محصولات زیبایی طبیعی

آیا تصمیم گرفته‌اید که از فراورده‌های زیبایی طبیعی استفاده کنید؟ مجموعه‌ی متنوع این محصولات می‌تواند گیج کننده باشد. بنابراین در زیر چند راهنمایی برای کمک به شما برای انتخاب درست محصولات طبیعی آورده‌ایم:

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ گاهی اوقات کلمه‌ی «طبیعی» که بر روی برچسب محصولات نوشته شده، گمراه کننده است. همیشه مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که این ادعا درست باشد.

استاندارد مواد تشکیل دهنده‌ی طبیعی

بسیاری از شرکت‌های زیبایی طبیعی «استاندارد مواد تشکیل دهنده‌ی طبیعی» دارند که یک معیار برای محصولات آنها قرار می‌دهد و می‌گوید که کدام مواد تشکیل دهنده می‌تواند طبیعی نامیده شود و کدام یک نمی‌تواند. فکر خوبی است که قبل از خرید، به آنها نگاه کنید تا مطمئن شوید که استانداردهای آنها برای شما نیز مناسب باشد.

نوع پوستتان را در نظر بگیرید

مانند محصولات زیبایی معمولی، این محصولات نیز برای انواع مختلف پوست انواع متفاوتی دارند. بعنوان مثال، مواد تشکیل دهنده‌ای مانند عسل و آووکادو می‌توانند برای پوست‌های خشک عالی باشند، در حالی که فندق و روغن درخت چای برای پوست‌های چرب مناسبند. درباره‌ی مواد تشکیل دهنده تحقیق کنید تا مطمئن شوید برای شما مناسبند یا نه.

به دنبال مواد ساده‌تر باشید

محصولات زیبایی طبیعی، هر چه ساده‌تر باشند بهتر است. بنابراین به دنبال لیست‌های کوتاه از مواد تشکیل دهنده باشید. عطر مصنوعی، چیزی است که حتما باید از آن بپرهیزید. حتی اگر محصولی بدون عطر باشد، ممکن است برای پنهان کردن بوهای طبیعی یا دیگر افزودنی‌ها به آن، مواد افزودنی اضافه کرده باشند. بنابراین با دقت بررسی کنید. یک محصول طبیعی واقعی، هرگز حاوی سولفات پارابن یا مواد پتروشیمی نیست. پس مطمئن شوید که این مواد در لیست مواد تشکیل دهنده، نوشته نشده باشند.

مواد معدنی را انتخاب کنید

هنگام خرید لوازم آرایش طبیعی، بهترین کار این است که محصولات بر پایه‌ی مواد معدنی را انتخاب کنید، زیرا به پوست شما امکان نفس کشیدن می‌دهند. از اسانس‌ها، مواد نگهدارنده، و مواد افزودنی بپرهیزید. این مسئله در مورد مناطق حساسی مانند اطراف چشمها مهم‌تر است.

سازگاری با گیاهان

بسیاری از محصولات زیبایی طبیعی، با گیاهان سازگار هستند، اما نه همه‌ی آنها. برچسب آنها را بررسی کنید تا آرم «سازگار با گیاهان» را ببینید.

اگر محصولات زیبایی مورد علاقه‌تان تمام شده‌اند، استفاده از این ۲۰ ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی زیبایی را نیز در نظر بگیرید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید