lose-double-chin-درمان غبغب

برخی از افراد داشتن غبغب را دوست ندارند. این موضوع می‌تواند برایشان آزاردهنده باشد و باعث شود از گرفتن عکس یا نگاه کردن در آینه خودداری کنند. خوشبختانه راه حل‌های زیادی برای خلاص شدن از شر غبغب وجود دارد. صورت شما اولین چیزی است که افراد در برخورد اول به آن دقت می‌کنند. اگر با عکس خود در آینه دوست نیستید و به خاطر غبغب از چهره خود فرار می‌کنید، می‌توانید از روش‌هایی که در زیر بیان خواهیم کرد استفاده کنید. برای رهایی از غبغب نیازی به جراحی پلاستیک نیست. پیشرفت‌هایی که در فناوری رخ داده و نیز برخی از تمرینات ورزشی ساده می‌تواند جوانی را به چهره شما برگرداند.

چرا پوست استحکام و سفتی خود را از دست می‌دهد؟

پوست‌های جوان دارای مقادیر فراوانی از کلاژن و الاستین هستند که باعث می‌شود پوست نرم و محکم باشد. اما زمانی که سن بالاتر می‌رود، تولید کلاژن نیز کاهش پیدا می‌کند، الاستین می‌شکند و سلول‌ها نمی‌توانند دوباره به حالت اولیه خود برگردند. در سن 30 سالگی، پوست بیش از نیمی از کلاژن خود را از دست می‌دهد. زمانی که کلاژن شکسته شد، پوست نیز استحکام و سفتی خود را از دست می‌دهد و همین امر منجر به ایجاد چین و چروک و از دست رفتن استحکام می‌شود. در همین زمان، لایه پوستی زیر درم شروع به نازک شدن می‌کند. شما می‌توانید از 5 روش زیر برای کنترل غبغب استفاده کنید.

  1. سفت کردن پوست با اشعه مادون قرمز نزدیک:

سطح پایین اشعه مادون قرمز را می‌توان بر روی چانه اعمال کرد. اینکار نتایج بسیار عالی در پی خواهد داشت و به کاهش غبغب نیز کمک فراوانی می‌کند. اعمال گرما به لایه های عمیق‌تر پوست در حالیکه لایه‌های پایینی هنوز سرد هستند، می‌تواند توانایی پوست برای تولید دوباره کلاژن را افزایش دهد. تغییر در ضخامت، کشش و سفتی پوست تغییرات واضحی هستند که بیمار بعد از استفاده از این روش آن را مشاهده خواهد کرد. این سیستم ها را می‌توان به صورت سرپایی و با درد کم بر روی بیمار اعمال کرد. در یک مطالعه ای که اثرات سیستم‌های مادون قرمز نزدیک متعددی را ارزیابی می‌کرد، محققان به این نتیجه رسیدند که این روش تاثیر زیادی بر روی پوست دارد و می‌تواند مفید باشد.

  1. استفاده از دستگاه کول مینی(CoolMini Coolscuplting):

شاید بتوان گفت استفاده از این دستگاه به صورت سرپایی و با درد کم یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان غبغب است. این دستگاه، سرما را به چربی موجود در لایه های پوست اعمال می‌کند. زمانی که چربی منجمد شد، با استفاده از دستگاه می‌توان پوست را ماساژ داد تا چربی شکسته شود. اگرچه نتایج حاصل از این روش فوری نیست اما بیمار می‌تواند در طول 12 هفته تغییر قابل توجهی در ناحیه چانه مشاهده کند.

  1. استفاده از دستگاه ولا شیپ(Velashape III):

این دستگاه در اصل برای درمان سلولیت است اما برای کاهش چربی زیر چانه و غبغب نیز بسیار موثر و مفید خواهد بود. در این روش، گرمای ذوب کننده چربی بر روی لایه‌ی پوستی زیر سطح اعمال می‌شود. چربی ذوب شده باعث ایجاد بافت پوستی نرم‌تر خواهد شد. این فرآیند همچنین به داشتن پوستی سفت کمک می‌کند.

  1. پپتیدها:

مواد تشکیل دهنده برخی از کرم‌های ضد پیری می‌تواند تاثیر متفاوتی بر روی سفت کردن پوست در ناحیه چانه داشته باشد. در مطالعه اخیری که بر روی پپتیدها و تاثیرات ضد پیری آن‌ها انجام شده است، برخی از ترکیبات قابل نفوذ در پوست شناسایی شده اند که قادرند تاثیر بسیار خوبی بر روی غبغب داشته باشند. یکی از این پپتیدهای مفید Syn-Ake است. این یک پپتید مصنوعی و سنتزی است که می‌تواند تاثیری شبیه بوتاکس داشته باشد. هر دو پپتید طبیعی و مصنوعی در مطالعات مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند. شما نیز می‌توانید به دنبال پپتیدهایی باشید که دارای این خواص هستند.

  1. تمرینات ورزشی:

شما می‌توانید از تمرینات ورزشی نیز برای بهبود ظاهر جوان پوست خود استفاده کنید.

ابتدا سر خود را به سمت بالا ببرید و چانه خود را بلند کنید. نوک زبان خود را بر روی خط لثه پایین خود فشار دهید. به مدت 10 ثانیه در همین حالت باقی مانید و دوبار آن را تکرار کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید