ماست و کاهش وزن

به گزارش آلامتو به نقل از فاکس نیوز ؛ قوانین کلیدی ساده‌ای برای کاهش وزن وجود دارد که باید به‌خاطر بسپارید.محققان اطلاعات جمع‌آوری شده از120000نفر درطی 16سال را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که با این نکات می‌توانید راحت‌تر وزن کم کنید :

1. بیشتر غذاهایی را مصرف کنید که قند کمتری دارند

موادخوراکی که قند بالایی دارند مانند غلات فرآوری شده ،نشاسته‌ها و انواع قند باعث افزایش وزن می‌شوند چون چنین غذاهایی ،قندخون را ناگهان بالا برده و موجب تولید قند در انسولین می‌شوند.

2. غذاهای سرشار ازپروتئین مصرف کنید

خوردن مداوم ماست،خوراک دریایی، مرغ بدون پوست و آجیل بهترین کمک برای از بین بردن وزن اضافه است.

3. درمصرف لبنیات پرچرب زیاد حساس نباشید

پنیرهای پرچرب و شیرکامل تاثیرچندانی روی افزایش یا کاهش وزن ندارند.درحقیقت،مصرف محصولات لبنی کم چرب ،یعنی مصرف کربوهیدرات، که این خودش باعث افزایش وزن است.بسیاری ازافراد طی سالها به‌خاطر کالری کمتر از لبنیات کم‌چرب استفاده می‌کنند و کربوهیدرات دریافتی‌شان را افزایش می‌دهند.

4. وعده‌های غذایی‌تان را متعادل کنید

محققان ارتباط میان غذاهای سرشار از پروتئین و قند موجود در رژیم غذایی را بررسی کردند و دریافتند کاهش مصرف قند با خوردن گوشت قرمز به حفظ تعادل وزن کمک می‌کند.زمانی‌که افراد در این آزمایش،تخم‌مرغ و پنیر بیشتری همراه با غذاهای کم قندتر خوردند،وزن کم کردند.

5. استرس دریافت کالری نداشته باشید

تمام تاکتیک‌های گفته شده مهم هستند و چگونگی ترکیب انواع مواد غذایی ، مهم‌تر از هرچیزی است.کالری شماری، می‌تواند موثر باشد اما روش 100% مناسبی برای مدیریت وزن و جلوگیری از اضافه وزن نیست.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید