مجله آلامتو

مديركل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سوداگران تلاش مي‌كنند تا با تبليغ مواد صنعتي و شيميايي، كسب انرژي مضاعف، تمركز و خلاقيت، تقويت قواي جنسي، تناسب اندام، كاهش وزن و لاغري، از بين بردن چين و چروك و شفاف كردن پوست در آرايشگاه‌ها، زنان را به دام اعتياد بكشانند.

پوست

حميد صرامي درباره اعتياد پنهان در آرايشگاه‌هاي زنانه و برنامه‌هاي مورد نظر براي پيشگيري از اعتياد گفت: در عصر حاضر جوامع با شيوع نگرش‌ها و باورهاي غلط در خصوص سوء مصرف مواد مواجه شده‌اند، در حالي كه كه سيستم هوشمند و پويايي موادمخدر و روانگردان‌ها به منظور جذب مشتريان جديد با اشاعه باورهاي غلط ، از روش‌هاي جديدي براي تبليغ استفاده مي‌كنند.

وي افزود: تبليغاتي چون عدم اعتيادآور بودن مواد صنعتي و شيميايي، كسب انرژي مضاعف، تمركز و خلاقيت، تقويت قواي جنسي، تناسب اندام، كاهش وزن و لاغري، از بين بردن چين و چروك و شفاف كردن پوست، از مواردي است كه با اين عناوين سوداگران تلاش مي‌كنند تا با ترويج مواد محرك شيشه، ضمن كسب سود، نسبت به نشانه‌روي و ضربه زدن به زنان كه از جايگاه ويژه‌اي در بنيان خانواده برخوردار هستند، اقدام كنند.

مديركل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: در اين راستا بعضا شاهد انتشار اخباري هستيم كه در برخي از آرايشگاه‌هاي زنانه و سالن‌هاي بدنسازي فاقد مجوز، تبليغاتي براي ترويج مصرف ماده شيشه صورت پذيرفته است.

وي ادامه داد: براين اساس ابلاغي كه از سوي اداره كل فرهنگي و پيشگيري ستاد و با مشاركت دستگاه‌هاي فرهنگي و پيشگيري در سطح كليه مراكز استان‌هاي كشور و همكاري موثر اتحاديه آرايشگران صورت گرفته، كارگاه‌هاي آموزشي پيشگيري اوليه از اعتياد ويژه آرايشگران زن، برگزار شده و اقدامات مناسبي براي ارتقا ميزان آگاهي، دانش و تغيير نگرش آنان نسبت به عوارض و پيامدهاي سوءمصرف شيشه در ابعاد مختلف صورت گرفته است.

به گفته وي همچنين با هماهنگي اتحاديه مربوطه، شركت آرايشگران زن در دوره‌‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد و اخذ گواهي بعنوان يك ضرورت تلقي شده كه تاثير بسزايي در اين امر دارد.

صرامي به ايسنا گفت:‌ استمرار نظافت و بازديد از آرايشگاه‌ها توسط اداره نظارت بر اماكن عمومي، مراكز مرتبط بهداشتي و برخورد قانوني با آرايشگاه‌هاي غيرمجاز، نقش اساسي در پيشگيري وضعي و مبارزه سخت افزاري با پديده مواد مخدر و روان‌گردان‌ها داشته كه بعنوان تكميل كننده اقدامات پيشگيري اجتماعي از مصرف مواد به شمار مي‌رود.

وي تصريح كرد: مصرف شيشه پيامدهاي سوئي همچون سوء ظن، توهم، خشونت، كاهش شديد حافظه، افسردگي شديد، جنون، اختلالات عصبي، پرخاشگري، توهم شنوايي و بينايي و ناتواني شديد جنسي را در پي خواهد داشت كه انتظار مي‌رود آحاد جامعه به اين موضوع توجه ويژه داشته باشند.

صرامي عواملي همچون فقدان اعتماد به نفس، افسردگي، بي‌هدفي، دلبستگي كم و طرد از خانواده، كنجكاوي، هيجان كاذب،‌ كمبود عاطفي، اعتياد همسر، نگراني درباره ظاهر و انواع اختلالات جنسي را از عوامل موثر در گرايش زنان به مواد محرك دانست.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید