فال ماه تولد فال عشق با اسم حروف ابجد فال تناسب اندام
فال شخصیت شناسی فال گروه خونی فال چای فال شمع
فال عدد شانس فال رنگ شانس فال قهوه فال رنگ چشم
فال سفر فال شغل آینده فال ورق فال شب یلدا

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه طرح زوج و فرد تردد در جاده‌های شمالی در دست بررسی است، گفت:نتیجه این بررسی به اطلاع مردم خواهد رسید.

سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مورد مشکلات ناشی از عرض کم جاده چالوس،افزود:،باید قبول کرد که تردد جاده‌های شمالی به گونه‌ای شده که زندگی عادی مردمان بومی را نیز دچار اخلال کرده است.

 

 

وی اظهار داشت :جاده‌های شمالی به ویژه چالوس قدمتی 80 ساله دارند و شاید در آن زمان که این جاده‌ها احداث شده بودند بیش از پنج خودرو نیز از این جاده‌ها عبور نمی‌کردند اما اکنون در برخی از روزها حدود 37 تا 40 هزار خودرو از این جاده‌ها عبور می‌کند .

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه گاهی اوقات رانندگان تا چهار برابر زمان عادی باید برای تردد از جاده چالوس اختصاص دهند، گفت: پلیس چاره‌ای جز اعمال محدودیت ندارد.

مومنی به تقاضای روزافزون سفر در جاده‌های شمال اشاره کرد و افزود:تقاضای سفر در جاده‌های شمال فقط مربوط به تابستان و تعطیلات نیست و حتی در روزهای خاصی نیز شاهد رفت و آمد خودروهای زیادی از این مسیر هستیم بنابراین چاره ای جز اعمال محدودیت ترافیکی در این جاده نداریم.

وی با بیان اینکه در طول سال کنترل‌های عمومی بر روی اتوبوس‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد، اظهار داشت :تقاضا و حجم سفر با حمل و نقل عمومی افزایش می‌یابد و پلیس به صورت ویژه این وسایل را کنترل می‌کند.

این مقام مسوول در نیروی انتظامی مومنی افزود:کنترل‌های پلیس شامل حوزه معاینه فنی، تعیین عدم نقص موثر، صلاحیت راننده، کنترل ساعت رانندگی و سایر موارد است و اگر اتفاقی رخ دهد و مشخص شود کنترل‌های پلیس کافی نبوده با بازرسی و ماموران نیز برخورد خواهد شد.

سردار مومنی همچنین از ضبط پنج هزار گواهینامه راننده متخلف از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت:از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار راننده نمره منفی بیش از 30 دریافت کرده‌اند که گواهینامه آنان بر اساس قانون به مدت سه ماه ضبط می شود.

وی اظهار داشت:یکی از اولویت‌های پلیس راهور تغییر در نظام صدور گواهینامه و آموزش رانندگی است که این مهم از نیمه دوم سال جاری آغاز می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی، درباره برخی انتقادات مبنی بر تعیین سن 18 سال برای دریافت گواهینامه گفت: مسوولیت مدنی در قانون 18 سال است .

سردار مومنی افزود:در بسیاری از کشورهای دنیا نیز سن دریافت گواهینامه 18 سال است و ما هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که 18 سال زمان مناسبی برای صدور گواهینامه نیست.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر مهلت شرکت خودروسازی سایپا برای نصب کیسه هوا در خودرو ، گفت: پلیس همواره عنوان کرده که تابع قانون است و بر اساس قوانین اعمال قانون می‌کند.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیات وزیران برای خودروی پراید تا مهرماه مهلت مشخص شده تا نسبت به نصب کیسه هوا اقدام کند ، افزود:‌ پلیس قانون را رعایت می‌کند و هر موردی را که قانونگذار تعیین کند، اجرای آن در برنامه قرار می گیرد که بر این اساس خودروساز مربوطه اعلام کرده که بصورت صد در صد خودروها آماده نصب کیسه هوا هستند و با سررسید مهلت تعیین شده پلیس نسبت به بازدید از این خودروها اقدام خواهد کرد.

سردار مومنی در ادامه با اشاره به شکایت پلیس راهور از مسوولان نمایشگاه تهران ،گفت:‌ این مساله در حال رسیدگی است و برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در برخی ایام همچون هفته آخر شهریور ماه که حجم سفرهای درون شهری افزایش می‌یابد اصلا قابل توجیه نیست.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید