انشا در مورد فلسطین و غزه

چند نمونه انشا در مورد فلسطین و غزه و همدلی و حمایت از کودکان فلسطینی را در ادامه این مطلب از آلامتو می خوانید.

انشا در مورد فلسطین و غزه و همدلی و حمایت از کودکان فلسطینی

سالیان زیادی است که نام فلسطین در گوش ما با جنگ گره خورده است. جنگی برای سرزمین. این جنگ تنها سیاست مداران و نظامیان را در برنگرفته است و کودکان فلسطینی بیشتر ضربه را از آن می‌خورند. در این مطلب از آلامتو نمونه انشا در مورد فلسطین و غزه و همدلی و حمایت از کودکان فلسطینی را برای شما همراهان ارائه کردیم که امیدواریم مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید: موضوع انشا

انشا در مورد فلسطین و غزه کوتاه

نگاه مظلوم و پاک کودکانه شان لبریز ترس است. کودکی برایشان با خنده و بازی و پریدن و شیطنت معنا نشده که با مقاومت و دوام و ایستادگی تعریف شده است. کودک فلسطینی زندگی را در بازی نمی‌آموزد که زیر رگبار آتش و انفجان می‌آموزد. کودک فلسطینی فردادر گرو درس و مدرسه نمی‌بینید چرا که یا مدرسه ویرانست یا معلم شهید یا در جبهه مقاومت است.

کودک فلسطینی در خانه سرگرم بازی با اسباب بازی هایش نیست زیرا که خانه ای از شر آتش دشمن باقی نمانده یا آغوش گرما بخش پدر و مادر دیگر آنجا نیست. کودک مظلوم غزه و فلسطین خوب می‌دانید گلوله و آتش چه اندازه بی رحم است و دوام آوردن در مقابل آن چقدر دشوار و باید با شانه‌های کوچک خود، قوی باشد تا بسازد روزگاری که اشکش از سر شوق صورتش را بخیساند و بازی را در سرزمین امن خود از سر گیرد. این محقق نمی‌شود مگر آنکه همه عدالت جویان و حامیان صلح دست به دست هم دهند و در مقابله با این ظلم بی پایان بایستند. حمایت از کودک فلسطینی دین و مذهب و نژاد و کشور نمی شناسد و آیینی به نام انسانیت است که اینجا حرف اول را می‌گوید.

انشا درباره فلسطین و حمایت از کودک فلسطینی

اشک و خون و زخم و درد…..کلماتی که خلاصه ای از زندگی کودک فلسطینی است که بیش از در حدود شصت سال است که بزرگسالان و کودکان فلسطینی از جنگی نقشی در آغاز آن نداشتند رنج می برد و در طی آن همه انواع رنج و بدبختی را سپری کرده است. آنها در این جنگ نابرابر، در مقابل آتش و گلوله و تانک هیچ چیزی جز سنگ بر دوش ندارد، و این بزرگترین قیامی که بشریت تا به حال در برابر یک قدرت اشغالگر در طول دوران خود شاهد بوده است. این کودک که در چادر زندگی می کرد و به دنیا آمده بود، عادت به سیری نداشت و طعم تلخ از دست دادن عزیزان و خانواده اش را در تهاجمات مستمر اشغالگران چشید و خانه کوچکش را دید که توسط بولدوزر اشغالی ویران شده بود و مقررات منع آمد و شد مانع شد. با رسیدن به مدرسه و گلوله‌های سربازان بهترین دوستانش را از او ربودند، این کودک با وجود این همه غم و درد هنوز هم دوران کودکی‌اش را پشت سر می‌گذارد، او همچنان آرزوی زندگی کودکی خود را مانند همه بچه‌های دنیا دارد. به امید روزی که جنگ و خونریزی در هیچ گوشه‌ای از این جهان پهناور نباشد.

همچنین بخوانید: انشا در مورد دریا

انشا در مورد کودکان فلسطینی طولانی

انشا در مورد کودکان فلسطینی طولانی

فلسطین نام سرزمینی مقدس است که اولین قبله گاه یکتا پرستان به شمار می‌رود. اما این سرزمین سال های بسیاری است که آسمان آبی را ندیده، اما به جای آن دود و آتش است که از هر نقطه شعله می کشد و شهرها را به ویرانی می کشاند این است قصه مردم فلسطین. فاجعه ای که مردم فلسطین با آن روبه رو هستند، موضوع عدالت جهانی در زمان ما است. این تضاد بین دو طرف مساوی نیست. این یک اشغال توسط یک دولت نظامی قدرتمند، مسلح و مورد حمایت غرب، علیه مردم فقیرای است که از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند. نسل چهارم کودکان فلسطینی در کمپ های پناهندگان، در فقر مزمن تربیت می شوند و از حق بازگشت به خانه های خود محروم می شوند. آنها در نتیجه تجربه خشونت زیادی که در زندگی داشته اند، دچار اضطراب و نگرانی دائمی هستند.

امید چیزی است که وقتی احساس می کنیم کاری برای رسیدن به هدفمان نمی‌توانیم انجام دهیم به راحتی از بین می رود. بنابراین وقتی پر از خوش بینی هستیم، چیزهای زیادی می توانیم انجام دهیم. اما زمانی که ببینیم نه امیدی وجود دارد و نه هدفی، درست همانجاست که به همه چیزها منفی نگاه می کنیم و احساس می کنیم که نبرد بیهوده است. این احساس کودکان فلسطینی است. آنها فکر می کنند که هیچ امیدی به زندگی یا آینده آنها وجود ندارد و این باعث می شود که اعمال آنها به آنچه در اطراف آنها می گذرد منعکس کند، در مورد خشونت آنها. این چیزی است که همیشه در اطراف آنهاست، این واقعیت آنهاست. واقعیت زندگی کودکان فلسطینی با فقر و خشونت تعریف می شود.

هر یک از ما به عنوان افرادی آزاده باید از مبارزات مردم فلسطین برای عدالت حمایت کنیم و صدای خود را به دیگر کشورها برسانیم تا انسان‌های صلح طلب در گوشه و کنار دست به دست هم داده و دولت اسرائیل را تحت فشار قرار دهند تا به حقوق فلسطینیان احترام بگذارد و از قوانین تبعیت کند.

همچنین بخوانید: انشا در مورد معلم

سخن آخر

امیدواریم این نمونه های انشا در مورد فلسطین و غزه و همدلی و حمایت از کودکان فلسطین برای شما همراهان مفید واقع شده باشد.