت را درونی و خویش را از قید و بند عوامل خارجی رها کرده است. دست از مقایسه کردن خود با دیگران و پرداختن به ایده آل های واهی کشیده و صاحب شخصیتی مستقل و قابل اتکاست که به تأیید همه نیاز ندارد.

سخن نابجای دیگران او را به هم نخواهد ریخت و در مقابل، مصمم تر از پیش برای افزایش آگاهی و بهبود شرایط خود و دیگران تلاش می کند.

ادامه مقاله: راضی بودن از زندگی