مجله آلامتو
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این مرد 58 ساله هنوز هم محبوبترین فرد در صنعت جهانی فناوری ارتباطات و اطلاعات محسوب می شود.

گیتس که این روزها عنوان «بنیانگذار تحول در دنیای فناوری» را در اختیار دارد، به واسطه ثروت افسان های خود همواره مورد توجه قرار گرفته است. شهرت این مرد به واسطه موقعیت خود در دنیای فناوری و ثروت رو بهرشد آن باعث شده است افسانه های مختلفی در مورد وی مطرح شود.

5 افسانه بزرگ در مورد «بیل گیتس»

در این میان کارشناسان 5 افسانه بزرگ و باورنکردنی در مورد «بیل گیتس» را توضیح داده اند.

1. ارزش هر ثانیه از زندگی «بیل گیتس» بیشتر از 1000 دلار

بر اساس آخرین بررسی ها اعلام شد که مجموع سرمایه گیتس تا نوامبر سال 2013 میلادی 8/76 میلیارد دلار بوده است. به همین خاطر بزرگترین داستانها و افسانه ها به این بخش از زندگی او مربوط می شود.

در بخشی از این داستانها گفته می شود که اگر «بیل گیتس» در خیابان مشغول راه رفتن باشد به صورت تصادفی 1000 دلار از دست او به زمین بیفتد، این اتفاق برای او اهمیتی ندارد چرا که هر ثانیه از زندگی وی بیشتر از این رقم ارزش دارد.

2.  پرداخت پول از جانب «بیل گیتس» به ازای ارسال ایمیل

بر اساس برخی شایعات گفته می شود که اگر یک پست الکترونیکی ویژه به صورت زنجیره ای ارسال شود، فرستندگان می توانند از طرف «بیل گیتس» پول دریافت کنند. در این ایمیل زنجیره ای گفته شده است که مایکروسافت و AOL در حال ادغام شدن با یکدیگر هستند که این همکاری وسیع تأثیرات قابل ملاحظه ای بر کاربران جهانی می گذارد. بر این اساس یک پست الکترونیکی آزمایشی برای بررسی تأثیرات حاصل از ادغام این دو شرکت ارسال شده است که اگر کاربران آن را به یکدیگر بفرستند، پول دریافت می کنند. اما در حقیقت ماجرای این ایمیل و دریافت پول به ازای ارسال آن از اساس شایعه بوده و صحت نداشته است. اما با این حال هنوز هم تعداد زیادی از کاربران جهانی هستند که امید دارند با ارسال این پست الکترونیکی پولدار شوند.

3. پیش بینی حافظه رایانه‌ای مورد نیاز

هنوز هم بسیاری از کارشناسان و کاربران وجود دارند که به استناد صحبت «بیل گیتس» در اوایل دهه 1980 اظهار می کنند که برای هر کاربر حافظه 640 کیلوبایتی کافی است و کاربر به حافظه بیش از این میزان نیازی ندارد. اما باید توجه داشت که گیتس هرگز چنین چیزی نگفته است چون وی که بزرگترین و صاحب نامترین فرد در دنیای فناوری محسوب می شود، با چنین صحبتی می تواند کل اعتبار خود را از دست بدهد.

5 افسانه بزرگ در مورد «بیل گیتس»

او چندی پیش در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «من در اوایل فعالیت خود در دنیای فناوری کارهای نادرست زیادی کردم و نظرات اشتباهی دادم، اما در طول این سالهای طولانی هرگز در مورد حجم مورد نیاز حافظه برای کاربران نظری ندادم». این روزها به واسطه دسترسی همگان به اینترنت، به راحتی می توان این ادعا را ثابت کرد.

نتایج حاصل از این بررسی نشان داد که «بیل گیتس» در صحبت ها و سخنرانی های خود هرگز در این زمینه اظهار نظر نکرده است و از همان ابتدا بارها تأکید کرده که سیستم های رایان های با سرعت فراوان در حال پیشرفت هستند و هر روز مدلهای جدید رایانه با توان و قدرت بالاتر وارد بازار می شود.

4. سرقت فناوری گرافیکی اپل

شرکت اپل در سال 1988 یک پرونده قضایی علیه مایکروسافت ترتیب داد و در آن ادعا کرد که سیستم عامل ویندوز بخشی از رابط کاربری گرافیکی(GUI) که در سیستم عامل Macintosh مورد استفاده قرار می گیرد را به طور غیرقانونی در اختیار گرفته است. طی دادگاهی که بر همین اساس تشکیل شد، شرکت اپل نام بیش از 200 رابط گرافیگی را ارائه کرد که در سیستم عامل ویندوز مایکروسافت مورد استفاده قرار گرفته بود. از جمله این بخش ها فناوری تغییر اندازه پنجره ها، فناوری روی هم قرار گرفتن پنجره های مختلف، نوار ابزارهای عنوان بندی شده و… بود که بر اساس قانون کپی رایت گفته می شود تمام این بخشها شکل و شمایل ویندوز را شبیه Mac کرده است.

در بخشی از داستانها گفته می شود که اگر «بیل گیتس» در خیابان مشغول راه رفتن باشد به صورت تصادفی 1000 دلار از دست او به زمین بیفتد، این اتفاق برای او اهمیتی ندارد چرا که هر ثانیه از زندگی وی بیشتر از این رقم ارزش دارد

بزرگی هر دو شرکتی که در دادگاه مقابل همدیگر قرار گرفتند باعث شد تا بررسی این پرونده به صورت بسیار دقیق انجام شود و سرانجام پس از 5 سال دادگاه رأی نهایی خود را اعلام کرد و مشخص شد که مایکروسافت هیچ تخلفی در این زمینه انجام نداده است.

این دعوای حقوقی بین دو شرکت ادامه یافت و سرانجام گیتس در یک مصاحبه با هفته نامه InfoWorld اعلام کرد: «ما به طور کاملاً صریح اعلام می کنیم تکنیک های مربوط به رابط کاربری گرافیکی و ایده های مربوط به آن در حیطه قوانین کپی رایت قرار نمی گیرند و نمی توان آنها را انحصاری کرد». در سال 1993 قاضی «واوگنواکر» در نهمین دادگاه زنجیره ای تجدید نظر طرف مایکروسافت را گرفت و تمام ادعاهای اپل را رد کرد. با این وجود، برخلاف نظریه های قانونی و اسناد معتبر، همچنان شایعاتی وجود دارد که گفته می شود گیتس این فناوری را از شرکت اپل سرقت کرده است.

5.  «بیل گیتس» و قوانینی که لازم نیست کودکان یاد بگیرند

گیتس در طول سالهای گذشته جلسه های فراوانی برگزار کرد و به دفعات در اماکن عمومی ظاهر شد تا درباره نحوه فعالیت های خود صحبت کند و در بسیاری از موارد برای دانش آموزان و دانشجویان سخنرانی کرد. اما در یک افسانه همه گیر گفته میشود که «بیل گیتس» چند سال قبل در یک دبیرستان حاضر شد و در یک صحبت دوستانه، به فهرستی از قوانین و وظایف اشاره کرد که کودکان نباید آنها را در مدرسه یاد بگیرند.

5 افسانه بزرگ در مورد «بیل گیتس»

این فهرست که در اینترنت منتشر شده است، نشان می دهد که گیتس در صحبت های خود گفته است: «زندگی عادلانه نیست، باید به آن عادت کرد». او همچنین در بخش دیگر اظهار داشته است: «برگرداندن همبرگر در حال سرخ شدن کاری نیست که در شأن شما باشد. اجداد شما برای این کار عبارت دیگری را استفاده می کردند و معتقد بودند که برگرداندن همبرگر یک فرصت تازه محسوب می شود.» بدیهی است که گیتس در طول صحبتها و سخنرانی های بی شمار خود برخی رهنمودها و راهکارها را هم در اختیار کودکان و نوجوانان گذاشته باشد.

با این وجود، او چندی پیش اظهار داشت که «هرگز چنین لیستی ارائه نکرده و در مقابل دانش آموزان آن را بازگو نکرده است تا مطلع شوند که از چه قوانینی باید سرپیچی کنند». بررسی ها نشان داد که چارلز سایکس یک معلم امریکایی که کتابهایی از جمله «پائین نگه داشتن حافظه کودکان» و «50 قانونی که کودکان نباید در مدرسه یاد بگیرند»، این فهرست را برای دانش آموزان ارائه کرده است. اگر این فهرست را به دقت مطالعه کنیم، به درستی درخواهیم یافت که این صحبت ها هرگز از جانب گیتس اعلام نشده است و به همین خاطر باید گفت که این افسانه هم صحت ندارد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید