ثروتمند شدن

در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را در مورد امور مالی و داشتن یک زندگی غنی از پول بیان کنیم. همه افراد در زندگی خود رویای به دست آوردن پول را در سر می‌پرورانند. اما این تنها یک رویا نیست بلکه با دانستن نکات و ترفندهای لازم می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. شما می‌توانید آن را در دستان خود بگیرید.

  1. جلو بروید و قهوه خود را از کافه‌ها خریداری کنید:

آن توصیه و پیشنهاد سنتی را فراموش می‌کنید که می‌گفت باید قهوه خود را در منزل تهیه کنید. همانطور که می‌دانید برخی از افراد در زندگی خود هزینه‌های زیادی را برای خرید قهوه صرف می‌کنند.ابزارهای آنلاینی وجود دارد که هزینه‌های خرید قهوه را تخمین می‌زنند. به این فکر کنید که زمان شما بسیار ارزشمند است. اگر بخواهید مدت‌ زیادی را پای قهوه ساز‌های خانگی صرف کنید، نوشیدن آن برایتان هزینه‌بر خواهد بود. به همین خاطر بهتر است افکار خود را تغییر دهید و بر روی مواردی سرمایه گذاری کنید که ارزشش را دارد. مثلاً اگر در مسیرتان به سمت محل کار یک کافه خوب وجود دارد سعی کنید قهوه خود را از آنجا سفارش دهید.

  1. به دنبال ترفیع و اضافه حقوق باشید:

شما می‌توانید از افراد اطراف خود کمک بگیرید و از پیشنهادهای آنان استفاده کنید. خود را با تمام قوا آماده به دست آوردن مراتب و درجات عالی نمایید. عملکرد خود در محیط کاری را بهبود ببخشید و سعی کنید برای زمان خود ارزش قائل شوید . به دست آوردن ترفیع در کار قدم بسیار مهمی در ثروتمند شدن است.

  1. اهداف خود را روی کاغذ بنویسید:

برای اینکه زندگی خود را بر اساس خواسته‌های خود بسازید باید بدانید دقیقا چه چیزی از زندگی می‌خواهید. سعی کنید اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید و روزانه زمانی را برای بازگو کردن آن اختصاص دهید . با صدای بلند اهداف نوشته شده بر روی کاغذ را بخوانید تا آن را فراموش نکنید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد زنانی که توانسته‌اند اهداف خود را بنویسند و آن را با صدای بلند تکرار کنند بیشتر از سایرین به این اهداف دست یافته‌اند. البته به یاد داشته باشید که پذیرش ذهنی این اهداف نیز بسیار مهم است. ابتدا سه لیست برای خود تهیه کنید. یک لیست برای خانواده، لیست دیگر برای اهداف مالی و یک لیست نیز برای سرگرمی. اهداف خود را برای سال جاری تعیین کنید و سپس بر روی اهداف بلند مدت تمرکز نمایید. اگرچه همه افراد فکر می‌کنند در زندگی خود اهداف بسیار زیادی دارند اما به هنگام نوشتن بر روی کاغذ متعجب می‌شوند و چیزی در ذهن ندارند.

  1. برای خرید مذاکره کنید و سپس خرید خود را انجام دهید:

همانطور که می‌دانید چانه زدن به هنگام خرید می‌تواند مزایای مالی بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد. سعی کنید چانه زدن و مذاکره را به عنوان بخشی از خرید و عادت‌های خود قرار دهید. زمانی که به یاد داشته باشید همه چیز قابل مذاکره است، نه تنها قدرتمند می‌شوید بلکه این عادت به یک سرگرمی خوب برایتان تبدیل خواهد شد. اگر قبل از خرید خود از چند مکان قیمت یک محصول را بپرسید مطمئناً قدرت چانه‌زنی بیشتری خواهید داشت.

  1. دفترچه مخصوصی برای امور مالی خود داشته باشید:

شما می‌توانید یک دفترچه کوچک بردارید و تمامی موارد مالی را در آن یادداشت کنید. بهتر است تا جایی که می‌توانید این دفتر را زیبا تزیین کنید تا رغبت کافی برای ادامه کار را داشته باشید. اگر تمامی موارد را در طول روز یادداشت کنید متوجه خواهید شد که پول خود را بر روی چه چیزهایی صرف می‌کنید. استفاده از برنامه‌های موجود بر روی گوشی هوشمند نیز ایده خوبی است. به عنوان مثال گروه نرم افزاری طرفه نگار نسخه‌ای بسیار کامل و حرفه‌ای از نرم افزار حسابداری خود را برای گوشی‌های هوشمند به صورت رایگان منتشر کرده است که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

  1. از شر تتمه حساب خود خلاص شوید:

سعی کنید بدهی‌های بانکی نداشته باشید. اگر بدهی بانکی دارید برنامه منظمی برای پرداخت آن داشته باشید. در برخی از مواقع وام گرفتن یا قرض کردن از سایر افراد به نفع شما نیست. شما هیچ نیازی به این پول ندارید و آن را صرف موارد بیهوده خواهید کرد. پس قبل از اینکه اقدام به چنین کارهایی بکنید خوب فکر کنید و تمامی جوانب کار را بسنجید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید