موفقیت

هر کسی در زندگی خود حداقل یکبار شکست را تجربه می‌کند. نباید به شکست‌ها یا اشتباهات خود اجازه دهیم بر ما غلبه کنند و زندگیمان را تحت تاثیر خود قرار دهند. پذیرفتن لحظه‌ها به هنگام رخ دادن می‌تواند بسیار مهم باشد. باید اجازه دهیم همه چیز در زمان خود اتفاق بیفتد و بگذرد. باقی ماندن در لحظات شکست، ضربه سختی به شما وارد خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم در مورد روش‌های مهم عبور از شکست صحبت کنیم. این اعتقادات پایدار و مداوم می‌تواند به شما کمک کند بر شکست‌های خود غلبه کنید و حس بهتری داشته باشید.

  1. به یاد بیاورید که چرا اینکار را شروع کرده‌اید:

هر زمان که با شکست مواجه می‌شوید به ذخیره انرژی، شور و اشتیاق و اعتقادات قوی نیاز دارید تا بتوانید از این شکست عبور کنید. به طور مداوم از خودم می‌پرسم دلیل این کار من چه بوده است؟ دلیل کار من این بود که نمی‌خواستم متوسط باشم، می‌خواستم دیگران را تشویق کنم و به آن‌ها انگیزه بدهم. دلایل بسیار زیادی در جهان وجود دارد که نیازمند تمرکز و توجه ماست. پشت هر کاری دلیلی است و شما باید این دلیل را در زمان مشخص و صحیح کشف کنید. ما از علت‌هایی که در جهان وجود دارد آگاه نیستیم. زمان می‌گذرد و هر روز در مسیر رسیدن به اهدافمان با موانع جدیدی روبرو می‌شویم که نیازمند اعتقاد و امید پایدار ماست. هر مانعی در این مسیر، یادآور شروع این سفر است. پس به عقب برگردید و بدانید چرا کارتان را آغاز کردید.

  1. بلند شوید و دوباره تلاش کنید:

هرچقدر بیشتر بر روی زمان گذشته تمرکز کنید، زمان اندکی برای بهبود بخشیدن موقعیت خود و موفق شدن خواهید داشت. زمانی که همه چیز مطابق برنامه پیش نرفت، نیازی نیست نا امید و افسرده شوید. از زمان به نفع خود استفاده کنید و هر چقدر که می‌توانید برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. از خودتان بپرسید چه کاری می‌تواند شما را به هدف نهاییتان نزدیک‌تر سازد. موفقیت، نتیجه تلاش‌های کوچکی است که کنار یکدیگر قرار می‌گیرد. قانون طبیعت به ما نشان می‌دهد که اتفاقات خوب در زمان تعیین شده خود رخ می‌دهد ، پس اگر می‌خواهید تغییرات مثبتی را مشاهده کنید، تمامی تلاش خود را برای دروی دانه‌هایی که کاشته‌اید انجام دهید. بلند شوید و تلاش خود را برای یک شروع تازه به کار گیرید. شاید یکی از بزرگترین ضعف ما انسان‌ها این است که بلند نمی‌شویم. خاص‌ترین روش برای رسیدن به موفقیت ، دوباره تلاش کردن است.

  1. صداها را خاموش کنید:

صداهایی که در ذهن شما وجود دارد به عنوان شک و تردید عمل می‌کند، این صداهای شک برانگیز در ذهنتان جمع می‌شود و باعث ایجاد نگرانی و ترس می‌گردد. فشار بیشتر نیز ممکن است از حرف‌های دیگران ناشی شود. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که به نسخه بهتری از خودتان دست یابید. اگر بخواهید به طور مداوم تحسین دیگران را به دست آورید هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت. یکی از بخش‌های اصلی موفقیت این است که بدانید چگونه درد خود را کنترل کنید و از آن برای ساخت یک نیروی قوی بهره ببرید. این کنترل از طریق تمرکز بر افکار مثبت به دست می‌آید. زمانی که افکار منفی به سراغتان آمد، با افکاری همچون ” من می توانم” آن را جایگزین کنید. تنها کمی مثبت اندیش بودن می‌تواند هدف شما را روشن‌تر سازد و برای رسیدن به این هدف به شما کمک نماید.

  1. یک پشتیبان خوب پیدا کنید:

زمانی که با شکست مواجه می‌شوید، حس اعتماد به نفس شما کمتر خواهد شد، بنابراین به یک نفر نیاز دارید تا بتوانید با او صحبت کنید.  ایجاد یک چهارچوب حمایتی از محرک‌های بیرونی همچون خانواده، دوستان و معلمان می‌تواند انرژی و انگیزه زیادی برای شما فراهم کند. اعتراف به شکست و صحبت در مورد آن می‌تواند رهایی بخش و منبع ایجاد شجاعت باشد. از دوستان خود بخواهید در مورد نحوه غلبه آن‌ها بر موانع توضیح دهند. داستان زندگی این افراد می‌تواند منبع خوبی از انرژی و انگیزه باشد. بنابراین باید در مکالمات مختلفی شرکت کنید و سوالات زیادی را در این مورد بپرسید تا بتوانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را برگردانید.

  1. صبر و شکیبایی را به بهترین شکل یاد بگیرید:

به منظور انطباق با شکست‌های سریع، باید آن را به عنوان یک موقعیت موقتی بپذیرید تا مدیریت آن راحت تر شود. هیچ خط پایانی برای شکست وجود ندارد و باید بدانید که این یک مسیر پیوسته است و شما می‌توانید در آن رشد کنید. صبر و شکیبایی در اینگونه موارد می‌تواند کمک فراوانی به شما بکند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی برنامه ریزی خود سخت کار کنید. اینکار باعث می‌شود دوباره بلند شوید و راه خود را با قدرت هرچه تمام‌تر آغاز کنید. رویاهای خود را با صبر و شکیبایی پرورش دهید و منتظر نتایج شگفت انگیز آن بمانید. زمانی که با شکست مواجه می‌شویم ، انگار بارهای سنگینی را بر روی دوش خود حمل می‌کنیم و فکر می‌کنیم دنیا به پایان رسیده است . شکست نیز بخشی از زندگی است پس اجازه دهید همانند سایر رخدادها، بگذرد. شکست می‌تواند دیدگاه جدیدی برای شما ایجاد کند و روح تازه‌ای به زندگی شما بدمد. مثبت فکر کنید و مطمئن باشید نتایج مثبتی نیز دریافت خواهید کرد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید