انرژی مثبت

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اغلب ما عادت کرده‌ایم به خودمان انرژی منفی تحمیل کنیم.

دکتر علی‌اکبر حقدوست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، اظهار کرد: استرس تاثیر منفی روحی و روانی داشته و علت اصلی بسیاری از بیماری‌ها محسوب می‌شود، به علاوه، فروشندگان، اجناس خود را بر اساس نیاز مشتری تامین می‌کنند، ازاین رو وقتی در مغازه‌ها اغلب رنگ‌های سرد و تیره خودنمایی می‌کنند، دلیل آن، سلیقه و انتخاب مشتری است، بنابراین باید این رویه و سبک زندگی اصلاح شود که کار آسانی هم نیست.

وی با بیان اینکه اگر نشاط اجتماعی ارتقاء یابد می‌توان بسیاری از مشکلات سازمان‌های مختلف را کاهش داد، افزود: سلامت طیف بسیار وسیعی است که از سلامت جسم آغاز می‌شود.

قسمت زیادی از مداخلاتی که می‌تواند به ارتقای سلامت منجر شود خارج از حوزه کاری دانشگاه علوم پزشکی است، مانند آلودگی هوا که عامل مهمی برای بروز بسیاری از بیماری‌ها است.

حقدوست تصریح کرد: همچنین مسائل مربوط به محیط‌ زیست، آب و خاک و بزهکاری‌های اجتماعی که به شدت می‌توانند بر سلامت افراد تاثیر مخربی داشته باشند در حوزه کاری دانشگاه علوم پزشکی نمی‌گنجند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: معاونت‌های مختلف این دانشگاه از جمله بهداشتی و غذا و دارو سعی کرده‌اند با انجام کارهای بین‌بخشی و برگزاری جلسات مختلف با مردم قدری حساسیت‌ها را به موضوع سلامت افزایش داده و این مساله را پررنگ کنند.

وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث سلامت به طور جدی مطرح شده “نشاط اجتماعی” است به گونه‌ای که در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و جلسات اداری، مطرح و به شدت مورد حمایت استاندار قرار گرفته است.

نشاط اجتماعی یک مقوله عمومی است که برای ارتقاء آن از شاخصه‌های منطبق بر مبانی دینیِ اسلامی الگوبرداری می‌شود. به طور مثال استفاده مناسب از رنگ‌آمیزی‌ها، نور آفتاب، گیاهان سبز، ارتباط با طبیعت، جاری شدن صدای آب در محیط زندگی و کار، نوع برخورد و تعامل با دیگران و هدیه دادن یک لبخند ساده از جمله راه‌های ارتقای نشاط اجتماعی است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید