Young teenage woman with pimple on her face

جوشهای زیرپوستی یکی از مشکلات پوستی است. و دلیل عمده‌ی این نوع جوش‌ها نیز، تجمع چربی زیر پوست است. اگرچه وجود جوش زیرپوستی، مشکل پوستی مزمن بسیاری از ماست، اما با کمی مراقبت می‌توان از شر این جوش‌های بد ریخت، خلاص شد!

شوینده‌های غیر صابونی

اولین کاری که باید بکنید، تهیه‌ی یک شوینده‌ی غیرصابونی و استفاده‌ی همیشگی از این شوینده است. پوست صورتتان را همیشه با این محصولات بشویید، چرا که هم پوست را خشک نمی‌کنند و هم قدرت پاک‌کنندگی عمیق‌تری دارند.

لایه بردارها

استفاده از ماسک اسکراب هم، کمک بسیار بزرگی برای پوست است تا آلودگی‌ها و چربی‌های اضافی‌اش از بین برود. با جدا شدن سلول‌های مرده، فضا برای تنفس و تولید پوست سالم‌تر باز می‌شود. هر هفته دو بار، چند دقیقه وقت برای اسکراب پوست بگذارید و نتیجه‌ی مثبت‌اش را بر روی از بین رفتن جوش های زیرپوستی ببینید.

ژل‌های ضد جوش

بین ده‌ها محصولی که در بازار برای از بین بردن جوش‌های زیرپوستی وجود دارد، ژل‌های ضدجوش جزو موثرترین محصولات هستند. این ژل‌ها را در یک دوره‌ی زمانی، هر روز استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

شیر پاک‌کن‌ها

هیچگاه و در هیچ شرایطی اجازه ندهید مواد آرایشی تا صبح روی پوست‌تان بماند. بهترین کار این است که هر عصر صورتتان را با یک شیر پاک‌کن پاک کنید و اجازه دهید تا پوستتان نفس بکشد. مواد موجود در محصولات آرایشی، یا بعضی اوقات چرب بودن آن‌ها، یکی از عوامل ایجاد این نوع جوش‌ها هستند.

مرطوب‌کننده‌ها

هنگام خرید کرم مرطوب‌کننده به اطلاعات روی محصول دقت کنید. اگر پوست چرب یا خشک دارید، حتما کرم مخصوص پوست‌تان را بخرید تا پوستتان را خشک‌تر یا چرب‌تر از حالت طبیعی نکند. یک خرید اشتباه، بر خلاف میل شما می‌تواند جوش‌های زیرپوستی را بیفزاید.

شما چه محصولات یا روش‌های مراقبتی دیگری را پیشنهاد می‌دهید؟ تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. ابراهیم در 1393/09/06در10:05 ق.ظ

    خوردن اب کافی برای پوست بسیار مفید است. و روزانه 7تا8ساعت خواب رای پوست صورت که هر 7ساعت یکبار یه لایه تعویض میکند

    برای جوش های زیر پوستی از کرم های لایه بردار استفاده کنید.اگر نتیجه نگرفتید. بهتر است لیزر کنید.
    لیزر کردن روش جدیدی اومده بناملیزر ساب سیژن ویا ابی اوم. حتی جاهایی که جای جوش گودشده رو میاره بالا و لایه ای جدید برای پوست صورت ایجاد میکند.

نظر خود را بیان کنید